شرکت پشتیبانی شبکه

شرکت پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه را از ما بخواهید:

رایان پشتیبان شرکت پشتیبانی شبکه یا به عبارت دیگر شرکت هایی که از شبکه و تجهیزات کامپیوتری و رایانه ای زیر ساختی پشتیبانی می کند، در جهت رفع ایرادات بوجود آمده در سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری شرکت های دیگر فعالیت داشته به طوری که اگر مشکلات بوجود آمده در اسرع وقت رفع نگردند این مشکلات می توانند بنای یک شرکت را که بر اساس شبکه های کامپیوتری بوجود آمده مختل کنند.
یک شرکت پشتیبانی شبکه از یک تیم متخصص و مدیریت شبکه که شامل کارشناسان مختلف پشتیبانی سخت افزار، نرم افزار، امنیت اطلاعات و سیستم های شبکه تشکیل شده و همچنین یک تیم در خصوص ارائه مشاوره در خصوص انتخاب تجهیزات شبکه می باشد که بایستی با حضور در محل در جهت رفع مشکلات کاربران ، پشتیبانی شبکه از راه دور و ارائه مشاوره امنیت شبکه متناسب با نیاز سازمان شما ارائه خدمات می کنند.

شرکت پشتیبانی شبکه

شبکه چیست ؟

شبکه از اتصال چند سیستم کامپیوتری ایجاد شده و این ارتباط زمانی برقرار خواهد شد که ما نیاز به تبادل اطلاعات به روشی پر سرعت بین دو یا چند کامپیوتر داشته باشیم و این اتصال از طریق کابل و یا بی سیم ایجاد می گردد.
شبکه ها به صورت محلی، جهانی و شرکتی تقسیم بندی می شوند. یک شبکه محلی رایانه های یک دفتر کار و یا خانه را به یکدیگر متصل نموده، شبکه های شرکتی اتصال رایانه های دفاتر مختلف یک شرکت را بر عهده دارند و نهایتا شبکه جهانی که بزرگترین نوع شبکه می باشد اتصال شبکه های دور را بر عهده دار است.

مزیت های ایجاد شبکه:

از مزیت های استفاده از شبکه در یک محیط کاری می توان از به اشتراک گذاری پلاتر ها، چاپگرها، مودم و فایل های سیستم های مختلف با سرعت بسیار زیاد را اشاره داشت. هر کاربر می تواند از سیستمی به اطلاعات مختلف در سیستم های دیگر راه داشته و دسترسی آسانی داشته باشد. می توان از سیستم مادر، دیگر سیستم ها را به عنوان مدیر مدیرت کرده و نظاره گر عملکرد آنها و کاربران آنها باشیم. همچنین مدیر نیز می تواند با گذاردن رمز شناسه بر روی هر سیستم متصل به شبکه از ورود افراد متفرقه به سایر سیستم ها جلوگیری کند و فایل ها ببندد.

امروزه استفاده از صنعت آی تی در جامعه رو به افزایش است که تبدیل به یکی از ضروری ترین نیازهای جامعه مدرن و صنعتی شده، هر شرکت نیازمند یک پشتیبان بسیار قوی در زمینه تجهیزات کامپیوتری و الکترونیکی است. شرکت های پشتیبانی شبکه معمولا مشکلاتی را از قبیل مشکلات سخت افزاری، نرم افزاری و زیرساختی کامپیوترها و تجهیزات الکترونیکی را برطرف می کند. هر شرکت پشتیبانی شبکه و تجهیزات کامپیوتری در طول ارائه این خدمات به مشتریان خود موظف است در این مدت زمان قرارداد بین دو شرکت نظارت دوره ای بر عملکرد شرکت طرف قرارداد داشته باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکلات احتمالی آن مشکلات و معایب را نیز برطرف نماید. از دیگر وظایف یک شرکت پشتیبانی شبکه آینده نگری و رفع نیازهای آتی شرکت طرف قرارداد می باشد.

