قرارداد پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه از جمله خدماتی است که در حوزه برون سپاری خدمات IT قرار میگیرد. با توجه به اینکه بعد از نصب و راه اندازی شبکه، بسیاری از مجموعه ها به خدمات پشتیبانی شبکه توسط یک شرکت مجرب برای کاهش هزینه های استخدام نیرو به صورت حضوری دارند، در این مطلب قصد داریم نمونه ای از قرارداد پشتیبانی شبکه در اختیارتان قرار دهیم.

لازم به ذکر است که استفاده از این قرارداد به مدیرانی توصیه میشود که به صورت غیر حضوری با پشتیبان شبکه در ارتباط بوده و از تخصص وی برای عیب یابی و رفع مشکلات شبکه استفاده میکنند. نمونه قرارداد آماده شده کامل و جامع بوده و متفاوت از نمونه قرارداد اجرای شبکه است. با این حال بعد از دانلود و مطالعه این نمونه، میتوانید آن را کاملا شخصی سازی کرده و متناسب با شرایطتان، بندی را به آن اضافه یا از آن حذف کنید.

مفاد قرارداد پشتیبانی شبکه شامل چه مواردی است؟

به طور کلی و خلاصه، مواردی که در قرارداد پشتیبانی شبکه باید به آنها پرداخته شود، عبارت هستند از:

• طرفین قرارداد
• موضوع قرارداد (در این مورد پشتیبانی شبکه)
• مدت زمان قرارداد
• مبلغ قرارداد
• تعهدات پیمانکار
• تعهدات کارفرما
• رفع اختلاف احتمالی (شرایط فسخ قرارداد)
• کلیات قرارداد

چرا رایان پشتیبان؟

کیفیت خدمات و حرفه ای بودن

۱- خدمات حرفه ای ما کاملا مناسب و منطبق با نیازهای شما می باشد.هدف ما آسان کردن همه چیز برای شما می باشد بدین منظور ما شمارا مقید به قراردادهای سالانه یا مجبور کردن به تغییر راه و روشهای روزمره کاری نمی کنیم.

قیمت های مناسب

۲- سیاست ما در تعیین قیمت ، کاهش هزینه های جانبی با بهینه سازی فرایندها وتعداد فروش بیشتر است. نداشتن هزینه های پنهان ،شفافیت در ارايه قیمت محصولات و خدمات و اعلام نرخ تغییرات قیمت در قرارداد از دیگر سیاست های فروش می باشد.

مانیتورینگ شبکه

۳- ما تمامی سایتهای مشتریان را به صورت زنده با ابزارهای مانیتورینگ هوشمند نظارت کرده و مشکلات را قبل از اینکه اتفاق بیافتند یا حتی مشکلات را قبل از اینکه مشتریان بدانند حل می کنیم.

زمان پاسخگویی

۴- هر زمان و هر مکانی که به مشکل برخورد کردید کارشناسان ما ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به مشتریان می باشند .ما پاسخگوی شما در کمترین زمان ممکن هستیم.

هزینه پشتیبانی شبکه چقدر است؟

یکی از مهمترین مواردی که هنگام استفاده از خدمات شرکت پشتیبانی شبکه برای بسیاری از مدیران ایجاد میشود این است که هزینه این نوع خدمات چقدر است.

به طور کلی هیچ تعرفه خاصی برای این دست از خدمات وجود ندارد. چرا که همه چیز به نوع خدمات دریافتی، نحوه ارائه خدمات (دورکاری یا اعزام نیرو)، مدت قرارداد و ... بستگی دارد. بنابراین بهتر است که برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد، در یک جلسه مشاوره شبکه های کامپیوتری شرکت کنید. در این جلسه با شرح دقیق نیازمندی هایتان، برآوردی از هزینه ها صورت گرفته و در اختیار شما قرار داده میشود.

به خاطر داشته باشید قبل از قرارداد بستن با یک مجموعه خاص، در خصوص حسن رفتار و حرفه ای بودن آن شرکت در حوزه خدمات پشتیبانی شبکه به اندازه کافی تحقیق کنید. رزومه  و سابقه ه شرکت، گواه کیفیت خدمات ارائه شده اش است.

رایان پشتیبان این افتخار را دارد که در طی چند سال گذشته با بهترین و بزرگترین مجموعه های ایران، در خصوص اجرای شبکه های کامپیوتری و کلیه خدمات مرتبط با آن در حال فعالیت است. در طی سال های گذشته ما هواره تلاش کرده ایم که اطلاعات و تخصص خود را به روز با تغییرات روز دنیای تکنولوژی نگهداریم و از این طریق خدماتی با بهترین کیفیت و قیمتی معقول، در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

بازپرداخت تمام وجه در صورت عدم رفع مشکل تا یک ماه

 در صورتی که پس از گذشت یک ماه مشکل شبکه شما به صورت کامل حل نشد، شما یک ریال هم ضرر نخواهید کرد. چرا که به هیچ وجه مجبور نیستید هزینه اضافه پرداخت کنید. با یک تماس تمام وجه شما استرداد داده می شود؛ بدون هزینه ی پنهان. مشکلات احتمالی ایجاد شده در شبکه، مشکل ما هستند و نه شما! پس همه چیز را به کارشناسان ما سپرده و خود روی مدیریتتان تمرکز کنید.

