مزایای ویپ

مزایای ویپ (voip)

مهم نیست که در چه تجارتی هستید، خواه تجارت الکترونیک، مراقبت‌ های بهداشتی، آموزشی یا خدمات مشتری و … باید بدانید که مزایای ویپ (voip) همچنان بر خطرات آن بیشتر است. این احتمالاً رشد مداوم بازار VoIP در سراسر جهان را از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۴ توضیح می‌دهد. اگر به فکر تغییر از یک تلفن قدیمی به VoIP هستید، در اینجا مزایای سیستم‌ های تلفن VoIP را مورد بحث قرار می‌دهد تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که ادامه مطلب را دنبال کنید.

همه چیز در ارتباط با مزایای Voip

یکی از بزرگترین مزایای ویپ (voip) برای تجارت این است که هزینه‌ ها را به طرق مختلف کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، این واقعیت که از کار از راه دور پشتیبانی می‌کند، فضا های اداری و حمل و نقل روزانه را حذف می‌کند و بسیاری از موارد دیگر توسط این سیستم صادق است. مزایای بیشتر را در زیر بخوانید و اینکه هر کدام چگونه می‌توانند تجارت شما را تقویت کنند:

 1. هزینه‌ های ماهانه مخابرات را کاهش می‌ دهد
 2. کار از راه دور را آسان تر می‌کند
 3. به شما کمک می‌کند از تماس‌ های از دست رفته جلوگیری کنید
 4. ارتباط را بدون توجه به موقعیت مکانی حفظ می‌ کند
 5. از تیم‌ها در هر اندازه ای پشتیبانی می‌کند
 6. کیفیت تماس عالی را برقرار می‌کند
 7. امنیت را تضمین می‌کند
 8. صرفه جویی در هزینه و تماس‌ های بین المللی را بهبود می‌ بخشد
 9. بهره وری را افزایش می‌دهد
 10. روابط با مشتری را بهبود می‌ بخشد

 

 1. هزینه های ماهانه مخابرات را کاهش می‌دهد

در بررسی مزایای ویپ (voip) باید بدانید که میانگین هزینه خدمات تلفن سنتی می‌تواند در ماه متغیر باشد و از طرفی می‌تواند صورت حساب‌ های شما را افزایش دهد. این به این دلیل است که سیستم‌ های تلفن سنتی به سخت افزار جداگانه و احتمالاً پشتیبانی IT اضافی نیاز دارند. ناگفته نماند که هزینه نصب در ابتدا وجود دارد. از سوی دیگر، ارائه دهندگان خدمات VoIP بسته به ویژگی‌ های تماسی که نیاز دارید، می‌توانند هزینه متغیری در ماه داشته باشند. اینها برخی از صرفه جویی‌ های مستقیم در هزینه هستند که می‌توانند توسط شرکت‌هایی که از فناوری VoIP استفاده می‌کنند لذت ببرند.

 1. کار از راه دور را آسان‌تر می‌کند

در بررسی مزایای ویپ (voip) باید بدانید که وقتی صحبت از صرفه جویی در هزینه‌ های غیرمستقیم به میان می‌آید، یک سرویس تلفن VoIP به شرکت‌ها از سراسر جهان این امکان را می‌دهد که فریلنسرها، پیمانکاران و کارمندان تمام وقت را بدون تنظیم معمول دفتر استخدام کنند. در حالی که دفاتر فیزیکی شامل استفاده از تلفن‌ های آنالوگ و دستگاه‌های فکس سنتی است، لذا سیستم‌ های VoIP به کارکنان از راه دور اجازه می‌دهد تا در هر زمان، بدون توجه به مکان، رودررو شوند. این همچنین به اعضای تیم انعطاف‌پذیری می‌دهد تا در صورت نیاز به کار، خارج از ساعات اداری ارتباط برقرار کنند.

بررسی سایر موارد مهم در شناسایی مزایای ویپ (voip)

 1. به شما کمک می‌کند از تماس‌های از دست رفته جلوگیری کنید

تماس‌ های از دست رفته و بی‌پاسخ به معنای فرصت‌ های از دست رفته برای جذب مشتریان بالقوه، حل مشکلات آنها و تشویق مجدد تجارت است.