اهداف پشتیبانی شبکه :

یکی دیگر از اهداف راه اندازی شرکت های پشتیبانی شبکه که از اهداف مهم می باشد حفظ و نگهداری از تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه با رعایت استاندارد و اصول تعریف شده می باشد که این اصول یعنی از تمامی تجهیزات شبکه مانند کامپیوترها ، مودم ها، سرور ها ، سوئیچ ، روتر و تجهیزات زیر ساختی شبکه مانند کابل ، داکت ، رک و غیره مستند سازی کرده و نقشه شبکه را با جزئیات کامل حفظ و نگهداری کرد.

شرکت پشتیبانی شبکه
این یک امر مسلم است که یک شرکت با تجهیزات کامپیوتری که کارهای خود را تنها با سیستم های جامع انجام می دهد نیاز به تغییر در فواصل زمانی مختلف دارد تا بتواند کارش را بهبود داده و از دیگر رقبای خود عقب نماند برای این کار یک شرکت پشتیبان شبکه لازمه این مهم بوده که شرایط را بررسی کرده و در حوزه تخصصی خود که منحصرا شبکه و سیستم می باشد وارد عمل شود. به عنوان مثال همه مان می دانیم که هر روز سیستم های سخت افزاری در حال پیشرفت و ارتقا هستند و این امر را بایستی شرکت پشتیبان شبکه ای در نظر داشته و کم و کاستی های سیستم های شرکت طرف قرارداد خود را ثبت و نسبت به تعویض آن اقدام نمایند. گاهی در برخی موارد برای جلوگیری از بروز مشکلات عدیده یک شرکت نیاز به تغییراتی در سیستم شبکه ای خود داشته که درراستای آن این نیاز را میبیندکه سیستم های خود را بیشتر از پیش اضافه کند و سرویس های جدیدی را ارائه دهد که این امر نیز لزوم وجود یک شرکت پشتیبانی شبکه را احیا می کند. برای تعمیر زیر ساخت شبکه به عنوان نمونه تعویض کابل های و رک های معیوب و همچنین برای افزایش سطح امنیت در تمامی سیستم ها و شبکه ها و حتی جابجایی احتمالی کلیه سیستم ها نیاز به آینده نگری و رفع این نیاز ها در زمان های آتی می باشد که با توجه به این موضوعات یک شرکت پشتیبانی شبکه موظف به تامین این آینده می باشد و مسئول مستقیم آینده نگری خواهد بود.

رفع ایراد در سریعترین زمان :

در صورت ایجاد ایراد و مشکل در شبکه، کارشناس شرکت پشتیبانی شبکه در اولین فرصت بایستی خود را به شرکت طرف قرارداد رسانده و نسبت به رفع مشکل اقدام لازم را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام رساند چرا که با هر مشکلی که در شبکه به وجود آید امکان بروز خساراتی پر هزینه و شاید جبران ناپذیر برای شرکت طرف قرار داده موجود می باشد. البته این نکته را باید مد نظر قرار داد که برخی از مشکلات شبکه ای را می توان از راه دور و‌یا ریموت توسط برخی از نرم های اختصاصی این عیب بوجود آمده را رفع کرد.
حال برای مدیران و صاحبین شرکت ها این سوال پیش می آید که با وجود تعداد بسیار زیاد شرکت پشتیبانی شبکه کدام شرکت گزینه خوبی برای انتخاب به عنوان پشتیبان شرکت خود می باشد و کدام شرکت را بایستی انتخاب کند؟ پاسخ اینجاست که مهمترین وظیفه یک شرکت پشتیبان شبکه ارائه خدمات به موقع و در اسرع وقت بوده همچنین بایستی همیشه در دسترس بوده و این نکته لازمه امر است که در نهایت کار خود را به درستی و با اطمینان انجام دهند.

