آموزش شبکه

شرکت رایان پشتیبان برای علاقه مندان به شبکه، دوره‌های آموزشی جامع برگزار می‌کند. در این دوره شما می‌توانید در مورد شبکه، نحوه کار شبکه‌های کامپیوتری، معماری مورد استفاده در طراحی شبکه‌ها و نحوه ایمن نگه داشتن آنها را بیاموزید و به صورت عملی پیاده سازی کنید.

در این مطلب به صورت مختصر و مفید در مورد دوره‌های آموزشی توضیح داده‌ایم تا چشم انداز روشنی از آن‌ پیدا کنید؛ بنابراین کسانی که مایل به یادگیری هرگونه خدمات شبکه و ورود به بازار کار شبکه هستند این مطلب را از دست ندهند!

منظور از شبکه چیست؟

قبل از اینکه سراغ پیاده سازی و اهداف دوره‌های آموزش شبکه برویم ابتدا بیایید ببینیم که اصلا شبکه چی هست و چه کاری در یک سازمان انجام می‌دهد. یک شبکه کامپیوتری شامل دو یا چند رایانه است که به منظور انتقال، تبادل یا به اشتراک گذاری داده‌ها و منابع، از طریق کابل یا WiFi به هم متصل شده‌اند. شبکه های کامپیوتری با ایجاد ارتباط بین دو یا چند رایانه ، شبکه ای را ایجاد می کنند که امکان تبادل داده ها ، فایل ها و سایر منابع را با یکدیگر فراهم می کند. پیوند اتصال بین رایانه ها را گره می نامند.
در واقع هدف شما این است که یک شبکه کامپیوتری با استفاده از سخت افزارها (به عنوان مثال روترها، سوئیچ‌ها، نقاط دسترسی و کابل) و نرم افزارها (مانند سیستم عامل یا برنامه‌های تجاری) ایجاد کنید و کارهای سازمان را تسریع و تسهیل بخشید.

شبکه چیست؟

شبکه‌ی شرکت خود را پیاده سازی و پشتیبانی کنید!

شرکت رایان پشتیبان آموزش‌های شبکه را که برای تسلط بر مهارت‌های مورد نیاز جهت درک، ساخت و نگهداری شبکه خود به آن نیاز دارید را در این دوره‌ها به شما یاد خواهد داد به طوری که بتوانید پایه و اساس دانش شبکه را در یک محیط واقعی و چند منظوره ایجاد کنید و سپس بر روی رشته های تخصصی با آموزش TCP/IP، آموزش IPv6 و موارد دیگر تمرکز کنید.‌
دوره‌های شبکه سازی ما به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های پیاده سازی، پشتیبانی، بهینه سازی و دفاع از شبکه‌ها را کسب کنید، در حالی که برای گواهینامه‌های شبکه و صنعت بی سیم از جمله CWNP ، Wireshark ، Cisco ، VMware ، CompTIA's A+ و Network+ آماده میشوید.

ارزیابی بازار کار شبکه

رایان

آیا بازار کار شبکه پردرامد است؟ و چگونه وارد بازار کار شبکه شویم؟

اگر شغل‌های مربوط به فناوی اطلاعات چند سال اخیر را بررسی کنید، متوجه خواهید شد که بازار شبکه و امنیت شبکه پردامدترین شاخه‌ی IT در چند سال اخیر بوده است. شغل متخصص شبکه در ایران در زمره‌ی شغل‌های پردرامد قرار گرفته است.

برای شروع ابتدا شما باید آموزش‌های لازم را ببینید تا بتوانید فعالیت خود را آغاز کنید. اولین دوره، دوره‌ی نتورک پلاس (+network) است، که پیش نیاز تمامی دوره‌هاست و شما باید آموزش‌های خود را با این دوره شروع کنید. طراحی دوره نتورک پلاس به گونه‌ای انجام شده است که بتواند مشتاقان به کار در حوزه شبکه را با پایه و اساس طراحی، پیکربندی و عیب یابی زیرساخت‌های متعلق به شبکه‌های بی سیم و با سیم آشنا سازد. افراد با گذراندن این دوره آموزشی، دانش لازم جهت اداره روزانه و ابتدایی عملیات مربوط به زیرساخت های شبکه متشکل از برندها مختلف تجهیزات را کسب خواهند نمود.

پس از گذراندن دوره‌ی نتورک پلاس، نوبت به دوره‌های آموزش سیسکو (CCNA Cisco) و دوره‌ی آموزش MCSA میرسد تا شما را از همه لحاظ تبدیل به یک متخصص کند. پس از گذراندن اولین دوره، افراد بر اساس نیاز و علاقه‌ی خود یکی از این دو شاخه را انتخاب کرده و آموزش‌های لازم و مربوط به هر کدام را با بیانی ساده‌تر و در محیطی کاربر پسندتر و قابل درک‌تر خواهند دید.

