خدمات پشتیبانی شبکه

خدمات پشتیبانی شبکه

شاید تا چند سال قبل کمتر فردی در سطح عامی جامعه پیدا می شد که بداند شبکه کامپیوتری چیست. اما امروزه با گسترش شبکه های کامپیوتری در اکثر شرکت ها، سازمان ها و ادارات شبکه های کامپیوتری نصب و راه اندازی شده است. می دانیم که همه روزه تعداد بسیاری از هموطنان عزیز به سازمان ها، ادارات و شرکت ها مراجعه کرده یا با آن ها به نوعی کار می کنند. بسیاری دیگر از هموطنان عزیز نیز هستند که در این شرکت ها، سازمان ها و ادارات مشغول به کار هستند. به همین علت است که می توان با قاطعیت گفت اکثریت بالایی از مردم با شبکه های کامپیوتری آشنایی پیدا کرده اند. همین گسترش در کشور باعث شده به خدمات پشتیبانی شبکه ، نیز نیاز بسیاری حس شود. در حقیقت هر سازمانی که شبکه دارد به پشتیبانی شبکه هم نیاز دارد. زیرا شبکه تشکیل شده است از دستگاه های دیجیتال سخت افزاری و نرم افزارهای کاربردی آن ها. در حقیقت امکان بروز اشکالات سخت افزاری و نرم افزاری هرگز منتفی نمی باشد و هر لحظه ممکن است به خدمات پشتیبانی نیاز پیدا شود. برای رفع این نیاز بسیار زیاد و واضح در جامعه امروزی شرکت های زیادی برای ارائه خدمات شبکه به وجود آمده اند. برای سازمان ها نیز می صرفد که به جای استخدام تیم پشتیبانی تمام وقت در قالب یک قرارداد برون سپاری پشتیبانی شبکه شرکت خود را به یک تیم متخصص خارج از مجموعه خود بسپارند. اما در انتخاب تیم پشتیبان باید دقت شود که اولا تخصص لازم در آن تیم موجود باشد و دوما تعهد کاری لازم را داشته باشد که در سریع ترین زمان ممکن برای پشتیبانی حاضر شوند. در قرارداد نیز باید به خوبی این موارد ذکر شده و محکم کاری شود. رایان پشتیبان همیشه سعی می نماید در قرارداد پشتیبانی شبکه صرفه و صلاح کارفرمایان خود را حفظ نماید.

در صورتی که نیاز به مشاهده اطلاعات تکمیلی در خصوص قرارداد پشتیبانی شبکه دارید به صفحه مربوطه مراجعه نمائید.

خدمات پشتیبانی شبکه

تحول پیشرفت در شبکه :

شبکه های کامپیوتری تا چند سال قبل فقط در سازمان های بسیار بزرگ و عریض و طویل استفاده می شد. شاید فقط ادارات بزرگ و وزارت خانه ها و سازمان های عمومی از شبکه های کامپیوتری بهره می بردند. برخی از شرکت های بسیار بزرگ نیز از این سیستم ها استفاده می کردند. اما امروزه نه تنها شرکت های بزرگ، بلکه شرکت های متوسط و کوچک و آموزشگاه ها و همچنین دفاتر فنی و گیم نت ها و کافی نت های کوچک نیز از شبکه استفاده می کنند. حتی برخی مصرف کنندگان خانگی به ویژه علاقه مندان به بازی نیز در داخل منزل خود اقدام به راه اندازی شبکه می نمایند. همان طور که عرض کردیم هر جایی شبکه وجود دارد، احتمال مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری نیز وجود دارد و این به ماهیت این نوع دستگاه ها مربوط می باشد. پس واضح است که در همچین جایی به خدمات و پشتیبانی شبکه نیز نیاز خواهد بود و معمولا مهم ترین مزیت در دریافت خدمات پشتیبانی، سرعت است.

راه اندازی و پشتیبانی شبکه:

بعد ثبت شرکت یا یک سازمان مدیر سازمان برای انجام کارهای روزمره خود به فکر راه اندازی یک سیستم شبکه ای می افتند که کارهای خود را با سرعت بیشتر و بدون اتلاف وقت انجام دهند همین امر باعت راه اندازی یک سیستم شبکه ای در آن یک شرکت میشوند .