پشتیبانی سریع و سلامت برای شما عزیزان:

ارزش و اعتماد هر شرکت را به نسبت می توان از سوابق آن یافت، شرکتی که از سابقه ای طولانی برخوردار است می تواند با تکیه بر این سوابق و ارائه رضایت شرکت های دیگر ، از قابل اعتماد بودن خود به مشتریان به عنوان یک شرکت پشتیبانی شبکه اطمینان دهد.
شرکت های پشتیبانی شبکه که با نام های تجاری مختلف در کشور وجود دارند هرکدام ازتجربه وپشتیبانی شرکتهای مختلف در زمینه های کاری مختلف برخوردار می باشند و بایستی در کوتاه ترین زمان ممکن قادر به رفع مشکلات کامپیوتری شرکت طرف قراردادباشند. تجربه کاری باشرکتهای مختلف بازرگانی،تولیدی پیمانکاری وسازمانهای دولتی به مشتریان هرشرکت پشتیبانی شبکه این اطمینان رامی دهد که شبکه واطلاعات آنان درهرزمینه ای تاچه حد ایمن خواهد ماندکه بایستی این موضوع درقالب مشاوره به مشتریان هرشرکت پشتیبان شبکه وکامپیوترتوسط خودآنها ارائه گردد.

مشکلاتی که شرکت رایان پشتیبان رفع میکند:

مشکلات سخت افزار: مشکلاتی که در سیستم رایانه ها و کامپیوتر ها بوجود می آید همچنین مشکلاتی از قبیل تجهیزات تحت شبکه مانند سرور ها، ماشین های اداری الکترونیک ، تجهیزاتی که مربوط به امنیت الکترونیکی می باشند. که بایستی با علت یابی این مشکلات نسبت به رفع آنها در سریع ترین زمان ممکن اقدام شود.
مشکلات نرم افزاری کامپیوترها : مشکلات نرم افزاری کامپیوترها از قبیل نرم افزار کلاینت ، سرور های شبکه و سیستم عامل ها که یک شرکت پشتیبانی شبکه و کامپیوتر بایستی در کوتاه ترین زمان نسبت به بهبود آن ها اقدام لازم را انجام دهد.
مشکلات مربوط به زیرساخت ها: در ابتدا با شناخت این زیرساخت ها که شامل جزئیات بسیاری می باشند و سپس با علت یابی این مشکلات باید نسبت به رفع آن اقدام شود. لازم به ذکراست همانطورکه پیشترتوضیح داده شدزیرساخت ها شامل کابل شبکه،ترانک شبکه،رک،پچپنلو دیگرموارد میباشد.

پشتیبانی و بروزرسانی شبکه :

شرکت پشتیبانی شبکه با توجه اینکه طرف قرارداد با شرکت های متعددی می باشد ممکن است این نگرانی را در مشتری ایجاد کند که برای بازدید از سیستم ها و شبکه بایستی مکررا با شرکت پشتیبانی شبکه و کامپیوتر طرف قرارداد تماس داشته و لزوما آنها را مجاب به بازدید دوره ای کنند لذا این در حالیست که کارشناسان فنی بایستی نسبت به سرکشی دوره ای طبق برنامه و لیست شرکت ها اقدام لازم و ضروری را داشته و از تمامی سیستم های هر شرکت به طور مکرر و دوره ای بازدید به عمل آورده و مشکلات احتمالی را برطرف کنند لذا موجب برقراری شبکه در بهترین حالت ممکن شوند که این نیز از سرعت عمل و دقت در رعایت اصول نگهداری کارشناسان شرکت ماست. همچنین برای بروز رسانی سخت افزار های مورد استفاده در شرکت طرف قرارداد اقداماتی باید صورت گرفته و تجهیزات سخت افزاری ای که کهنه و قدیمی شده اند در صورت نیاز اقدام به تعمیر آن ها شود و تجهیزات جدیدی که روز به روز صنعت ارائه می دهد جایگزین تجهیزات قدیمی شود که با این رویه، سرعت و امنیت بیشتری در شبکه برقرار خواهد شد و پس از این مرحله نرم افزار های امنیتی و کد های امنیتی بروز رسانی گردند تا کاربر با آسودگی و سرعت عملی بیشتر از گذشته به کار خود بپردازد.