خدمات پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان شامل چه مواردی میشود؟

رایان

عمده فعالیت این شرکت در زمینه پشتیبانی شبکه و کامپیوتر میباشد. که بیش از ۱۳ سال در این زمینه سابقه کاری دارد و در این مدت با بسیاری از شرکت ها و موسسات تجاری ، بازرگانی ، تولیدی ، کارخانجات و … قرارداد همکاری داشته و تجربه کسب نموده است.

در طول مدت قرارداد پشتیبانی شبکه این شرکت مراحل زیر انجام می پذیرد:

  •      ثبت و بایگانی كلیه مراحل خدمات پشتیبانی
  •      ارائه و ثبت كلیه مشخصات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مورد نیاز به تقكیک مكان و تجهیزات
  •       ارائه مشاوره‌های مورد نیاز جهت بهینه‌سازی سیستم‌های رایانه‌ای
  •      انجام رفع نواقص ( سخت‌ افزاری و نرم‌ افزاری ) بر اساس اعلام كارفرما
  •       به روز رسانی آنتی ویروس و نصب patch های امنیتی
  •        سرویس ادواری از كلیه تجهیزات و ادوات رایانه‌ای و انجام كنترلهای لازم (QC)
  •        بازدید دوره‌ای از كلیه مراكز
  •        تهیه و تنظیم شناسنامه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم ، ادوات و تجهیزات انفورماتیكی
  •         سرویس اولیه كلیه سیسمتهای رایانه‌ای
  •         تعمیر دستگاه‌های معیوب و نصب نرم‌افزارهای لازم

نمونه قرارداد پشتیبانی شبکه

رایان

ماده1 : مشخصات طرفين

اين قرارداد فی مابين            رایان پشتیبان به آدرس تهران ، سعادت آباد ، بالاتر از میدان کاج ، خیابان پنجم ، پلاک 12، واحد 1 و شماره تلفن 22340492 – 22340476 كه منبعد پيمانكار ناميده مي‌شود از يك طرف و شرکت .......................................... به آدرس ............................................................................................................................  و شماره تلفن ............................................ که منبعد كارفرما ناميده مي‌شود از طرف ديگر منعقد مي‌گردد.

ماده2 : موضوع قرارداد

پشتیبانی و نگهداري نرم افزاری و سخت افزاری از كليه تجهيزات كامپيوتري و شبکه

عیب یابی ، بروزرسانی تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری کارفرما

ارائه مشاوره در حوزه خدمات IT جهت بهبود عملکرد سیستم و ارائه خدمات مشاوره در زمینه امنیت شبکه کارفرما

ارائه خدمات جهت ایجاد بستر مناسب برای نصب و راه اندازی نرم افزارهای کاربردی، اداری ، مالی و ...

ماده3 : مدت قرارداد

مدت قرارداد از تاريخ ........................... لغایت ........................... مي باشد و در صورت توافق طرفين قابل تمديد خواهد بود.

ماده4 : مبلغ قرارداد

دستمزد اين قرارداد براي مدت يكماه مبلغ           ........................... ريال مي باشد كه در پايان هر ماه به پيمانكار پرداخت مي گردد.

ماده5 : تعهدات پيمانكار

5-1  پيمانكار موظف به ارائه سرويس و خدمات سخت افزاري و نرم افزاري و شبكه مي‌باشد.

5-2  پشتیبانی از تجهیزات سخت افزار، نرم افزار و شبکه اعم از سرورها ، کامپیوترها ، سوییچ ها و فایروال به عهده پیمانکار بوده و تجهیزات بصورت دوره ای بررسی می گردند و در صورت نیاز به تعویض و یا تغییر این کار با هماهنگی کارفرما انجام خواهد شد.

5-3  هر گونه نصب مجدد و راه اندازی دوباره سرویس های موجود در مجموعه کارفرما بدون هزینه اضافی خواهد بود.

5-4  پيمانكار متعهد به نصب سيستم عامل و نرم افزارهاي كاربردي بر روي كامپيوترها مي باشد.

5-5  پشتیبانی از نرم افزارهای عمومی موجود در سیستم ها به عهده پیمانکار خواهد بود.

5-6  پشتیبانی و نگهداری از بستر سخت افزاری و نرم افزاری و آماده سازی بستر مناسب جهت نرم افزارهای خریداری شده توسط کارفرما نظیر نرم افزارهای مالی ، اتوماسیون اداری ، آرشیو اسناد و نرم افزار های ارتباط با مشتری به عهده پیمانکار می باشد.