یک تیم متخصص شبکه ابتدا شبکه را برای کارفرما نصب و راه اندازی می کند. به عبارتی دیگر مرحله اول خدمات یک گروه متخصص در زمینه شبکه، طراحی، نصب و راه اندازی آن برای کارفرما است. اما شاید کار مهم تر بعد از راه اندازی آغاز می شود و آن هم پشتیبانی در حین کاربری سیستم است. زیرا کاربران شبکه مرتب از آن استفاده می کنند و شبکه در معرض خرابی های احتمالی سخت افزاری و نرم افزاری قرار می گیرد. از این رو سرویس های دوره ای منظم باید انجام شده و هر زمانی که اختلالی در شبکه پیش بیاید نیز سریع ترین خدمات پشتیبانی ارائه گردد.

راه اندازی و پشتیبانی شبکه
برای دریافت این خدمات دو نوع روال کاری وجود دارد. برخی از شرکت ها برای این خدمات، کارمند تمام وقت در سیستم کاری خود استخدام می کنند. اما امروزه در این زمینه بیشتر برون سپاری خدمات مورد استقبال شرکت ها قرار می گیرد. اما برون سپاری دقیقا چیست؟ برون ‌سپاری به واگذاری انجام فرایندها یا فعالیت‌ های داخلی یک کسب و کار یا شرکت به یک تامین کننده خارجی تحت قرارداد مشخص اطلاق می ‌شود. در حقیقت برون سپاری قراردادی است که میان یک شرکت یا سازمان با یک شرکت دیگر یا فردی متخصص بسته می ‌شود تا بخشی از عملیات یا وظایفی که قرار بوده است توسط کارمندان آن شرکت انجام شود، در مدت زمان مشخص قرارداد به شرکت یا فرد متخصص طرف قرارداد واگذار گردد. در زمینه خدمات و پشتیبانی شبکه نیز برون سپاری به این معناست که شرکت کارفرما پشتیبانی شبکه خود را بر اساس قرارداری به شرکت یا افراد متخصصی در زمینه شبکه های کامپیوتری می سپارد.

مزایای استفاده از خدمات پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان:

دلیل این که برون سپاری خدمات شبکه مورد توجه شرکت ها و سازمان ها قرار دارد این است که محاسن زیادی دارد که به تشریح آنها می پردازیم. محاسن زیادی از برون سپاری خدمات به ویژه خدمات شبکه و آی تی به شرکت کارفرما می رسد. اولین مورد کاهش هزینه ها می باشد و صرفه جویی را به دنبال دارد. کاهش هزینه های شرکت با حذف هزینه های استخدام کارمند مربوط به خدمات شبکه و انفورماتیک یکی از مزایای برجسته و به نوعی مهم ترین مزیت برون سپاری در این بخش است. برون سپاری خدمات شبکه و انفورماتیک، موجب صرفه جویی در زمان و منابع داخلی شرکت ها نیز می شود. همچنین شرکت ها می توانند از تنوع خدمات پشتیبانی شبکه و تخصص های شرکت های ارائه کننده خدمات فناوری اطلاعات و متخصصین شبکه استفاده نموده و محدود به توان و میزان تخصص کارمندان IT خود نشوند. با برون سپاری، مدیران شرکت ها دیگر دغدغه های IT را نخواهند داشت و می توانند با آرامش بیشتری به امور اصلی شرکت بپردازند و تمرکز بیشتری روی موضوع اصلی فعالیت شرکت خود داشته باشند.
در این راستا مفتخریم اعلام نماییم گروه معتبر رایان پشتیبان با تکیه بر تجربه و تخصص کارشناسان خود و توجه ویژه به جلب رضایت مشتریان آماده خدمت رسانی در زمینه خدمات پشتیبانی شبکه به کلیه شرکت ها و سازمان ها می باشد. حسن کار این شرکت که موجب رضایت بالای مشتریان شده است، سرعت بالای ارائه خدمات پشتیبانی به کارفرمایان محترم در کلیه مناطق شهر تهران است که موجب تمایز خدمات این شرکت شده است. همچنین در تنظیم قرارداد، این شرکت کلیه موارد لازم برای رعایت حقوق مشتری یا کارفرما را لحاظ کرده و همه امکانات لازم برای حفظ حقوق مشتریان را در قرارداد می گنجاند.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of