اهمیت امنیت شبکه در شرکت ها

اطلاعاتی که توسط سیستم های کامپیوتری ذخیره سازی و منتقل می شوند می تواند کاملا بی اهمیت بوده و اصلا ارزشی نداشته باشند. همچنین می توانند دارای اهمیت کم ، متوسط و زیاد باشند. در مصارف خانگی همه این موارد ممکن است وجود داشته باشد. اما در کاربردهای اداری و سازمانی و شرکتی اوضاع کاملا متفاوت بوده و تقریبا تمام اطلاعات مهم می باشند. از این رو اهمیت امنیت شبکه در شرکت ها بحثی مهم و غیر قابل انکار می باشد که در این مطلب مورد بررسی بیشتر قرار می گیرد.
واضح است که بدافزارها و ویروس ها و باج افزارها، بروز رسانی های اشتباه نرم افزاری، اشتباهات انسانی و سیستمی، نفوذ و هک سرور و شبکه و یا مشکل در قطعات سخت افزاری و سوختن هارد دیسک ها می توانند باعث مشکل و از دست رفتن اطلاعات شبکه در شرکت ها شوند. مقابله با بدافزارها، ویروسها و باج افزارها که مطرح شده، از مواردی است که می تواند در زمینه فعالیت های مربوط به امنیت شبکه طبقه بندی می گردد.

اهمیت امنیت شبکه در شرکت ها

امنیت شبکه به این دلیل اهمیت دارد که دولت ها، سازمان های نظامی، شرکت ها، بانک ها و موسسات مالی، سازمان های درمانی، شرکت ها و همه افراد امروزی اطلاعات خود را توسط کامپیوترها و یا دستگاه های مبتنی بر کامپیوتر جمع آوری، پردازش و نگهداری می کنند. این اطلاعات ممکن است مانند داده های مالی، داده های شخصی، داده های تجاری، اطلاعات تحقیقاتی و یا اسناد دولتی بسیار مهم و یا محرمانه باشند. بنابراین نگهداری از این اطلاعات اهمیت زیادی برای افراد و سازمان ها دارد. پس باید در این زمنیه اهتمام کافی داشته باشند.
در راه ایجاد امنیت کافی در شبکه باید محدودیت های دسترسی به شکل طبقه بندی شده تعریف شده باشد. اول این که هر کسی نباید به شبکه شما بتواند دسترسی داشته باشد. برای اینکه حملات و خطرات احتمالی را از شبکه خود دور نگاه دارید باید سیستم ها و دستگاه ها و افراد طبقه بندی شده باشند. بعد از طبقه بندی، در مرحله بعد، استراتژی های امنیتی خود را تعریف کنید.
استفاده از نرم افزارهای آنتی ویروس مطمئن و بروز برای شبکه حیاتی است. بدافزار ها شامل ویروس ها، کرم ها، باج افزار ها، تروجان ها و نرم افزارهای سرقت اطلاعات افراد می باشند. گاهی این نرم افزارهای مخرب بر شبکه تاثیر می گذارند اما روزها، هفته ها و گاهی ماه ها خاموش می مانند. باید آنتی ویروس شما همواره فعال بوده و مرتب فایل ها را چک کرده و به قول معروف ویروس های غیر فعال و خاموش را نیز شناسایی کند.

اهمیت امنیت شبکه در شرکت ها با وجود ویروس های مخرب و باج افزار ها بسیار مهم تر از قبل به نظر می رسد و رایان پشتیبان در این زمینه سعی می کند با ارائه مشاوره های به موقع و درست امنیت شبکه مناسبی را برای شرکت ها ایجاد نماید.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of