تضمین در حفظ اطلاعات :

یکی از ضروری ترین کارهای یک شرکت پشتیبانی شبکه و کامپیوتر که بسیار مهم و کارآمد می باشد استفاده از بک آپ گیری از سیستم عامل ها می باشد، با توجه به اینکه یکی از حیاتی ترین امورات در روند تولید امنیت هر سیستم استفاده از بک آپ به جهت بازگرداندن اطلاعاتی که بر اثر اتفاقی از بین رفته است، می باشد. به اینصورت که کارشناسان شرکت طی هربازدید دورهایی کنسخهبکآپازشبکه گرفته وهمچنین شرکت بایستی با استفاده ازنرم افزاربکآپ گیری نسبت به تهیه نسخه پشتیبان به صورت روزانه اقدام کندکه این عمل امنیت اطلاعات شبکه را هرچه بیشتر فراهم خواهد کرد.

چگونه یک شرکت پشتیبانی شبکه انتخاب کنیم؟

از مهمترین وظایف یک شرکت پشتیبانی شبکه اتخاذ کارشناسان با هدف و با برنامه است یعنی اینکه یک کارشناس بایستی نسبت که اقداماتی که برای هر شرکت انجام می دهد یک برنامه و دستورالعمل داشته و طبق آن به صورت مستمر بر شبکه و کارهای بایسته خود نظارت داشته باشد و برابر آن عمل نماید. کارشناس نسبت به ایرادات وبرطرف نمودن آنها اقدام نموده وبراساس این چک لیست طیز وهرزمانی کوتاه مدت و بلند مدت اهداف خود را به ثمر برساند. که بدون این برنامه امکان خطا و به سرانجام رسیدن امورات تا حد بسیار زیادی مقدور نخواهد بود. همانطور که پیش از این اشاره شد بایستی از تمامی تجهیزات و زیرساخت ها مستند سازی به عمل آید که این امر با استفاده از شناسنامه دار کردن و کد ریابی به تجهیزات و زیرساخت ها امکان پذیر است لذا این امر بر عهده یک کارشناس خبره می باشد و این از اصول بسیار مهم در یک شرکت پشتیبانی شبکه می باشد. هر کارشناس طی بازدید های دوره ای خود بایستی گزارشاتی مبنی بر تجزیه و تحلیل موجودی تجهیزات، تجهیزات جدیدی که بایستی تهیه شوند همچنین سلامت و عمر آنها و کیفیت عملکرد شبکه تهیه کند. کارشناسان خبره در فواصل زمانی مختلف عملکرد شبکه و نرم افزار ها و سخت افزار ها را بررسی کرده تا در صورت بروز مشکلات احتمالی با توجه با این بررسی ها نسبت به پیشگیری از آن اقدام نماید که در آینده شاهد کاهش مشکلات احتمالی و بروز خسارات ناشی از آن ها باشند.

چگونه یک شرکت پشتیبانی شبکه انتخاب کنیم؟
* هر شبکه کامپیوتری بر اساس نیاز و با توجه به شرایط و امکانات آن سازمان طراحی و اجرا می شود. هر شبکه کامپیوتری پایه و زیر ساخت لازم برای استفاده بهینه از منابع (منطقی، فیزیکی، مجازی و…) یک مجموع هرامشخص وبرای اجرا فراهم میکند. بدیهی است که مواجه باانواع مشکلات سخت افزاری ونرم افزاری درحین استفاده ازشبکه امری طبیعی است واگرزیرساختار زمینه درستی فراهم گردد مستلزم صرف هزینه زیادی برای سازمان خواهدبود.

خدمات مربوط به پشتیبانی شبکه :

  • خدمات اجرایی مربوط به شبکه
  • طراحی شبکه
  • خدمات اکتیو شبکه
  • ارائه انواع سخت افزار
  • ارائه انواع خدمات نرم افزار
  • بهینه سازی شبکه
  • کنترل مدیرت منابع
  • اصلاح و ارتقا شبکه
  • طراحی و راه اندازی
  • مجازی سازی شبکه
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments