آموزش MCSE

آموزش MCSE

دوره‌‌ی آموزشی MCSE

MCSE معروف به Microsoft Certified Solutions Expert، یک مسیر صدور گواهینامه محبوب از سوی مایکروسافت برای متخصصان در بخش‌های مختلف صنعت است. با آموزش MCSE میتوان یک گواهینامه شناخته شده دریافت کرد که درهای متعددی را به روی افراد شاغل در حوزه مایکروسافت باز می‌کند و منجر به پیشرفت و حرفه‌ای‌تر شدن هرچه بیشتر علاقه مندان و حاضران در این عرصه خواهد شد.

جنبه‌های زیادی از تخصص وجود دارد که دوره MCSE روی آنها تمرکز دارد، مانند سرورهای SQL، Sharepoint، Exchange Servers، Windows Server، Office 365 و System Center. افرادی که مدرک و گواهینامه MCSE را دریافت می‌کنند، بخشی از جامعه جهانی مایکروسافت خواهند شد و این فرصت را دارند که در رویدادهای مختلف مایکروسافت، جلسات آموزشی، کنفرانس‌ها و موارد دیگر شرکت کنند.

MCSE چیست؟

MCSE یکی از معتبرترین و معروفترین مدارک و و دوره های آموزشی شرکت مایکروسافت در زمینه آموزش شبکه است.

مدرک MCSE موید تخصص دارنده این گواهینامه در زمینه طراحی و راه اندازی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری است.

کاراموزان ابتدا پس از گذراندن سه دوره مدرک MCSA را اخذ نموده و با گذراندن دو دوره دیگر یعنی پنج دوره کامل، مدرک دوره MCSE را دریافت خواهند نمود.

بررسی اجمالی آموزش MCSE

فناوری مایکروسافت به طور گسترده در صنایع مختلف و در سراسر جهان استفاده میشود؛ اینجاست که گواهینامه MCSE میتواند کمک بزرگی باشد. بسیاری از مدیران و استخدام‌کنندگان همیشه به دنبال متخصصان فناوری اطلاعات و مهندسان سیستم هستند که می‌توانند با ابزارهای مایکروسافت برای بهینه‌سازی راه‌حل‌های موجود مایکروسافت خود، یا استقرار یا مدیریت راه‌حل‌های جدید در سازمان کار کنند. مایکروسافت ابزاری پرکاربرد است و شرکت ها همیشه به دنبال کارکنانی هستند که بتوانند به راحتی و با موفقیت سیستم‌های پیچیده خود را مدیریت کنند.

تنها پیش نیازی که برای شرکت کردن در دوره‌های آموزشی MCSE لازم است، داشتن مدرک MCSA بوده است، که Microsoft Certified Solutions Associate، گواهینامه سطح ورودی برای سیستم‌های پیچیده مایکروسافت است.

 تفاوت دو مدرک معتبر MCSA و MCSE در چیست؟

MCSA و MCSE به ترتیب مسیرهای صدور گواهینامه ورودی و کارشناسی هستند. آنها نه تنها الزامات جداگانه‌ای دارند و مهارت‌های متفاوتی را تأیید می‌کنند، بلکه این دو آزمون زبان آموزان را برای نقش‌های شغلی مختلف فناوری اطلاعات نیز آماده می‌کند. گواهینامه MCSA درواقع یک پیش نیاز برای MCSE است.

MCSE  یک گواهینامه مایکروسافت در سطح متخصص است. در حالی که MCSA یک سری سه امتحانی است، MCSE فقط نیاز به قبولی در یک امتحان دارد. با این حال، MCSE سطح بالاتری از تخصص را نسبت به MCSA تأیید می‌کند. ممکن است برای کسب MCSE فقط به یک امتحان اضافی نیاز باشد، اما موضوع از MCSA دشوارتر و از نظر فنی عمیق‌تر است. MCSE معمولاً دریافت کننده را برای نقش‌های مدیریتی مانند مدیریت فناوری اطلاعات یا نقش‌های فنی ارشد واجد شرایط می‌کند.

MCSA یک گواهینامه سطح پایه مایکروسافت است که دانش و مهارت‌هایی را که یک متخصص فناوری اطلاعات سطح ابتدایی در سال اول کار با یک محصول مایکروسافت خواهد آموخت، تأیید می‌کند. به همین دلیل است که مایکروسافت توصیه می‌کند که شرکت کنندگان در آزمون حداقل یک سال تجربه کار در محیط مایکروسافت را داشته باشند. برای کسب MCSA، متخصصان فناوری اطلاعات معمولاً باید سه امتحان را پشت سر بگذارند. صدور گواهینامه در سطح کاردانی، متخصصان فناوری اطلاعات را برای مشاغلی مانند مدیر سیستم یا شبکه، متخصص پشتیبانی دسکتاپ یا سایر نقش‌های پشتیبانی آماده می‌کند.