VoIP از طریق یک سیستم متصدی خودکار به رفع این مشکل کمک می‌کند. این ویژگی است که تماس گیرندگان را بدون نیاز به پذیرش انسانی به بخش مناسب متصل می‌کند. به‌علاوه، شماره‌ های تلفن رایگان و تلفنی VoIP به راحتی به خاطر می‌آیند و به تماس‌گیرندگان امکان می‌دهند تا به صورت رایگان به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند. به عنوان یک مزیت اضافی، آنها تصویر و اعتبار حرفه ای شما را افزایش می‌دهند.

 1. ارتباط را بدون توجه به مکان حفظ می‌کند

در بررسی مزایای ویپ (voip) باید بدانید که افراد تجاری که اغلب سفر می‌کنند، لذا ممکن است VoIP را برای نیاز های ارتباطی خود بسیار جذاب بدانند. در مورد آن فکر کنید: اتکا به یک سرویس تلفن سنتی می‌تواند شما را برای ساعت‌ها یا روزهایی که در دفتر نیستید از دسترس خارج کند. از آنجایی که VoIP به سادگی به اتصال به اینترنت پایدار و یک شماره تلفن مجازی نیاز دارد، لذا شما به هیچ مکان فیزیکی محدود نمی‌شوید. علاوه بر این، می‌توانید از تلفن هوشمند یا لپ تاپ خود برای انعطاف‌پذیری استفاده کنید.

 1. از مشاغل با هر اندازه‌ای پشتیبانی می‌کند

اگر به دنبال ویژگی‌های اساسی برای پشتیبانی از کسب‌وکار کوچک خود هستید، VoIP می‌تواند این ویژگی‌ها را در اختیار شما قرار دهد، مانند پیام‌رسانی تیم، جلسات ویدیویی، فکس آنلاین و شماره تلفن رایگان. ( به خاطر داشته باشید که ارائه دهندگان خدمات VoIP ممکن است در ویژگی‌های خود متفاوت باشند.) همانطور که کسب و کار خود را افزایش می‌دهید، آزادی استفاده از ویژگی‌ های پیشرفته‌تری مانند انتقال تماس، ضبط تماس و گزارش کنفرانس چند پروژه را خواهید داشت که ULTATEL ارائه می‌کند.

 1. کیفیت تماس عالی

در بررسی مزایای ویپ (voip) باید بدانید که وقتی صحبت از کیفیت تماس به میان می‌آید، VoIP می‌تواند به خوبی تلفن ثابت سنتی باشد. امروزه، ارائه‌دهندگان، تماس‌ های صوتی HD و ویدیویی HD را در لیست ویژگی‌های خود قرار می‌دهند، بنابراین به نظر می‌رسد که با شخصی در یک اتاق صحبت می‌کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که عوامل خارجی نیز ممکن است بر تماس‌ های VoIP شما تأثیر بگذارد. چند نمونه عبارتند از هدفون‌های ارزان قیمت که کیفیت صدای بد و اتصال اینترنت ناپایدار تولید می‌کنند.

 1. امنیت را تضمین می‌کند

با تمام مزایای VoIP، ممکن است از خود بپرسید که آیا VoIP ایمن است یا خیر. به هر حال، این می‌تواند شامل انتقال اطلاعات حساس و انجام خرید باشد که خطراتی را به همراه دارد. ارائه دهنده خدمات مناسب به کسب و کار شما کمک می‌کند با استفاده از اتصال رمزگذاری شده و آزمایش کامل شبکه‌ های VoIP از نقض امنیت جلوگیری کند. هنگام انتخاب یکی از این موارد، به بررسی اعتبار یک ارائه دهنده خدمات کمک م‌ کند. به عنوان مثال، ارائه دهندگان مراقبت‌ های بهداشتی برای محافظت از بیمار باید به انطباق قانون حمل و پاسخگویی بیمه سلامت توجه کنند.

