آموزش MCSA

آموزش MCSA

دوره‌ MCSA

MCSA مخفف Microsoft Certified Solutions Associate است و یکی از موثرترین و محبوب‌ترین مدارک IT در بین مهندسان کامپیوتر به شمار می‌آید. MCSA نوعی مدرک فناوری اطلاعات است که داشتن آن برای توسعه دهندگان وب و یا نرم افزار و متخصصان فناوری اطلاعات که می‌خواهند بر اساس مهارت و شایستگی خود در فناوری مایکروسافت شغلی پیدا کنند، ضروری است.

MCSA مدرکی است که برای تبدیل شدن به یک متخصص شبکه کامپیوتری یا مدیر سیستم شبکه به آن نیاز دارید. همه متخصصان فناوری اطلاعات که وظایف مربوط به طراحی و ساخت راه حل‌های IT را بر عهده دارند و از فناوری‌های مختلف مایکروسافت استفاده می‌کنند، باید این مدرک را داشته باشند.

دوره MCSA چیست؟

 • MCSA یک مدرک پایه است که بر روی نرم افزار مایکروسافت متمرکز شده است
 • مدرک MCSA، به عنوان شاخصی از سطح مهارت شما عمل می‌کند
 • این دوره یکی از سه دوره اصلی برای اخذ مدرک MCSA می‌باشد
 • و همچنین این دوره یکی از پنج دوره برای اخذ مدرک MCSE است
 • کسانی که دارای مدرک MCSA هستند راحت‌تر از سایرین می‌توانند استخدام شوند

انواع دوره‌های MCSA

گواهینامه‌های Microsoft Certified Solutions Associate (MCSA) سطح پایه مایکروسافت، طیفی از محصولات و زمینه‌های شغلی مایکروسافت را پوشش می‌دهد. مدارک MCSA به عنوان راهی برای کارگران سطح پایه برای نشان دادن مهارت در انواع نقش‌ها و حوزه‌های دانش مایکروسافت طراحی شده است.

مایکروسافت با تمرکز بر توانایی شما در طراحی و ساخت بخش‌های IT، دوره‌های مختلفی تدارک میبیند. مدارک حول نقش‌ها و محصولات اختصاصی مانند Microsoft Azure، SQL Server، Office365 ، SharePoint Server، Skype for Business، Microsoft Dynamics 365، Exchange Server و Windows Server متمرکز می‌شوند.

گذراندن دوره آموزشی MCSA می‌تواند شما را در مسیر درستی برای رسیدن به یک حرفه در سطح پایه در فناوری اطلاعات قرار دهد، یا می‌تواند اولین قدم برای دریافت گواهینامه در یک سطح پیشرفته باشد. برای تبدیل شدن به یک متخصص مایکروسافت، در دوره‌های MCSA شرکت رایان پشتیبان شرکت کنید و آموزش خود را فوراً شروع کنید!

چرا باید در دوره MCSA شرکت کنم؟

دوره آموزشی MCSA اولین گام عالی برای کسانی است که دانش اولیه فناوری مایکروسافت دارند و میخواهند وارد دنیای فناوری اطلاعات، محاسبات و پشتیبانی فناوری شوند. داشتن مدرک متمایز از یکی از شناخته شده‌ترین سازمان‌های IT و محاسباتی در جهان، نشان دهنده توانایی‌های شما را در سیستم عامل مایکروسافت به کارفرمایان است.

چگونه میتوانم در دوره MCSA شرکت کنم و مدرک مایکروسافت دریافت کنم؟

دوره‌های MSCA را می‌توان در کالج‌ها، دانشگاه‌ها یا از راه دور با آموزگاران آنلاین مانند شرکت رایان پشتیبان که دوره‌های مختلف شبکه را به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار می‌کنند، گذراند. برای دریافت گواهینامه MCSA هیچ الزامات رسمی ورود آکادمیک وجود ندارد، اما برای دوره‌های خاص، مایکروسافت مهارت‌های مبتدی IT را توصیه می‌کند.

برای دریافت گواهینامه MCSA و کسب رسمی صلاحیت خود، باید سه آزمون MCSA را پشت سر بگذارید. قیمت دوره MCSA بسته به موسسه ارائه دهنده دوره و نوع دوره MCSA که انتخاب می‌کنید، متفاوت است.

