دوره شبکه

دوره شبکه

امروزه شبکه سازی به یکی از جذاب‌ترین پروفایل‌های شغلی در میان مشاغل IT تبدیل شده است. در میان مبانی مسیریابی، سوئیچینگ، امنیت شبکه، شبکه‌های تعریف شده نرم افزار گرفته تا شبکه‌های ابری، پیشرفت در حوزه شبکه فراتر از حد تصور بوده است. بهترین دوره‌های شبکه می‌تواند دانش مفهومی را ارائه دهد و مهارت‌های عملی مورد نیاز برای ساخت، نگهداری، راه اندازی و عیب یابی شبکه را توسعه دهد. در اینجا ۱۰ دوره برتر شبکه وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا یک حرفه‌ای خبره شبکه باشید و در سال ۱۶۰۰ به موفقیت برسید.

در عصر حاضر به لطف فناوری‌های جدید، شبکه ها هوشمندتر، قابل برنامه ریزی و نرم افزار محور شده‌اند. دوره‌های آکادمی شبکه از این تکامل پشتیبانی می‌کند و یادگیرندگان را در معرض مفاهیم جدید و تجربیات عملی قرار می‌دهد. مهمتر از همه این است که دوره‌ها به مدارک CCNA گره خورد‌ اند که طبق IDC یکی از پرتقاضاترین‌ها در صنعت کنونی است. بنابراین همین امروز رشته‌ی مورد نظر خود را انتخاب کرده و دست به کار شوید.

منظور از شبکه کامپیوتری چیست؟

در شرکت‌های بزرگ، کامپیوترهای موجود در محل کار باید به یک واحد متصل شوند تا کار انجام شود. خواه یک شرکت باشد یا یک مرکز مشترک دیگر، کامپیوترها باید بتوانند منابع را برای دستیابی به اهدافشان با هم به اشتراک بگذارند. ایجاد این شبکه‌ها به مهارت نیاز دارد، بنابراین درک شبکه‌های کامپیوتری برای ایجاد این ارتباطات کلیدی است.
آدرس‌های شبکه باید تنظیم و تایید شود و اتصالات شبکه باید مطمئن باشند. ساخت این نوع شبکه‌ها نیاز به تفکر زیادی دارد، اما با دانش مناسب، می توانید منطقه جغرافیایی خود و فراتر از آن را با دستگاه‌های شبکه‌ای مطمئن و قابل اعتماد فراهم کنید. چه شبکه محلی برای شرکت شما باشد و چه شبکه سیمی در خانه شما، برای شروع آن به دانشی نیاز دارید. این دستگاه‌های محاسباتی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات حساس به یک سیستم عامل مشترک، نوعی امنیت شبکه و پروتکل‌های اینترنتی نیاز دارند.

شروع کار در شبکه

شبکه سازی هسته تمام فرآیندهای فناوری اطلاعات است و بیش از ۱۸ سال است که تمرکز ما در رایان پشتیبان بر روی امورات شبکه‌ای شرکت‌های کوچک و بزرگ بوده است. برای کسانی که به‌تازگی شروع به کار در شبکه کرده‌اند، این دوره‌های شبکه یک مسیر یادگیری ایده‌آل است که به شما امکان می‌دهد محتوای شبکه را مستقیماً تجربه کنید و طعم آموزش‌های ما را بچشید.

جهت شرکت در دوره های آموزش شبکه روی لینک زیر کلیک فرمایید.

آموزش شبکه

 

دوره‌ها و مدارک شبکه‌های کامپیوتری

در هر زمینه‌ای که میخواهید یاد بگیرید، شرکت رایان پشتیبان دوره‌هایی دارد که با مشارکت موسسات پیشرو در این زمینه طراحی شده است. شما می‌توانید درباره پروتکل‌ها و شبکه‌های اینترنت اشیا بیاموزید، شبکه‌های منبع باز با لینوکس را بررسی کنید، و اصول پشتیبانی فناوری اطلاعات با مایکروسافت را درک کنید. مهم نیست که چه سیستمی را می‌سازید، چه شبکه ۴ G باشد یا اتصال رایانه‌های شخصی، رایان پشتیبان شما را تحت پوشش قرار می‌دهد. در دوره شبکه اصول کابل کشی و ساخت لایه‌های فیزیکی و همچنین لایه‌های بی سیم را خواهید آموخت. برخی از شبکه‌ها نیاز به استفاده از کابل‌های اترنت دارند، اما هر چه به سمت فضای ابری حرکت می‌کنیم، شبکه‌های بیشتری بی‌سیم می‌شوند.

کاوش یک شغل در شبکه‌های کامپیوتری

مدیریت شبکه یک مبحث عظیم است زیرا با دستگاه‎هایی که به هم متصلند سر و کار دارد. کنترل و مدیریت شبکه چه در شبکه‌های خصوصی و چه در وای فای عمومی، کار بزرگی است و به تجربه نیاز دارد. تلفن‌های هوشمند و دستگاه‌های تلفن همراه ما اتصالات ضروری ما با دنیای اطرافمان هستند، بنابراین طراحی‌های شبکه‌ای که بر اساس آن اتصال ایجاد می‌شوند، بسیار مهم هستند. به رایان پشتیبان اجازه دهید تا دستورالعمل‌ها و دانش مورد نیاز خود را مستقیماً (چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری) به شما بدهد.

