خدمات نصب و راه اندازی شبکه در پونک

خدمات نصب و راه اندازی شبکه در پونک

بعضی وقتها موقع راه اندازی شبكه خانگی یا شبكه بزرگ و كوچك تجاری برای نخستین بار با اشکالات زیادی  رو به رو خواهید شد. خیلی از این اشکالات به آسانی برطرف خواهند شد. ولی به شرط آن كه قبلا با روش درست کردن آن آشنا شده باشید. و در وصرت نیاز می توانید از خدمات نصب، راه اندازی شبکه در شرکت رایان پشتیبان بهره مند شوید.

خدمات نصب، راه اندازی و نگهداری شبکه در پونک

در این جا چند مرحله مهم در عیب یابی و چندین ابزار موجود برای پیدا کردن مشكلات را برای شما خواهیم گفت:

اتصال پذیری

احتمالا بدیهی به نظر بیاید، ولی در اولین قدم می بایست تعیین کنید كه آیا تمامی كامپیوترها، سرویس دهنده ها، چاپگرها و سایر دستگاه های متصل به شبكه می توانند با همدیگر ارتباط داشته باشند یا خیر. برای این منظور، در شبكه باسیم می بایست اطمینان حاصل کنید كه بین هر سیستم و هاب یا سوییچ مركزی یك كابل ارتباطی مطمئنی داشته و به ترتیب درستی متصل داده باشند، به دلیل اینكه در صورت وجود 2 نوع كابل شبكه گوناگون،اتصال نادرست مشكل ساز خواهد شد.

كابل های مدرن UTP

این گونه کابل ها اتصال دهنده هایی دارند كه در هر 2 انتها به همدیگر اتصال داده می شوند. در خود این اتصال دهنده ها، بسیاری سیم مجزا می باشد كه احتمال داررد به همان پین های اتصالی در همان انتها متصل باشند یا به شکل ضربدری اتصال پیدا کنند. كابل های مستقیم، یك كامپیوتر شخصی، سرویس دهنده یا سایر وسیله ها شبكه را به وهاب یا سویچ اتصال می دهند.
كابل های ضربدری،اتصال 2 كامپیوتر شخصی به همدیگر را ممكن می سازند و در اتصال سریالی یك هاب یا سو ییچ به هاب یا سوییچ دیگر كاربرد دارند. بهره گیری اشتباه از كابل ها باعث می شود سیگنال ها به انتها نرسد. چنان چه  به ترتیب رنگ های متصل یك كابل اطمینان نداشته باشید، آسان ترین راه وصل شدن كابل مذكور و بعد بررسی LED اتصال در آداپتور یا انتهای سوییچ می باشد.

اكثر كابل ها یك LED كوچك سبز رنگ دارند كه در صورت ایجاد ارتیاط، به طور معمول پیش از روشن شدن دستگاه،روشن خواهد. در برخی كابل ها این دیود نوری به 2 رنگ زرد یا نارنجی در می آید تا اتصال 100 مگابایت در ثانیه یا گیگابایت باشد ولی در صورتی که هیچ نوری به چشم نخورد، اطمینان داشته باشید که كابل نادرستی را به كار برده اید. در این صورت چاره ی كار عوض کردن كابل می باشد، هر چند در بعضی از سوییچ ها، دکمه هایی در كنار پورت های خاص وجود دارد كه امكان استفاده از یك كابل مستقیم برای ایجاد اتصال با هاب یا سوییچ دیگر را فراهم می سازد. بعضی از تازه ترین سوییچ ها می توانند به شکل اتوماتیک كابل های مورد استفاده را بررسی نمایند و از داخل ترتیب رنگ های پورت را به صورت مناسب عوض کنند.

خدمات پشتیبانی شبکه:

چرا بعضی از مدیران یک شرکت حرفه ای را برای خدمات پشتیبانی شبکه انتخاب کنند؟ آیا می دانستید حدود 45 ٪ مدیران سازمان ها از این که با یک کارمند IT قرارداد پشتیبانی شبکه امضا نموده اند پشیمان می باشند؟ مواردی مانند نداشتن تعهد ، مرخصی های زیاد و ناگهانی ، نداشتن تخصص و تجربه کافی و غیره رایج ترین چالش هایی می باشند که مدیران سازمان ها با کارمند شبکه خود دارند! یک بار برای همیشه ، پشتیبانی شبکه سازمان خود را به یک شرکت متعهد بسپارید و با خیالی آسوده به کسب و کار خود بپردازید. شبکه سازمان به وسیله ی یک گروه حرفه ای و باتجربه ، مرتب کنترل و نظارت میشود و کوچکترین مشکلات فنی و امنیتی نیز از چشمان متخصصان شرکت خدمات پشتیبانی شبکه دور نمی ماند.

مطلب مرتبط:

خدمات کابل کشی ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه در رایان پشتیبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *