آموزش سیسکو

آموزش سیسکو

دوره‌ی آموزش سیسکو (Cisco)

شبکه‌سازی، زیربنای صنعت فناوری اطلاعات و فناوری‌های مدرن است و سیسکو رهبر جهانی بلامنازع در مسیریابی و سوئیچینگ این سخت‌افزارها و نرم‌افزارها قرار دارد. به عنوان یک حرفه‌ای شبکه، اگر در دوره‌های آموزش سیسکو شرکت نکرده باشید و هرگز تجهیزات سیسکو را از نزدیک لمس نکرده باشید، برای گذراندن تمام دوران حرفه‌ای خود به سختی تحت فشار قرار خواهید گرفت.

آموزش سیسکو

آموزش سیسکو برای متقاضیانی طراحی شده است که به دنبال افزایش ارزش خود و پذیرفتن سطوح بالاتری از مسئولیت هستند چراکه این دوره مهارت ساخت و نگهداری شبکه‌های سیسکو را تایید می‌کند. آموزش سیسکو همچنین مهارت‌ها و دانش اصلی شبکه را تأیید می‌کند؛ به همین دلیل است که استاندارد طلایی برای آموزش شبکه، شرکت در دوره‌های آموزش سیسکو است.
سیسکو، فروشنده پیشرو روتر است و سیستم عامل‌ها و پروتکل‌های مسیریابی آن به استانداردهای واقعی تبدیل شده‌اند. در دهه ۱۹۹۰، رشد سیسکو به دلیل خرید بیش از ۷۰ شرکت به شدت افزایش یافت. همچنین در اوایل سال ۲۰۰۰، برای مدت کوتاهی از ارزش بازار مایکروسافت پیشی گرفت و به عنوان ارزشمندترین شرکت در جهان شناخته شد.

 

اصلا سیسکو چی هست؟

سیسکو (cisco) شناخته شده‌ترین شرکت تکنولوژی آمریکایی‌ست که سازنده‌ی تجهیزات شبکه و ارتباطات در جهان است. دفتر مرکزی سیسکو در کالیفرنیا قرار دارد و سخت افزار شبکه، تجهیزات مخابراتی و سایر خدمات و محصولات فناوری اطلاعات را توسعه، تولید و به فروش می‌رساند. شرکت سیسکو سیستمز در محصولات و خدمات شبکه و ارتباطات تخصص دارد. این شرکت احتمالاً بیشتر به دلیل محصولات مسیریابی و سوئیچینگ تجاری خود شناخته شده است که ترافیک داده، صدا و ویدیو را در سراسر شبکه‌های سراسر جهان هدایت می‌کند
سیسکو همچنین شبکه‌های ذخیره سازی، برنامه‌های کاربردی برای ارتباطات یکپارچه، حضور از راه دور و همکاری (WebEx) و مجموعه‌ی دیگری از خدمات شامل پشتیبانی یک محصول ساده تا راه‌حل‌های کامل برای مراکز داده و مدیریت ابر را ارائه می‌دهد.
نه تنها ۸۵ درصد از ترافیک اینترنت در سراسر جهان از سیستم‌های سیسکو جابه‌جا می‌شود، بلکه از اینترنت شبکه‌ی سیسکو برای اجرای آنلاین کسب‌وکارها، ثبت سفارش‌ محصولات و مدیریت موجودی گرفته تا ارتباطات کارکنان و هزینه‌های سفر نیز استفاده می‌کنیم.

سطوح و مسیرهای آموزشی صدور گواهینامه سیسکو

چهار سطح گواهینامه سیسکو وجود دارد: ورودی، کاردانی، حرفه‌ای و تخصصی. آموزش صدور گواهینامه سیسکو برای متخصصان طریاحی شده است که به دنبال افزایش ارزش خود و پذیرفتن سطوح بالاتر مسئولیت هستند. هرکسی که مسیر صدور گواهینامه سیسکو را شروع کند می‌تواند با گواهینامه‌های سطح پایه و سطح کاردانی شروع کند و سپس در یک گواهینامه سطح حرفه‌ای (CCNP) تخصص پیدا کند. CCIE افراد سطح حرفه‌ای شبکه را به متخصص تبدیل می‌کند و در اوج برنامه صدور گواهینامه سیسکو قرار دارد. هر سطح یک یا چند مدرک را ارائه می ‌هد. اخذ گواهینامه معمولاً مستلزم گذراندن یک یا چند آزمون گواهینامه است. اکثر امتحانات سیسکو توسط Pearson VUE ارائه میشود. برای مدارک سطح بالاتر، متقاضیان باید ثابت کنند که پیش نیازهای لازم را دارند. هرچه سطح گواهینامه بالاتر باشد، برای برآورده ساختن این الزامات به مدارک و پیش نیازهای بیشتری نیاز است.