برای شرکت در دوره کامل آموزش شبکه رایان پشتیبان از لینک زیر استفاده فرمایید :

آموزش شبکه

بعد از دوره MCSA چه کاری میتوانم انجام دهم؟

با گواهینامه MCSA می‌توانید به مدارک سطح بعدی مایکروسافت، مانند دوره‌های زیر شرکت کنید:

 • مهندس سیستم گواهی مایکروسافت (MCSE)
 • توسعه دهنده راه حل‌های تایید شده مایکروسافت (MCSD)
 • متخصص محصول گواهی مایکروسافت (MCPS)
 • مربی معتبر مایکروسافت (MCT)

اما اگر مایل نیستید به سمت حرفه‌ای‌تر شدن در فناوری اطلاعات یا مایکروسافت پیشرفت کنید، داشتن مدرک MCSA در رزومه‌تان همچنان به کارفرما نشان می‌دهد که با مایکروسافت آفیس و سیستم عامل مایکروسافت آشنا هستید.

دریافت گواهی مایکروسافت همچنین میتواند به عنوان یک متخصص فناوری اطلاعات به پله‌ای در مشاغل متعدد (مانند پشتیبانی فنی، مدیریت پایگاه داده، فناوری اطلاعات، کدنویسی و محاسبات) تبدیل شود.

به علاوه، واجد شرایط شدن MCSA همچنین راه را برای شرکت در مدارک و آزمون‌های بیشتر مایکروسافت و همچنین افزایش قابلیت استخدام شما در بخش فناوری و همه بخش‌های مرتبط با فناوری اطلاعات و محاسبات باز می‌کند.

مزایای دریافت مدرک MCSA در آینده‌ی شغلی‌مان چیست؟

MCSA میتواند به عنوان سنگ بنای حرفه IT شما باشد. این به شما کمک میکند تا مهارت‌ها و دانشی را به دست آورید که برای انجام چندین کار حیاتی مرتبط با فناوری اطلاعات مدرن و مسئولیت‌های ذاتی آنها لازم است. MCSA از طریق‌های زیر برای مسیر شغلی شما سودمند واقع خواهد شد:

 • مدرک MCSA به طور گسترده شناخته شده است و به شما کمک می‌کند در تعدادی از سازمان‌های پیشرو، حقوق و ارتقای شغلی خوبی کسب کنید
 • دارای یک مسیر شغلی واضح و مشخص است
 • یک حرفه پایدار در فناوری اطلاعات (IT) به حساب می‌آید
 • جدای از مزایای حرفه‌ای، دوره MCSA همچنین به شما کمک می‌کند تا در حین انجام مسئولیت‌های دانشگاهی به برتری تحصیلی نیز برسید
 • مجموعه مهارت‌های شما را تأیید می‌کند، به شما کمک می‌کند بیشتر بر روی مسئولیت‌های شغلی خاص تمرکز کنید
 • به شما کمک می‌کند تا مدارک بیشتری کسب کنید
 • روی پلتفرم اصلی مایکروسافت کار کنید و مهارت های خود را نشان دهید
 • به شما کمک می‌کند تا هزینه‌های کسب و کار و هزینه‌های فناوری اطلاعات را کاهش دهید
 • به شما کمک می‌کند تا از سرورها به بهترین شکل استفاده کنید
 • به شما کمک می‌کند تداوم کسب و کار را پیاده سازی کنید و شما را به یک متخصص در بازیابی اطلاعات از دست رفته تبدیل می‌کند

دوره MCSA چیست؟

لیست مدارک و آزمون‌های MCSA

لیست طولانی از مدارک MCSA برای انتخاب وجود دارد. هر کدام تا سه امتحان دارند که برای دریافت گواهینامه باید آنها را قبول کنید. این مدارک و آزمون ها عبارتند از:

 • MCSA: گزارش BI

این گواهینامه شامل مصرف و تبدیل داده‌ها، مدل سازی و تجسم داده‌ها و پیکربندی داشبورد با Excel و Power BI می‌باشد. برای به دست آوردن این گواهینامه باید دو آزمون را در زمینه تجسم داده‌ها بگذرانید.

