نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری

اگر قصد استفاده از خدمات شبکه و بهره مندی از مزایای آن دارید، بدون شک به خدمات یک شرکت با تجربه در حوزه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری نیاز خواهید داشت. رایان پشتیبان مفتخر است که با داشتن بهترین متخصص شبکه های کامپیوتری در حوزه های مختلف مانند امنیت شبکه، مانیتورینگ شبکه و ... در حال خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 

اما با توجه به اینکه بسیاری از مجموعه ها، در مقیاس های مختلف در رابطه با شبکه و مزایای اجرای آن اطلاعات کافی ندارند، در ادامه قصد داریم خدماتی که در حوزه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری قرار گرفته و توسط تیم متخصص رایان پشتیبان در اختیار شما قرار میگیرد را معرفی کنیم.

به خاطر داشته باشید که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هریک از موارد گفته شده، میتوانید از طریق شماره تماس ۰۲۱۲۲۳۴۰۴۷۶ با کارشناسان ما در ارتباط باشید. پیشنهاد ما شرکت در یک جلسه مشاوره .... است. با دریافت یک جلسه مشاوره رایگان و شرح دقیق نیازمندی هایتان، اطلاعات نسبتا کاملی در خصوص نحوه پیشبرد امور شبکه و تعرفه های مربوط به آن کسب خواهید کرد.

اگر وقت کافی برای مطالعه ندارید فایل صوتی این مقاله رو براتون گذاشتیم:

شرکت های بهره ور به جای استخدام نیرو برای موارد فنی شبکه و انفورماتیک خود با صرفه جویی، سعی دارند این موارد را به شرکت ها یا گروه های متخصصی خارج از شرکت خود بسپارند. این شرکت ها معمولا برای یافتن یک شرکت خدمات دهنده در این زمینه، حساسیت بالایی دارند. شرکت خدمات دهنده باید بهترین و سریع ترین خدمات را به ویژه در هنگام بروز مشکل و خرابی در شبکه و سیستم کامپیوتری شرکت سفارش دهنده و کارفرما، ارائه دهد.

نصب و راه اندازی شبکه و برون سپاری it و برون سپاری خدمات شبکه، امروزه به دغدغه و چالشی برای مدیران شرکت ها تبدیل شده تا بتوانند با در اختیار گرفتن یک شرکت خدمات دهنده یا گروه متخصص ارائه دهنده سرویس های پشتیبانی شبکه و برون سپاری واحد انفورماتیک شرکت خود، علاوه بر صرفه جویی در هزینه، استفاده کمتر و بهینه تر از فضای فیزیکی سازمان، از تخصص و دانش اجرایی بیشتری در حوزه مشاوره، اجرا، نگهداری تمامی سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری شبکه خود در سطح سرور و کاربران بهره مند شوند.

خدمات نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری رایان پشتیبان شامل چه مواردی میشود؟

خدمات پسیو شبکه

کلیه امور مربوط به تجهیزات سخت افزاری شبکه، زیر شاخه خدمات پسیو شبکه است. به طور خلاصه و تیتروار این خدمات شامل موارد زیر میشوند:

 1. خدمات کابل کشی شبکه
 2. طراحی اتاق مانیتورینگ یا پایش شبکه
 3. نصب و راه اندازی برق اضطراری UPS
 4. کابل کشی برق
 5. پیاده سازی تجهیزات مربوط به تلفن سانترال
 6. نصب شبکه وایرلس
 7. نصب و تنظیم رک شبکه
 8. نصب تجهیزات پسیو شبکه مانند سوئیچ، روتر و ...
 9. نصب دوربین مدار بسته تحت شبکه
 10. نصب سیستم های امنیتی
 11. نصب تجهیزات اتاق سرور شامل خنک کننده، تهویه هوا، اعلام و اطفاء حریق، کف پوش، دیوار پوش و سقف کاذب
 12. نصب سیستم احراز هویت هنگام ورود و خروج
 13. نصب سنسورها کنترلی به منظور نظارت شبکه در بخش های مختلف
 14. برقراری ارتباط بین بخش های مختلف
 15. تست و عیب یابی شبکه بعد از نصب اولیه

خدمات اکتیو شبکه

در آخر، برای شروع کار از طریق شبکه، به نصب یک سری نرم افزار خاص جهت ارائه سرویسهای مختلف است. این نوع خدمات در دسته خدمات اکتیو شبکه قرار میگیرند.

 1. نصب و پیکربندی سرورهای ویندوزی یا لینوکسی
 2. نصب و راه اندازی ویندوز سرور
 3. پیکربندی سوئیچ و روترهای سیسکو و میکروتیک
 4. نصب و راه اندازی سرویس های شبکه روی سرورهای مختلف مانند DNS ، DHCP و ...
 5. نصب تجهیزات اکتیو شبکه
 6. نصب فایروال
 7. نصب نرم افزارهای مانیتورینگ شبکه
 8. نصب نرم افزارهای امنیت شبکه
 9. نصب نرم افزارهای مدیریت و کنترل اینترنت و پهنای باند مصرفی
 10. نصب نرم افزارهای پشتیبان گیری به صورت اتوماتیک
 11. نصب نرم افزارهای اتوماسیون اداری
 12. نصب سرویس های مجازی سازی سرور و کلاینت
 13. نصب سرویس های ارتباطی تحت شبکه
 14. نصب نرم افزارهای کاربردی شبکه

جابه‌جایی و تغییر ساختار شبکه

همانطور که در قسمت قبل بیان شد، طراحی شبکه باید به گونه ای انجام شود که امکان تغییر آن در آینده وجود داشته باشد. در صورتی که طراحی توسط کارشناسان رایان پشتیبان انجام شود، جای نگرانی نیست. چرا که احتمال هرگونه تغییر احتمالی در آینده، اعم از جا به جایی یا کوچکتر و بزرگتر شدن سازمان، در طراحی در نظر گرفته میشود.

