خدمات کابل کشی شبکه ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه

شرکت رایان پشتیبان یکی از بهترین ارائه خدمات کابل کشی شبکه ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه در تهران و دیگر نقاط می‌باشد که با مجهزترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات پسیو شبکه و هم چنین با بهترین تعرفه خدمات پسیو شبکه انجام  پروژه‌های زیر ساخت شما را بر عهده می گیرد. تخصص کارشناسان ما سبب می شود شما از در کسب و کار خود بهترین‌ باشید.

کابل کشی شبکه چیست؟

از کابل های شبکه برای اتصال و انتقال داده و اطلاعات بین رایانه ها ، روترها ، سوئیچ ها و شبکه های ذخیره سازی استفاده می شود. این کابل ها در اصل حامل یا رسانه ای هستند که از طریق آن داده ها جریان می یابد.

انواع مختلف کابلهای ارتباطی وجود دارد و نوع مناسب استفاده از آن به ساختار و توپولوژی معماری کلی سیستم بستگی دارد. متداول ترین نوع کابل های ارتباطی بر آنچه که “کابل جفت پیچ خورده” نامیده می شود ، حاکم است. در شبکه های محلی به طور معمول محیط های اداری ، سایتهای خرده فروشی و تجاری ، کابل کشی شبکه اجناس مس ، به عنوان مثال کابل جفت پیچ خورده متداول ترین نوع کابل است.

کابل جفت پیچ خورده در بسیاری از شبکه های اترنت استفاده می شود. این سیم ها یا هادی ها از چهار جفت سیم نازک یا هادی تشکیل شده اند که در داخل عایق یا غلاف بیرونی کابل موجود است. هر جفت به چندین پیچ و تاب اضافی پیچ خورده است. این پیچ و تاب ها به منظور جلوگیری از تداخل دستگاه های دیگر و در واقع از دیگر کابل های مجاور طراحی شده اند!

کابل کشی شبکه فیبر نوری مشخص شده است که در صورت نیاز به پهنای باند بالا. به خصوص در محیط مرکز داده و در جایی که یک نصب نیاز به ظرفیت بالایی داشته باشد ، به طور معمول بیمارستان ، فرودگاه ها ، بانک ها …

البته انواع کابل دیگری نیز وجود دارد ، یعنی کابل کواکسیال ، کابل چند منظوره و البته انواع دیگر رسانه مانند بی سیم و در غیر این صورت با نام wifi شناخته می شوند.

خدمات کابل کشی ، داکت کشی، پسیو و اکتیو شبکه در ونک

گزینش بهترین قیمت خدمات پسیو شبکه:

در همه ی پروژه‌ها قیمت اجرای پسیو شبکه، اصلی ترین فاکتور برای آغاز و به انجام رسیدن آن است. خیلی از پروژه‌ها در مرحله برآورد هزینه، به علت زیاد شدن قیمت‌ها از بودجه تأمین شده، به مرحله اجرا نمی رسد! در نتیجه اصلی ترین فاکتور در اجرای زیرساخت شبکه، برآورد بهتر هزینه اجرای پروژه پسیو است. برای این که بتوانید بهترین هزینه را در نظر داشته باشید، می بایست به نکات پایین اهمیت زیادتری بدهد :

۱- مشخص کردن اهداف تعیین شده و درست از اجرای زیر ساخت شبکه

۲- گزینش صحیح نوع ابزراها و تجهیزات پسیو شبکه مناسب با بودجه و اهداف مشخص شده

۳- برآورد دقیق تعداد ، متراژ و اندازه اجناس مصرفی برای ممانعت از هدر دادن منابع

۴- استاندارد سازی کابل کشی شبکه و ترانکینگ شبکه به شکل ساخت یافته

اجرای کابل‌کشی شبکه:

با گرد آوری اطلاعات دقیق و طراحی نقشه کابل‌کشی شبکه به همراه تجربیات و مهارت‌های بالای متخصصان شرکت رایان پشتیبان در زمینه اجرای پروژه‌های کابل‌کشی شبکه این اطمینان را به شما خواهد داد که قسمت های گوناگون ساختار داخل  سازمانی شما می‌توانند بدون هیچ‌گونه ریسک امنیتی و از دست رفتن اطلاعات حفاظت شده و بدون اشکال و قطعی با همدیگر ارتباط داشته باشند و در پایان این اطمینان را به شما خواهیم داد که تجارت شما بدون هیچ‌گونه اشکالی در بالاترین سطح عملکرد، زیادتری بهره‌وری را دارد.

