قرارداد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

شرکت رایان پشتیبان آماده عقد قرارداد پشتیبانی شبکه ، سخت افزار و نرم افزار کامپیوتر می باشد. این شرکت ارائه خدمات پشتیبانی خود را به صورت رسمی با شرکت های پیمانکاری و تولیدی آغاز نموده و در حال حاضر در حال ادامه همکاری با شرکت ها و ارگان های مختلفی در سطح تهران و شهرستان ها می باشد.

در پایان این صفحه نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه این شرکت وجود دارد که با توافق طرفین امکان حذف و اضافه به متن قرارداد وجود خواهد داشت.

قرارداد پشتیبانی شبکه

در طول مدت قرارداد های این شرکت مراحل زیر انجام می پذیرد:

ثبت و بایگانی كلیه مراحل خدمات پشتیبانی 

- ارائه و ثبت كلیه مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز به تقكیک مكان و تجهیزات 

- ارائه مشاوره‌های مورد نیاز جهت بهینه‌سازی سیستم‌های رایانه‌ای 

- انجام رفع نواقص ( سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری ) بر اساس اعلام كارفرما 

- به روز رسانی آنتی ویروس و نصب patch های امنیتی 

- سرویس ادواری از كلیه تجهیزات و ادوات رایانه‌ای و انجام كنترلهای لازم (QC) 

- بازدید دوره‌ای از كلیه مراكز 

- تهیه و تنظیم شناسنامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم ، ادوات و تجهیزات انفورماتیكی 

- سرویس اولیه كلیه سیسمتهای رایانه‌ای 

- تعمیر دستگاه‌های معیوب و نصب نرم‌افزارهای لازم

قرارداد سرویس و نگهداری کامپیوتر

 

 

 

خدمات حرفه ای ما کاملا مناسب و منطبق با نیازهای شما می باشد. هدف ما آسان کردن همه چیز برای شما می باشد بدین منظور ما شما را مقید به قراردادهای سالانه یا مجبور کردن به تغییر راه و روشهای روزمره کاری نمی کنیم.

قیمت های مناسب قرار داد پشتیبانی شبکه و کامپیوتر

سیاست ما در تعیین قیمت ، کاهش هزینه های جانبی با بهینه سازی فرایندها و تعداد فروش بیشتر است. نداشتن هزینه های پنهان ، شفافیت در ارایه قیمت محصولات و خدمات و اعلام نرخ تغییرات قیمت در قرارداد از دیگر سیاست های فروش می باشد.

حفظ رضایت کارفرما

هدف از قرارداد فی مابین ارائه خدمات مستمر در قالب یک اصول کلی و توافقات صورت گرفته می باشد و قطعا قرارداد نوشته ایی بین دو طرف می باشد و در صورت عدم رضایت کارفرما امکان فسخ برای ایشان میسر خواهد بود. لذا این شرکت تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب و حفظ قرارداد خواهد داشت.

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

ما تمامی سایتهای مشتریان را به صورت زنده با نرم افزار مانیتورینگ هوشمند و به صورت دستی کنترل می کنیم و مشکلات را قبل از اینکه اتفاق بیافتند یا حتی مشکلات را قبل از اینکه مشتریان بدانند حل می کنیم و با برنامه ریزی مناسب از اطلاعات کارفرما نسخه پشتیبان تهیه کرده و در اختیار ایشان قرار می دهیم.

هر زمان و هر مکانی که به مشکل برخورد کردید کارشناسان ما آماده پاسخگویی به مشتریان می باشند .ما پاسخگوی شما در کمترین زمان ممکن هستیم .

TOP