 محبوب‌ترین دوره‌های MCSE

برخی از شناخته شده‌ترین دوره‌ها در مایکروسافت عبارتند از:

 1. پیاده سازی یک مرکز داده تعریف شده توسط نرم افزار (به صورت رسمی)
 2. MCSE: زیرساخت اصلی
 3. بهره‌وری MCSE2016 – Exchange
 4. بهره‌وری MCSE – Sharepoint2016
 5. بهره‌وری MCSE2015 – Skype for Business
 6. ایمن سازی ویندوز سرور ۲۰۱۶ – ۷۰-۷۴۴ (به صورت رسمی)

چه کسانی میتوانند آموزش MCSE را بگذراند؟

دوره‌های آموزش MCSE در بین متخصصان فناوری اطلاعات در سراسر جهان بسیار محبوب است. برخی از نقش‌های شغلی که می توانند آموزش گواهینامه MCSE را طی کنند عبارتند از:

 • ادمین یا مدیر ویندوز
 • مدیر شبکه
 • ادمین سیستم‌های شرکت
 • مهندس سیستم
 • مهندس پشتیبانی فناوری اطلاعات (IT)
 • مشاور فنی
 • مشاور فناوری اطلاعات
 • مدیر سیستم‌ها
 • مدیران سرور SQL
 • مدیران پشتیبان گیری از پایگاه داده
 • معماران فناوری اطلاعات
 • مدیران فناوری اطلاعات
 • مدیر مایکروسافت ویندوز
 • ادمین شبکه
 • مهندس شبکه مایکروسافت
 • اپراتورهای نظارتی
 • تکنسین‌های A+ و Network+
 • حرفه‌ای‌هایی که می‌خواهند آزمون‌های گواهینامه MCSE مربوطه خود را پاک کنند

 

دوره‌‌ی آموزشی MCSE

مزایای داشتن مدرک MCSE

برخی از مزایای دوره آموزشی گواهینامه MCSE عبارتند از:

 • فراگیران می‌توانند پس از اتمام دوره، زیرساخت سرور را طراحی کنند و همچنین کاربران و مجوزها را مدیریت کنند
 • کاراموزان تجربه کافی در مورد عیب‌ یابی، مدیریت امنیت شبکه و داده‌های کاربر کسب می‌کنند
 • دارندگان گواهینامه MCSE همچنین می‌توانند راه حل‌های زیرساختی را طراحی کرده و برنامه‌ها و دستگاه‌های سازمانی را مدیریت کنند
 • گواهینامه‌های MCSE همچنین به ایجاد راه حل‌های هوش تجاری برای سازمان کمک می‌کند
 • دارندگان گواهینامه MCSE همچنین می‌توانند با موفقیت روشهای ابر خصوصی ایجاد کنند
 • با شرکت در دوره‌های معتبر صدور گواهینامه MCSE میتوانید حقوق و فرصت‌های شغلی بیشتری دریافت کنید

 فرصت‌های شغلی برای دارندگان مدرک MCSE چگونه است؟

تقاضای زیادی برای متخصصان دارای گواهینامه MCSE وجود دارد زیرا شرکت‌ها در سراسر جهان از خدمات و محصولات مایکروسافت در بخش‌های مختلف صنعت استفاده می‌کنند و این یک تقاضای حیاتی برای متخصصان دارای گواهینامه MCSE از SMB‌ها و MNC‌های بزرگ ایجاد کرده است. برخی از برترین شرکت‌هایی که متخصصان دارای گواهی MCSE را استخدام می‌کنند، مایکروسافت، Thinkbox، Aits، Ultimate Software، Lenovo، ProData Consult، Twitter، Amazon، BMC و غیره هستند.

 دوره‌های معتبر صدور گواهینامه MCSE

 • پیاده سازی یک مرکز داده تعریف شده توسط نرم افزار – (رسمی)
  اجرای دوره آموزشی صدور گواهینامه نرم افزار تعریف شد) بر ایجاد تجسم داده‌ها با استفاده از مرکز سیستم مایکروسافت متمرکز است. کارمندان و کارکنان بالقوه‌ای که این گواهینامه را تکمیل می‌کنند، در مورد پیاده سازی و مدیریت زیرساخت مجازی برای یک سازمان با استفاده از System Center آشنا میشوند. این دوره همچنین متضمن روش‌های مختلفی است که زبان آموزان می‌توانند با کمک مدیر حفاظت، از داده‌های مایکروسافت زیرساخت مجازی خود محافظت کنند.