نکات قابل توجه در بررسی مزایای ویپ (voip)

در بررسی مزایای ویپ (voip) باید بدانید که وقتی به سیستم‌ های تلفن VoIP بروید، کسب و کار شما می‌تواند در هزینه‌ها صرفه جویی کند و خدمات بهتری دریافت کند. هنگامی که متوجه شدید که این نوع خدمات چه چیزی را ارائه می‌دهد، متوجه خواهید شد که چگونه می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد این نوع ارتباط و مزایای صوتی از طریق IP در دسترس است.

 • سرویس تلفن VoIP

ابتدا، ما با پوشش خدمات تلفن VoIP شروع می‌کنیم؟ از نظر فنی، VoIP مخفف Voice Over Internet Protocol است. به عبارت ساده تر، این بدان معناست که شما از اینترنت برای خدمات تلفنی خود به جای تلفن ثابت استفاده می‌کنید. افراد بیشتری متوجه مزایای صدا بر روی IP هستند و از شرکت‌ های تلفنی، دور می‌شوند.

 • مزایای VoIP نسبت به تلفن سنتی چیست؟

در بررسی مزایای ویپ باید بدانید که یکی از مزایای اصلی صدا از طریق IP ارزان‌تر بودن آن است. از آنجایی که سیستم‌ های تلفن VoIP از اینترنت به جای تلفن ثابت استفاده می‌کنند، لذا هزینه آن کمتر است، زیرا سخت افزار ارزان‌تری در آن وجود دارد. سیستم‌های موجود در تلفن VoIP به طور معمول استفاده می‌شوند، بنابراین نیازی به داشتن سیستم جداگانه یا قطعات سخت افزاری اضافی نیست. یکی از مزایای اصلی VoIP نسبت به تلفن سنتی این است که شما به ازای هر کاربر در ماه، هزینه‌ای پرداخت می‌کنید.

 1. سرویس شما قابل حمل است

هنگامی که از یک تلفن ثابت سنتی استفاده می‌کنید، شماره تلفن شما با موقعیت مکانی شما مرتبط است. هنگامی که در حال حرکت هستید، برای بردن سرویس مشکل خواهید داشت. یکی از مزایای Voice over IP این است که خدمات شما می‌تواند هر کجا که هستید همراه شما باشد. به خط فیزیکی وابسته نیست. در عوض، تا زمانی که به اینترنت متصل هستید، راهی برای دسترسی به خدمات VoIP خود دارید. شما می‌توانید بدون هیچ محدودیت فیزیکی در هر جایی حرکت کنید و نیازی نیست منتظر باشید تا یک تکنسین تلفن بیاید و به شما کمک کند.

 1. شما می‌توانید ویژگی‌ های خود را سفارشی کنید

یکی دیگر از مزایای اصلی صدا از طریق IP این است که شما لیست طولانی از ویژگی‌هایی دارید که می‌توانید برای خدمات خود انتخاب کنید. می‌توانید خدمات خود را با هر یک از دستگاه‌ های مختلف ادغام کنید و حتی پیام‌ های خود را هر کجا که می‌روید با خود ببرید. این باعث می‌شود تا زمانی که در دسترس هستید پاسخ صوتی را به راحتی دهید. می‌توانید ویژگی‌هایی را به دلخواه خود اضافه کنید، گاهی اوقات با کلیک کردن چند دکمه.

 1. شما در کنترل هستید

در بررسی مزایای voip باید بدانید که می‌توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی و چگونه تلفن شما زنگ می‌خورد. شما این آزادی را دارید که انتخاب کنید چه زمانی و چگونه با تماس‌ های تلفنی دریافتی تعامل داشته باشید. مزیت اصلی Voice over IP این است که انتخاب یکی از روش‌ های مختلف برای انتقال تماس‌ های تلفنی خود به هر کجا که هستید برای شما بسیار آسان است.

سخن پایانی

در حقیقت در بررسی مزایای ویپ باید بدانید که این سیستم در مقایسه با سیستم‌ های سنتی، از اهمیت بالایی برخوردار است، می‌توانید از کارشناسان و متخصصین این حوزه کمک بخواهید تا شناخت و آگاهی شما در این زمینه افزایش یابد. هم‌چنین می‌توانید با کمک افراد حرفه‌ای‌تر میزان دانش خود را بهبود بخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.