 • MCSA: مایکروسافت ۳۶۵ پویا برای عملیات

هیچ پیش نیازی برای این گواهینامه لازم نیست، اما برای کسب این عنوان باید سه آزمون SQL و Dynamics 365 را پشت سر بگذارید. این گواهینامه برای توسعه دهندگان، معماران راه حل یا مجریانی که به Microsoft Dynamics 365 متکی هستند، مناسب است.

 • MCSA: توسعه BI SQL2016

مایکروسافت توصیه می‌کند قبل از شروع این مسیر گواهینامه، مهارت‌های اساسی فناوری اطلاعات را داشته باشید. این گواهینامه برای استخراج، تبدیل و بارگذاری (ELT) و توسعه دهندگان انبار داده است که راه حل‌های BI را ایجاد می‌کنند. برای کسب این عنوان، باید دو امتحان در مورد توسعه BI و پیاده سازی SQL بگذرانید.

 • MCSA: مدیریت پایگاه داده SQL2016

برای این گواهینامه نیاز به مهارت‌های اساسی فناوری اطلاعات و کمی تجربه با SQL دارید. دو آزمون برای گذراندن وجود دارد، یکی در مورد مدیریت زیرساخت پایگاه داده SQL و دیگری در مورد تهیه پایگاه‌های داده SQL. به طور کلی، این گواهینامه نصب، نگهداری، پیکربندی و تهیه پایگاه داده را پوشش می‌دهد.

 • MCSA: توسعه پایگاه داده SQL2016

این گواهینامه برای متخصصان پایگاه داده طراحی شده است تا مهارت‌های شما را در کار با پایگاه‌های داده داخلی و مبتنی بر ابر نشان دهند. هیچ پیش نیازی وجود ندارد، اما شما حداقل دانش پایه IT را لازم خواهید داشت. شما باید دو امتحان را در مورد جستجوی داده‌ها با SQL و توسعه پایگاه داده‌های SQL بگذرانید.

 • MCSA: SQL Server 2012/2016

این گواهینامه نیاز به دانش پایه فناوری اطلاعات دارد و برای توسعه دهندگان و تحلیلگران پایگاه داده طراحی شده است. در این دوره شما باید سه امتحان را در زمینه SQL، مدیریت و پیاده سازی پایگاه داده با Microsoft SQL Server 2012/2016 بگذرانید.

 • MCSA: پلتفرم جهانی ویندوز

گواهی Universal Windows Platform مایکروسافت HTML5، SQLite، CSS3، JavaScript و ASP.NET MVC را پوشش می دهد. این برای توسعه دهندگان نرم افزار و مهندسانی طراحی شده است که از قبل دانش پایه فناوری اطلاعات در این زمینه ها دارند. برای کسب این عنوان باید دو امتحان را پشت سر بگذارید – یکی در برنامه نویسی به زبان C و دیگری در مورد توسعه برنامه های تلفن همراه.

 • MCSA: برنامه‌های کاربردی وب

این گواهینامه برنامه‌های کاربردی وب که برای توسعه‌دهندگان وب یا مدیران وب طراحی شده است، فناوری‌هایی مانند C#، برنامه‌های تلفن همراه، ویژوال استودیو، دات‌ نت و Framework 4.5 را پوشش می‌دهد. شما باید سه امتحان را پشت سر بگذارید: برنامه نویسی در HTML 5 با جاوا اسکریپت و CSS3، برنامه نویسی در C# و توسعه برنامه های وب ASP.NET MVC.

 • MCSA: ویندوز سرور ۲۰۱۲

مدرک Windows Server2012  که متخصصان و مدیران شبکه‌های کامپیوتری را هدف قرار داده است، مجازی سازی سرور ویندوز را پوشش می‌دهد. برای کسب این عنوان باید سه امتحان را در مورد نصب، پیکربندی و مدیریت ویندوز سرور ۲۰۱۲ بگذرانید.

 • MCSA: ویندوز سرور ۲۰۱۶

این گواهینامه برای مدیران شبکه یا سیستم‌های کامپیوتری و متخصصان شبکه‌های کامپیوتری است تا مهارت‌های مجازی سازی ویندوز سرور را تأیید کنند. این نیاز به دانش اساسی فناوری اطلاعات دارد و شما باید سه امتحان را در زمینه نصب، ذخیره سازی، محاسبات و شبکه با Windows Server2016 بگذرانید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.