این دوره شامل گزینه‌های مختلفی برای کاربران برای مدیریت بافت‌های ذخیره سازی و شبکه و همچنین خدمات ابری و سایر خدمات با استفاده از Virtual Machine Manager است. دوره آموزشی صدور گواهینامه به کاراموزان می‌آموزد که چگونه System Center2016  را پیکربندی کنند و گزینه‌های مختلف مجازی سازی و موارد دیگر را ارزیابی کنند.

 • MCSE: زیرساخت اصلی

دوره آموزشی گواهینامه MCSE Core Infrastructure مربوط به یادگیری نحوه اجرای مراکز داده مدرن است. کسانی که در این دوره شرکت می‌کنند، در مورد نحوه کار شبکه، تجسم و ذخیره سازی اطلاعات زیادی خواهند آموخت. این اپلیکیشن همچنین مفاهیم مختلفی مانند مدیریت هویت و مدیریت سیستم را به یادگیرندگان آموزش می‌دهد. از آنجایی که این گواهینامه نیاز به تجربه زیادی در کار در این زمینه دارد، پیش نیازهایی نیز دارد. داوطلبان برای واجد شرایط بودن برای این گواهینامه باید یکی از دو دوره پایه MCSA را تکمیل کنند و یک امتحان انتخابی را پشت سر بگذارند.

 • بهره وری MCSE – Exchange2016

دوره آموزشی گواهینامه بهره‌وری MCSE ارائه شده برای Exchange به کارآموزان یاد می‌دهد که چگونه بر سرور Exchange مسلط شوند. داوطلبانی که علاقه مند به این دوره آموزشی MCSE Productivity Exchange2016  هستند، با نحوه استفاده از سرور Exchange، با نحوه مدیریت و استقرار سرور و همچنین نحوه استفاده از ویژگی‌های اصلی و پیشرفته آن آشنا میشوند. جنبه‌های پیشرفته‌تری از سرور مانند انطباق و امنیت وجود دارد که در این دوره آموزشی نیز پوشش داده شده است.

 • بهره وری MCSE – Sharepoint2016

دوره آموزشی گواهینامه MCSE Productivity – Sharepoint2016 برای کسانی تدارک دیده شده است که میخواهند دانش و درک گسترده‌ای در مورد نحوه نصب، پیکربندی و همچنین مدیریت ویندوز سرور ۲۰۱۶ و شیرپوینت ۲۰۱۶ داشته باشند. موضوعات فرعی زیادی در بخش شیرپوینت وجود دارد که کارآموزان یاد میگیرند. در مورد عملکرد Sharepoint2016  به عنوان یک معمار برنامه خدماتی. راهکارهای هوش تجاری، مدیریت سازمانی برای محتوا و مهاجرت به شیرپوینت ۲۰۱۶ نیز در این دوره آموزشی گواهینامه پوشش داده شده است.

 • بهره‌وری MCSE – Skype for Business2015

گواهینامه بهره‌وری MCSE برای دوره آموزشی ارائه شده در اسکایپ در سال ۲۰۱۵ تدارک دیده شده است. برای واجد شرایط بودن برای این گواهینامه، نامزدها باید حداقل دو سال تجربه کاری در استفاده از Skype برای تجارت داشته باشند. دوره آموزشی گواهینامه نحوه استقرار سرور اسکایپ برای کسب و کار، محاسبه اسکایپ با ویندوز سرور، پیکربندی فناوری‌های ذخیره سازی و موارد دیگر را به یادگیرندگان می‌آموزد. پس از اینکه کارشناس حرفه‌‌ای گواهینامه خود را دریافت کرد، قادر به مدیریت موارد زیر خواهد بود:

 1. پیکربندی کاربران و مشتریان با اسکایپ
 2. اجرای نظارت، اتصال بالا، بازیابی اطلاعات گم شده و موارد دیگر با اسکایپ
 3. استقرار اسکایپ ترکیبی برای تجارت
 4. عیب یابی و موارد دیگر
 • ایمن سازی ویندوز سرور ۲۰۱۶ – (رسمی)

دوره آموزشی صدور گواهینامه Securing Windows Server2016 (Official) به منظور ارتقای تخصص متقاضیان در ایمن سازی سرورهای ویندوز طراحی شده است. این دوره بر یادگیری در مورد روش‌های مختلف مورد نیاز برای تامین امنیت محیط‌های سرور و همچنین ایمن سازی زیرساخت‌های ماشین تمرکز دارد. برخی از ویژگی‌های دوره آموزشی صدور گواهینامه شامل آگاهی از نحوه مدیریت، حفاظت از زیرساخت‌های شناسایی شده و دایرکتوری‌های فعال با رویکردهای مختلف آموزش داده شده در دوره، استفاده از راهکارهای تشخیص تهدید و تحلیل تهدیدات پیشرفته می‌باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.