5-7  پیمانکار متعهد می گردد در زمینه استفاده بهینه و مقرون به صرفه از امکانات نرم افزاری و سخت افرازی و ارئه راه کارهای فناوری اطلاعات در جهت پیشبرد اهداف مجموعه تجارب و توصیه های تیم مشاوره خود را در اختیار کارفرما قرار دهد و حدالمقدور از امکانات موجود برای پیشبرد اهداف کارفرما استفاده نماید.

5-8  پیمانکار متعهد می گردد با توجه به شرح خدمات اعلام شده کلیه خدمات قابل ارائه را با حسن نیت کامل و طبق موازین تخصصی و حرفه ای انجام دهد.

5-9  پیمانکار متعهد می گردد کلیه اطلاعات اسناد و مدارک کارفرما را محرمانه تلقی و از در اختیار قرار دادن آنها به غیر بدون هماهنگی کارفرما اکیدا خود داری نماید.

5-10 پیمانکار متعهد می گردد کلیه اطلاعات ، یوزر ها و پسوردها به روز شده مجموعه را به مدیر شرکت تحویل نماید. حتی اگر کارفرما در پرداخت های خود قصور نماید پیمانکار میبایست این اطلاعات را در صورت نیاز در اختیار کارفرما قرار دهد.

5-11پيمانكار متعهد به ارتقاء كامپيوترها در صورت خريد تجهيزات جديد از طرف کارفرما مي‌باشد.

5-12هزينه تامين قطعات يدكي مورد نياز جهت تعمير و نگهداري به عهده كارفرما مي باشد. پيمانكار با هماهنگي قبلي و تائيد مسئول مربوط نسبت به تهيه و نصب قطعه معيوب اقدام نموده و فاكتور هزينه مربوطه را جهت بازپرداخت به كارفرما ارائه مي نمايد.

5-13پیمانکار موظف است پس از اعلام خرابی از طرف کارفرما اقدام به رفع مشکل به صورت تلفنی و یا ریموت نماید و در صورت عدم رفع مشکل به صورت حضوری مراجعه و رفع خرابی نماید. در صورتی که تماس بعد از ساعت 14 باشد مراجعه حضوری به روز بعد موکول می گردد.

5-14محدوده ارائه خدمات پيمانكار طبق اين قرارداد در محل آدرس کارفرما مي باشد. در صورتيكه نياز به تعميرات خارج از محل کارفرما يا شهرستان باشد جداگانه فاكتور ارائه مي گردد.

ماده6 : تعهدات كارفرما

6-1  کارفرما میبایست اشکالات بوجود آمده را به صورت تلفنی به پیمانکار اعلام نماید.

6-2  كارفرما موظف است پس از دريافت صورتحساب ماهيانه طبق قرارداد و تائيد واحد ذيربط در پايان هر ماه صورتحساب و فاكتورهاي مربوط را در پايان هر ماه پرداخت نمايد.

6-3 كارفرما متعهد است شرايطي را فراهم نمايد تا پيمانكار بتواند براي تعهدات خود بصورت سهل الوصول و بدون اشكال به تجهيزات دسترسي داشته و در مواردي كه تعمير هر يك از تجهيزات در محل كارفرما ممكن نباشد دستگاه مزبور را ارسال نمايد.

6-4 کارفرما متعهد می شود بدون هماهنگی با پیمانکار از کارشناسان دیگری استفاده نکند.

6-5 کارفرما متعهد به معرفی نماینده ای جهت هماهنگی هر چه بیشتر در زمینه تماس ها و رفع مشکلات تلفنی میباشد.

ماده7 : رفع اختلاف احتمالي

چنانچه بر اثر وقع شرايط خارج از كنترل رفع عيب از تجهيزات موضوع قرارداد غير ممكن و يا با تاخير باشد طرفين براي رسيدن به راه حلهاي مناسب تشريك مساعي خواهند نمود.

كليه اختلافات احتمالي ناشي از اين قرارداد بدوا از طريق مذاكره رفع خواهد شد و در صورت عدم حصول توافق طرفین از طریق مراجع قانونی قابل پیگیری می باشد.

ماده8 : كليات قرارداد

اين قرارداد در 8 ماده و در 2 نسخه تنظيم گرديده و كليه نسخ آن داراي اعتبار يكسان بوده و از تاريخ عقد قرارداد قابل اجراست و طرفين متعهد به اجراي كليه تعهدات مربوطه به خود و مفاد آن شده اند. در صورت هرگونه تغيير مراتب توسط به اطلاع طرف مقابل خواهد رسيد.

 

مهر و امضای کـارفـرما                                                                                         مهر و امضای پیــمانکار

TOP
درخواست بازدید
×