چه مطالبی در دوره شبکه آموزش داده خواهد شد؟

این دوره موضوعات پیشرفته در شبکه‌های کامپیوتری مانند شبکه‌های تعریف شده با نرم افزار (SDN)، شبکه‌های مرکز داده و توزیع محتوا را پوشش می‌دهد. دوره به سه بخش تقسیم می شود:

  1. بخش ۱ در مورد پیاده سازی، اصول طراحی و اهداف یک شبکه کامپیوتری است و به الگوریتم‌های مسیریابی مختلف مورد استفاده در CN (مانند وضعیت پیوند و بردار فاصله) می‌پردازد.
  2. بخش ۲ در مورد کنترل منابع و توزیع محتوا در برنامه‌های کاربردی شبکه صحبت می‌کند. کنترل تراکم و شکل دهی ترافیک را پوشش می‌دهد.
  3. بخش ۳ به عملیات و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری شامل SDN (شبکه‌های تعریف شده نرم افزار)، مهندسی ترافیک و امنیت شبکه می‌پردازد.

 

دوره شبکه رایان پشتیبان

ورود به دنیای شبکه برای مبتدیان

اولین دوره از دوره‌های شبکه مورد بحث در این وبلاگ دوره نتورک پلاس (Network+) است. این دوره نقطه شروع عالی برای یک حرفه در IT است. دوره نتورک پلاس تنها بر روی شبکه تمرکز نمی‌کند، بلکه امنیت، کار با دستگاه‌های تلفن همراه و سیستم عامل‌ها را نیز پوشش می‌دهد و درنتیجه به سرعت مجموعه مهارت‌های شما را تکثیر می‌کند و شما را برای چندین نقش در سازمان خود، از جمله شبکه، آماده می‌نماید.

تا جایی که به شبکه مربوط میشود، دوره Network+ مهارت‌های اصلی شبکه مانند دستگاه‌های شبکه، اتصال به اینترنت، شبکه‌های بی سیم، کابل‌ها و کانکتورها و مبانی TCP/IP را پوشش می‌دهد. همچنین در این دوره به شما محاسبات ابری پایه، مفاهیم مجازی سازی و نحوه عیب یابی شبکه آموزش داده خواهد شد. برای شروع و شرکت در این دوره نیازی به تجربه قبلی ندارید.
وجود این مدرک در رزومه شما دال بر این است که مهارت‌های مناسبی برای شروع کار به عنوان یک حرفه‌ای شبکه دارید و به حوزه شبکه اختصاص داده شده‌اید. این دوره پیشنیازی بر مدل‌های شبکه، توپولوژی، اجزا و خدمات و همچنین استانداردهای شبکه، انواع رسانه‌های مسی و نوری، TCP/IP و Ipv4 می‌باشد. در طول دوره همچنین در مورد شبکه‌های بی سیم، شبکه‌های گسترده (WAN)، شبکه‌های اتصال از راه دور و همچنین برنامه ریزی امنیت شبکه، حفاظت، پزشکی قانونی کامپیوتر و نحوه ساخت یک شبکه مقیاس پذیر و با کارایی بالا، به شما آموزش داده خواهد شد.

 مدرک شبکه سیسکو برای مبتدیان با آزمون‌های رسمی سیسکو

اگر تا به حال به کار به عنوان یک مهندس یا متخصص شبکه به سیسکو فکر کرده‌اید، اما احساس می‌کنید که دانش یا مهارت لازم برای راه اندازی حرفه خود را ندارید، احتمالا این دوره همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

این بسته آموزشی برای مبتدیان IT که می‌خواهند حرفه ای را در شبکه سیسکو شروع کنند یا صرفا مهارت‌های خود را در این زمینه توسعه دهند، در نظر گرفته شده است. در این دوره ما فرض را بر این میگذاریم که شما هیچ دانش فنی در مورد IT ندارید. برای درک شبکه سیسکو و تمرین آن در سطح فنی، ابتدا باید سواد اولیه فناوری اطلاعات و همچنین فناوری‌های خاصی را که از طریق این دوره به شما آموزش داده میشود، داشته باشید. از طریق این دوره، شما یک سری از مدارک شبکه شناخته شده جهانی را از CompTIA و Cisco دریافت خواهید کرد. شما همچنین دارای مجموعه‌ای از مهارت‌های شبکه‌ای خواهید بود که می‌توانید آن‌ها را برای طیف وسیعی از نقش‌های شغلی فناوری اطلاعات اعمال کنید.

 با شرکت در دوره شبکه رایان پشتیبان، خودتان را برای یک شغل موفق آماده کنید!

چه در حال شروع حرفه IT خود باشید و چه آماده باشید تا در نقش جدیدی قدم بردارید، رایان پشتیبان دوره‌های تئوری و تمرین عملی را دارد تا شما را به یک جایگاه عالی برساند. با شرکت در دوره‌های آموزشی رایان پشتیبان، دسترسی کامل به مجموعه‌ای از دوره‌های شبکه، علوم داده، امنیت سایبری و ابری خواهید داشت که در مسیرهای یادگیری آسان برای پیمایش سازماندهی شده‌اند.

تجربه شرکت در این دوره‌ها برای شما منحصر به فرد بوده و بر اساس علایق و اهداف IT شما برنامه‌ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.