مدارک ورود به سیسکو (Cisco Entry certifications)

Cisco دارای دو مدرک سطح ورودی است: Cisco Certified Entry Networking Technician (CCENT) و Cisco Certified Technician (CCT). برای دریافت مدرک CCENT یا CCT به هیچ پیش نیازی نیاز نیست و داوطلبان برای کسب هر مدرک باید یک آزمون را پشت سر بگذارند. مدارک سطح ورودی سیسکو سنگ پله‌های اولیه هستند. در حالی که این گواهینامه‌ها به طور مستقل نیز ارزشمند هستند، دانش اساسی شبکه را پوشش می‌دهند که متخصصان فناوری اطلاعات برای موفقیت در گواهینامه سیسکو Associate و در حرفه خود نیاز دارند.

 • مدارک کاردانی سیسکو certifications) (Cisco Associate

مدارک Cisco Associate دانش و مهارت‌هایی را تأیید می‌کند که متخصصان شبکه در اولین سال کار خود می‌آموزند. متخصصان فناوری اطلاعات از گواهینامه‌های سطح کاردانی برای ارتقاء از تکنسین‌های پشتیبانی یا جوان به سمت‌های ارشد یا تخصصی‌تر مدیر شبکه استفاده می‌کنند.

 • مدارک حرفه‌ای سیسکو (Cisco Professional certifications)

مدارک حرفه‌ای سیسکو فرصتی را برای متخصصان فناوری اطلاعات فراهم می‌کند تا متخصص شوند. در این سطح، متخصصان IT به عنوان مهندس شبکه یا تکنسین سطح ۳ آماده پذیرش مسئولیت بیشتری هستند.

 

آموزش شبکه سیسکو

 مشاغل مرتبط با گواهینامه سیسکو

گواهینامه‌های موجود در پورتفولیوی سیسکو شامل مدارک زیر است:

 • تکنسین شبکه ورودی گواهی سیسکو (CCENT)
 • تکنسین معتبر سیسکو (CCT)
 • Cisco Certified Network Associate (CCNA)
 • همکار طراحی گواهی سیسکو (CCDA)
 • Cisco Certified Network Professional (CCNP)
 • طراحی حرفه‌ای با گواهی سیسکو (CCDP)
 • خبره کار اینترنتی سیسکو (CCIE)
 • کارشناس طراحی گواهی سیسکو (CCDE)
 • آرشیتکت یا معمار سیسکو (CCAR)

 آموزش مباحث مسیریابی و سوئیچینگ در سیسکو

فرد شرکت کننده در دوره‌ آموزش سیسکو به صورت مقدماتی، می‌تواند در موارد زیر معلومات کامل به دست آورد و در این زمینه‌ها خودکفا شود.

 1. اتصال به تجهیزات سیسکو به وسیله پورت کنسول
 2. مراحل بوت شدن تجهیزات سیسکو
 3. آشنایی اولیه با سیستم عامل سیسکو (ios)
 4. ایمن سازی دسترسی به پورت کنسول
 5. ذخیره سازی تنظیمات اعمال شده
 6. بررسی مفاهیم Speed و Duplex
 7. راه اندازی SSH
 8. راه اندازی Talent
 9. آشنایی با پروتکل VTP
 10. اجرای مفاهیم VLAN و Trunk
 11. کانفیگ port security
 12. آشنایی با روتر و مفهوم Statice rout
 13. پیاده سازی ROAS
 14. سرویس DHCP
 15. آشنایی با مفهوم Administrative distance
 16. آشنایی با روترها و مفهوم Static route
 17. آشنایی با داینامیک روتینگ و اجرای RIP
 18. سرویس NTP و سرویس syslog
 19. آشنایی با مفهوم NAT
 20. بکاپ گیری از سیستم‌ها و ارتقا سیستم عامل IOS
 21. توانایی بازیابی اطلاعات پاک شده مانند رمز عبور
 22. و ..

آموزش سیسکو با رایان پشتیبان

در زمانی که محیط IT شما دائما در حال تغییر است، تیم شما وظیفه حفظ سلامت شبکه و زیرساخت شما را بر عهده دارد. با شرکت در دوره‌های آموزش شبکه سیسکو که توسط شرکت رایان پشتیبان برگزار میشود به شما خواهیم آموخت که چگونه در مواجهه با تغییرات دائمی، تیم خود را با جدیدترین محصولات سیسکو به روز نگه دارید؟ چگونه با آخرین مهارت‌های شغلی موجود در سیسکو آشنا شوید؟ و چگونه می‌توانید تیم خود را کارآمد و مقرون به صرفه آموزش دهید؟

شرکت رایان پشتیبان مجموعه‌ای پویا از هزاران دارایی و منابع فنی، اقدام به برگزاری دوره آنلاین و عملی نموده است که توسط Cisco Learning Services ارائه می‌شود. در دوره‌های آموزش مقدماتی و پیکربندی شبکه سیسکو مطالبی آموزش داده خواهند شد که سازمان شما می‌تواند به سرعت و به صورت یکپارچه به آنها دسترسی داشته باشد و به طور عملی آن را پیاده سازی کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.