اجرای کابل کشی شبکه و ترانکینگ، داکت کشی شبکه، آرایش رک قسمت های مهمی از نصب و راه‌اندازی شبکه کامپیوتری می باشد. پس دارا بودن یک شبکه پرسرعت، مستلزم کابل کشی شبکه و زیرساخت استاندارد و باکیفیت می باشد.

ساختار کابل شبکه

بخش های مهم کابل Lan از قسمت های پایین تولید شده است که آن هارا بررسی خواهیم کرد:
به شکل عادی روکش محافظ کابل را از جنس PVC یا LSZH درست می کنند، البته در کابل های LAN کمپانی دت وایلر از LSOH مورد استفاده قرار می گیرد. هر کابل از 8 سیم یا 4 زوج سیم از جنس مس ایجاد شده است. در هر کابل از جدا کننده های، 4 زوج سیم بهره گیری می شود. در برخی از کابل های LAN، طبق نوع کابل، موردهای دیگری هم در تشکیل کابل سهیم می باشند. از جمله: فویل، سیم ارت، شیلد، روکش PE در کابل های ویژه فضای باز، محافظ Armored Steel دقت داشته باشید که در هر کابل، بر حسب نوع استفاده از آن، احتمال دارد از همه یا برخی از مورد های بالا در آن وجود دارد.

از لحاظ شکل ساختاری کابل های LAN به 2 گروه تقسیم بندی می شوند :

STP -1 که مخفف shielded Twisted-Pair می باشد

UTP -2 که مخفف Unshielded Twisted-Pair می باشد

شکل کابل شبکه STP

به جز 3 بخش مهم، بر حسب مدل کابل دارای فویل، شیلد و سیم ارت می باشد. علت کاربرد این مورد های اضافه در کابل LAN محافظت اطلاعات از EMI hsj. معنی EMI نویز یا اثرات القایی خارجی می باشد.

شکل کابل شبکه UTP

این کابل دارای 3 بخش ویژه، محافظ یا روکش، 8 تا سیم یا 4 زوج سیم به هم تابیده که جنس آنها از مس است و 4 زوج جدا کننده ( کابل های 6 cat به بالا) است.

خدمات نصب و راه‌اندازی کابل دیتا:

نصب و راه اندازی کابل‌های دیتا باید به وسیله ی یک مجری قابل اعتماد و حرفه ای انجام شود، چرا که در این ساختار، منتقل کردن صدا، متن، اطلاعات محرمانه و خیلی از موارد دیگر از انواع سیگنال‌های مهم سازمان میان واحدهای گوناگون جابه‌جا می شود. صرف نظر از اینکه چه اطلاعاتی در این سیستم منتثل می گردند انتقال دقیق اطلاعات یک جزء حیاتی از این سیستم به شمار می رود. خدمات کابل کشی شبکه دیتا به وسیله ی متخصصان با تجربه و حرفه‌ای این اطمینان را خواهد داد که این سیستم برحسب استانداردهای دنیا و بدون ریسک امنیتی اجرا شود.

اصلی ترین خدمات اکتیو شبکه در شرکت رایان پشتیبان:

  • نصب و راه‌اندازی دامین و سرویس‌های مربوط با آن
  • راهکارهای مجازی سازی سرور، نصب و پشتیبانی (Hyper-V و VMware ESXi و …)
  • راهکارهای مدیریت اینترنت، مدیریت مانیتورینگ و پهنای باند
  • مشاوره و عرضه راهکارهای جامع بک آپ گیری و بازیابی اطلاعات
  • ارائه سرویس‌های مبتنی بر VOIP
  • نصب و راه‌اندازی ایمیل سرور
  • نصب و کانفیگ فایروال‌های سخت افزاری و نرم افزاری و UTM
  • نصب و پیکربندی تجهیزات سخت‌افزاری تحت شبکه با برندهای سیسکو، میکروتیک، HP ،SuperMicro ،Juniper ،Intel و …

مطلب مرتبط:

برون سپاری خدمات شبکه یا واگذاری خدمات شبکه

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of