مشاوره شبکه های کامپیوتری

هنگامی که دو کامپیوتر طوری به هم متصل گردند که بتوانند با یک دیگر ارتباط برقرار کنند و همچنین قادر باشند منابعشان را با هم به اشتراک بگذارند، شبکه کامپیوتری تشکیل می گردد.

برای تشکیل این شبکه نیاز به سخت افزار های متعددی است که به واسطه این سخت افزارها می توان ارتباط شبکه ای را شکل داد. امروزه شبکه مهم ترین المان هر شرکت یا گروه است و تقریبا بدون آن نمی توان تیمی کارا تشکیل داد که هم سودآور باشد و هم در زمان صرفه جویی حداکثری نماید.

شبکه های کامپیوتری باید با توجه به موقعیت و سیاست های هر مجموعه، طراحی و اجرا گردد که این شبکه های کامپیوتری، زیر ساخت لازم برای استفاده از منابع یک سازمان، گروه یا مجموعه را فراهم می آورند . بدیهی است، در صورتی که طراحی درست پشت زیر ساخت های مجموعه نباشد، در زمان استفاده مشکلات متعددی سر راه سبز می شوند و باید هزینه های زیادی به منظور نگهداری شبکه و تطبیق آن با خواسته های مورد نظر، انجام گردد.

بنابراین برای ایجاد یک شبکه مناسب و کارآمد شما قطعا نیاز به مشاوره دارید. مشاوره شبکه های کامپیوتری با تجزیه و تحلیل شبکه، پیدا نمودن مسیر مناسب شبکه، پایگاه داده ها، نرم افزار و سخت افزار مناسب شبکه به شما اطمینان می دهد که در مسیر درست قرار دارید و می توانید بهترین نتیجه را در آینده از فعالیت مجموعه خود بگیرید.

 خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری 

همواره گام اول مشاوره در طراحی شبکه است. تمام طرح هایی که پیشنهاد می شوند، قطعا ارزش پیاده سازی ندارند. یکی از معیار های مهمی که موجب این موضوع می شود که یک طرح مقبول یا مردود شود، پشتیبانی شبکه است، که آیا در صورت پیاده سازی این طرح وضعیت پشتیبانی چگونه خواهد شد و چه مقدار هزینه باید انجام شود تا شبکه به درستی به فعالیت خود ادامه دهد. آیا در صورت پیش آمدن مشکل امکان پشتیبانی و خطایابی سریع وجود دارد یا خیر؟

ممکن است طراحی اولیه هزینه ی زیادی دنبال داشته باشد، اما طراحی صحیح می تواند موجب کاهش هزینه در زمان استفاده و بهره برداری و همچنین پشتیبانی باشد. برآورد نیاز مجموعه با درنظر گرفتن توسعه آن در آینده نزدیک یا دور، نخستین گام طراحی است. برای ایجاد یک طرح و نقشه راه مناسب بهترین راه استفاده از یک مشاور مجرب در زمینه فن آوری اطلاعات و شبکه است.

خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری و ارائه راهکار در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به علت پیشبرد اهداف سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای تخصصی و فنی شبکه مطابق با استانداردهای جهانی با توجه به نیازها و امکانات شبکه ی سازمان ها و شرکت ها ، ارائه راهکارهای جامع در زمینه امنیت شبکه مطابق با استانداردهای جهانی ،خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی انواع شبکه های ارتباطی از جمله شبکه های LAN , Wan , Wireless و … ، خدمات مشاوره در زمینه راه اندازی شبکه ، تغییرات اساسی در شبکه و بهبود ساختار شبکه با در نظر گرفتن کاهش هزینه ها و همینطور بالا بردن بازده کاری برای سازمان ها و شرکت ها، از اهمیت بسزایی برخوردار است. 

   خدمات مشاوره پشتیبانی شبکه به چه صورت است ؟

 اگر در مورد خدمات شبکه های کامپیوتری سوالی دارید، یا اگر مایلید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری خود داشته باشید ، دریغ نکنید که  باما در تماس باشید ، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری را می توان به شکل زیر نیز خلاصه نمود:

استفاده از مشاوره در مورد شبکه مزایای بسیاری دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

* عضو ناظر بیرونی به دلیل عدم ارتباط با مشکلات مجموعه  ی شما می‌تواند راه‌ حلی جدید به شما ارائه دهد و موضوعی که به هیچ عنوان در برنامه شما نیست اما مفید است را به اجرا در بیاورد.

* هزینه ی خدمات مشاوره به‌ صرفه تر از استخدام کارمند مقیم در شرکت می‌باشد.

* مثل یک صافی برای ایجاد تغییرات جدید در شرکت عمل می کند.

نقش و اهمیت مشاور شبکه های کامپیوتری :

امروزه برنامه ریزی در حوزه فن آوری های اطلاعاتی و همچنین مشاوره به منظور انتخاب و پیاده سازی فن آوری های مناسب از جایگاه ویژه ای در سازمان های دولتی و خصوصی برخوردار شده است. این سازمان ها سالانه مبالغ قابل توجه ای از بودجه خود را به شکل تامین تجهیزات سخت افزاری، تهیه نرم افزار، توسعه شبکه و خطوط ارتباطی، تولید داده ها و اطلاعات، آموزش کارکنان و سایر مسائل مشابه سرمایه گذاری می کنند. با تمام این احوال با نگاهی به سازمان های مختلف در سطح کشور باید اذعان داشت که نمونه های موفق در حوزه سرمایه ‌گذاری شایسته در فن آوری اطلاعات بسیار اندک بوده است.

انتخاب یک گروه مشاور واحد فناوری اطلاعات با تجربه کاری در زمینه IT و علوم کامپیوتر و شبکه می تواند بهره وری سازمان را افزایش و خطرات و تهدیدات را کاهش دهد تا ریسک طراحی و راه اندازی زیرساخت های جدید آی تی را به صفر برساند.

کارشناسان مجرب و متخصص مجموعه ما در شرکت رایان پشتیبان در زمینه مشاوره خدمات شبکه و کامپیوتر، طراحی و نقشه شبکه، تامین تجهیزات شبکه، نصب و راه اندازی شبکه، نظارت و پشتیبانی شبکه با سابقه‌ ای درخشان فعالیت دارند. افتخار ما مشاوره ادارات مهم، سازمان ‌ها، کارخانجات کوچک و بزرگ دولتی، خصوصی، هتل‌ها و دانشگاه‌ ها می‌باشد.

مانند بسیاری از مشتریان ما، احتمالاً کسب و کار شما نیز به طور مستقیم ارتباطی با حوزه IT ندارد، به طور مثال شاید بگوئید نیازی به شبکه ندارم، مگر قدیمی ها چکار می کردند. تلاش برای حل چالش‌ها و مشکلات IT نه ‌تنها می‌تواند تمرکز شما را از کسب و کارتان دور کند بلکه این چالش‌ها موجب می‌شوند، هزینه‌های بسیاری برای شرکت‌ شما ایجاد شده و بر بخش‌های دیگر کسب و کار شما تأثیر منفی وارد شود. همکاری با یک گروه مشاور شبکه های کامپیوتری و فن آوری اطلاعات در شرکت شما می‌تواند موجب شود تا کسب و کار شما امن و کارآمد باقی بماند و در مسیر درست خود در دوره حاکمیت تکنولوژی پیش روی کند.

TOP تماس فوری باما