اما در صورتی که قبلا از خدمات مجموعه دیگری استفاده کرده اید و حال قصد ایجاد تغییرات جزئی یا کلی در ساختار شبکه دارید، میتوانید باز هم از تخصص ما در این مورد استفاده کنید. شرکت رایان پشتیبان با دارا بودن سابقه ای درخشان در حوزه بررسی و ارتقاء زیرساخت های شبکه، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در این حوزه است. کافی است از طریق شماره تماس زیر با کارشناسان ما تماس گرفته و تغییراتی که به آن نیاز دارید را اعلام نمایید. حتما متخصصین ما راه حلی با هزینه کم اما کارآمد برای رفع نیاز شما خواهند داشت.

نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری به چه کسانی توصیه میشود؟

 

قبل از آنکه به معرفی خدمات رایان پشتیبان در حوزه شبکه بپردازیم، بهتر است به این مسئله بپردازیم که راه اندازی شبکه به چه مجموعه هایی توصیه میشود.

در حالت کلی، هدف از اجرای شبکه، فراهم نمودن بستری برای برقراری ارتباطی کاملا یکپارچه با امنیت بالا است. این ارتباط میتواند بین بخش های مختلف یک مجموعه، چند کارمند و چندین دستگاه باشد. در نتیجه، اگر طراحی شبکه به درستی انجام شده و اجرای آن هم توسط افراد باتجربه انجام شود، شما میتوانید از ارتباطی با هزینه کمتر و سرعت بیشتر به منظور ارسال و دریافت داده، شامل صدا، تصویر از طریق روشهای مختلف مانند وایرلس باشید.

بنابراین اجرای شبکه های کامپیوتری به مجموعه هایی توصیه میشود که خواهان برقراری ارتباطی یکپارچه بین بخش های مختلف مجموعه هستند. چرا که تنها با یک بار پرداخت هزینه خدمات شبکه، از پرداخت هزینه کلان ارتباطات در دراز مدت، معاف میشوند!

 

 

چرا نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری را به رایان پشتیبان بسپارید:

احتمالا این سوال برایتان مطرح میشود که در میان صدها شرکتی که در حوزه خدمات شبکه و پشتیبانی فعالیت دارند، چرا باید از خدمات رایان پشتیبان استفاده کرد؟

اولین و مهمترین دلیل قانع کننده، سابقه درخشان رایان پشتیبان در خصوص کلیه خدمات شبکه، اعم از اجرا تا پشتیبانی شبکه است. کافی است به صفحه نمونه کارهای رایان مراجعه کنید و به فهرست مجموعه های بزرگی که به ما اعتماد کرده اند، نگاهی داشته باشید. باعث افتخار ماست که به این فهرست، نام مجموعه و رضایت شما را اضافه کنیم.

مورد دوم، مقرون به صرفه بودن خدمات شبکه رایان پشتیبان است. گرچه هزینه خدمات شبکه در ابتدا برای بسیاری زیاد و غیر معقول به نظر میرسد، اما قطعا در دراز مدت منجر به کاهش هزینه های کلی مجموعه خواهد شد. علاوه بر این، قیمت طراحی و اجرای شبکه برای هر مشتری، متفاوت از دیگری است. ما همواره در تلاشیم که با درک درست از نیاز شما، طرحی به شما پیشنهاد دهیم که نه تنها نیازهای شما را به بهترین شکل ممکن مرتفع میکند، بلکه هیچ هزینه اضافه ای برای شما ندارد.

بهره مندی از بهترین پشتیبان شبکه در هر زمانی که با مشکل رو به رو شدید، یکی دیگر از مزایای همکاری با رایان پشتیبان است. در صورتی که رایان را برای اجرای شبکه انتخاب کنید، قطعا ذهنیت شما نسبت به برون سپاری خدمات IT تغییر پیدا خواهید کرد. ما اینجا هستیم تا بدون در نظر داشتن فاصله جغرافیایی، خدمات خود را در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل ممکن در اختیارتان قرار دهیم.

به روز بودن با جدیدترین های تکنولوژی، برتری ما نسبت به هکرهایی است که قصد نفوذ به سیستم شما دارند. امنیت داده و اطلاعات شما، امنیت ماست! وظیفه ما فراهم نمودن بستری امن با سرعت بالا به منظور بهبود کیفیت ارتباطات درون و برون سازمان است. متخصصین امنیت شبکه رایان پشتیبان با نظارت بر شبکه، از مشکلات موجود مطلع شده و راه را برای نفوذ هکرها میبندد.

TOP