مدارک لازم جهت ورود به بازار شبکه کدامند؟

رایان
مشاوره it

مدارک و گواهینامه‌ها توسط شرکت‌های فروشنده این تجهیزات همچون سیسکو (Cisco)، جونیپر (Juniper) و Huawei پشتیبانی میشوند، اما در این بین، مدارکی هم وجود دارند که مشخصا به یک کمپانی خاص، یا یک نرم افزار و یا سخت افزار بخصوص مرتبط هستند.
بسیاری از مدارک و دوره‌های آموزشی موجود بر اساس میزان اطلاعات و حوزه‌هایی که تحت پوشش قرار می‌دهند سطح بندی شده‌اند. این سطح بندی ها عموما به شکل مبتدی، متوسط و متخصص توسط شرکت‌های مختلف عرضه میشوند و دانشجویان برای شرکت در آنان می بایست از سطح مبتدی کار را آغاز کنند.

به علاوه بسیاری از شرکت‌های بزرگ مانند مایکروسافت، سیسکو و ای بی ام در هنگام جذب نیروی متخصص، داشتن مدرک بین المللی شبکه را در اولویت قرار می‌دهند. درنتیجه اگر قصد مهاجرت یا تحصیل در خارج از ایران دارید، با قاطعیت میتوان گفت که داشتن تخصص در شبکه و دریافت مدارک بین المللی شبکه نسبت به مدارک دانشگاهی بسیار حائز اهمیت‌تر است.

ویدئو های آموزش شبکه

رایان

وظایف یک متخصص شبکه چیست؟

یک متخصص شبکه علاوه بر اینکه باید بتواند کارهای نصب و راه‌اندازی اجزای یک شبکه را به صورت تمام و کمال انجام دهد، باید از عهده‌ی خدمات پشتیبانی شبکه نیز به خوبی براید و زمانی که شبکه با خطا و مشکل روبه‌رو شد بتواند بدون معطلی آن را رفع و رجوع کند و امنیت شبکه را تحت کنترل خود دراورد.

هدف از دوره آموزش شبکه چی هست؟

رایان

این دوره مبانی و تمام اصول شبکه‌های کامپیوتری را به شما آموزش می‌دهد. آشنایی با کار شبکه‌ها و انواع آنها، همراه با توضیحات جامع در مورد مدل TCP/IP که عملکرد هر لایه را توضیح می‌دهد. همچنین با بحث در مورد کاربرد عملی ماژول‌های شبکه، این دوره تمام جنبه‌های عملی مورد نیاز شبکه را پوشش می‌دهد.

آنچه در این دوره یاد خواهید گرفت:

  • انواع شبکه‌ها و اجزای آن
  • مدل TCP/IP با شرح عملکرد هر لایه به تفصیل
  • طراحی و کار شبکه‌های کامپیوتری در هر لایه
  • پیاده سازی انواع مختلف دستگاه‌های شبکه مانند Bridges ، Switches ، Routers و غیره.
  • طبقه بندی آدرس‌های IP‌
  • و غیره..

مزیت شرکت در این دوره چیست؟

با شرکت در این دوره‌ها شما به یک متخصص شبکه تبدیل خواهید شد. همچنین شما علاوه بر تسلط بر دانش شبکه، مدرک رسمی نیز دریافت خواهید کرد که به شما در کاریابی بسیار کمک خواهد کرد.

به عنوان یک متخصص شبکه کجا و چگونه میتوان مشغول به کار شد؟

در واقع هر شرکت یا سازمانی که بیش از دو سیستم کامپیوتری داشته باشد به متخصص شبکه نیاز پیدا خواهد کرد. بنابراین تقریبا همه‌ی شرکت‌ها (هرچند کوچک)، به متخصص شبکه نیاز دارند.

شرکت در دوره‌ی آموزش شبکه به چه کسانی توصیه میشود؟

شرکت در این دوره برای تمام کسانی که در این زمینه تحصیل کرده‌اند و میخواهند به صورت عملی آن را فرا گیرند، افرادی که تحصیلاتی در این زمینه ندارند اما به آن علاقه مند هستند و بخصوص برای افرادی که خود صاحب شرکت یا کسب و کاری هستند و به متخصص شبکه در شرکت خود نیازمندند، بسیار مفید واقع خواهد شد.

ختم کلام!

زمانی که با اصول مربوط به شبکه و سیستم‌های کامپیوتری آشنا شدید و مدارک معتبر و لازم را اخذ نمودید، قدم بعدی این است که در یک شرکت مشغول به فعالیت شوید زیرا یکی از مهمترین مسائل در زمینه شبکه، داشتن تجربه عملی می‌باشد. چیزی که تنها و تنها با کار کردن با تجهیزات و دستگاه‌های واقعی و مواجه شدن با مشکلات و پیدا کردن راه حل برای آنان بدست می‌آید.

اکنون می‌توانید با شماره‌های تماسی که در زیر درج شده‌اند تماس بگیرید و برای ثبت نام در دوره‌های آموزش شبکه اقدام نمایید.

تلفن تماس: 02122340476

TOP تماس فوری باما