خدمات کابل کشی ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه در نیاوران

اولین و مهم ترین گام برای فعالیت یک شرکت در بستر شبکه های کامپیوتری و بهره گیری از خدمات شبکه های کامپیوتری , پیاده کردن خدمات پسیو و یا کابل کشی شبکه است. که می توانید از شرکت رایان پشتیبان در زمینه خدمات کابل کشی ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه کمک بگیرید ، از این رو هر سازمان و مجموعه ای قبل از انجام هر کاری برای فعالیت در بستر شبکه و پیاده سازی سرویس های مدنظر خود در شبکه , می بایست ابتدا اقدامات مرتبط به پسیو شبکه و کابل کشی شبکه را انجام دهند . خدمات پسیو شبکه  ستون فقرات و زیرساخت شبکه های کامپیوتری یک سازمان را ایجاد می کند.

خدمات کابل کشی ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه در نیاوران

پیاده کردن پسیو شبکه بر حسب استانداردها:

هر سازمانی می بایست در کنار استفاده از تجهیزات مرغوب و باکیفیت , می بایست استاندارد های لازم در اجرای پسیو شبکه را موقع پیاده کردن خدمات پسیو به دقت رعایت نمایند. تا علاوه بر فراهم کردن بسنر کابلی با کیفیت و مطمئن , امکان گسترش و توسعه ی زیرساخت شبکه , به تکنولوژی های آینده با کوتاه ترین هزینه را داشته باشد. در راستای این هدف می بایست شرکت های فناوری اطلاعات معتبری را برای پیاده سازی زیرساخت شبکه خود انتخاب نمایند , که علاوه بر پسیو کاران حرفه ای , تجهیزات استانداردی را برای پیاده سازی پسیو شبکه استفاده نمایند.

بیشتر بخوانید: کارشناس شبکه چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد؟

خدمات اکتیو شبکه:

اکتیودایرکتوری یکی از سرویس های شرکت های بزرگ ماکروسافت و یکی از رول های ویندوز سرور به شمار می رود. خدمات اکتیودایرکتوری با هدف کنترل متمرکز کاربران و منابع به جهان شبکه قدم گذاشت نصب و راه اندازی اکتیودایرکتوری بر روی سرور , وظیفه ای از جمله اهراز هویت کاربران و مشخص کردن سطح دسترسی افراد و کامپیوترها را به عهده سرور مذکور می گذارد. که در پایان امنیت زیادتر و مدیریت بهتر را به شما هدیه می دهد.

داکت کشی در نیاوران:

داکت یک کانال پلاستیکی درب دار می باشد که برای محافظت و منتقل کردن کابل ها از آن استفاده خواهد شد. از آن جایی که داکت ها به طور معمول ضد آب نمی باشند استفاده از داکت تنها در محل های مسقف انجام می شود. داکت های موجود در بازار انواع گوناگونی دارند و دارای کیفیت ها ی گوناگونی می باشند. در انتخاب داکت مناسب می بایست به نکته های پایین ترجه داشته باشید:
– جنس داکت: بعضی از انواع داکت در دراز مدت استحکام و انعطاف پذیری خود را حفظ کرد در حالیکه بعضی دیگر پس از مدتی شکننده شده و کارایی خود را از دست خواهند داد. بنابر این می بایست در انتخاب داکت مناسب با توجه به کاربری محل مورد استفاده توجه لازم را بخرج داد.
– اندازه داکت: اندازه داکت می بایست متناسب با تعداد و قطر کابل های مورد استفاده در تجهیزات مدار بسته باشد.
– درب داکت: درب داکت می بایست به شکلی باشد که به سادگی باز و بسته شود تا در صورت احتیاج به اعمال تغییرات و یا تعمیرات دسترسی به کابل ها امکان پذیر باشد.

کابل کشی شبکه در نیاوران:

در حال حاضر به نظر می آید خیلی از کارشناسان شبکه به موضوع کابل کشی شبکه و ترانکینگ آن اهمیتی بسیاری قائل نمی‌شوند و یا اطلاعات صحیحی از آن ندارند. خود بنده به شخصه طی ۲۰ سال فعالیتی که در زمینه پشتیبانی شبکه و پسیو شبکه انجام داده‌ام نکته های زیادی را در مورد کابل کشی شبکه یادگرفته ام. از نظر خیلی از متخصصان و مهندسان شبکه، شبکه یعنی یک سیمی که میزنی به پریز و بعد شروع میکنی به کار کردن.

البته احتمالا این تصور از جهت هایی دیگر صحیح به نظر برسد. به دلیل اینکه در طی سال‌های اخیر استانداردهای اترنت و کالاهای تولید شده و عرضه شده‌ی معتبر و “نسبتا خوبی” را شاهد هستیم. ولی واقعیات هم چنان به قوت خود باقی مانده اند. برای کابل کشی شبکه باید به جزییات دقت کنید و به آن ها دقت کرد تا کابل کشی استاندارد و با کیفیتی صورت گیرد.

شما می توانید جهت ارتباط با پشتیبانی یکی از راه های زیر را انتخاب نمایید.

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۳۴۰۴۷۶

تلگرام:  rayanposhtiban1@

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of