خدمات پشتیبانی انفورماتیک

پشتیبانی انفورماتیک

خدمات پشتیبانی انفورماتیک شبکه

خدمات پشتیبانی آنفورماتیک شبکه، یکی از مفاهیمی است که در زمره‌ی خدمات مربوط به شبکه قرار می‌گیرد. ممکن است بارها این اصطلاح را شنیده باشید اما تعریف دقیقی از آن در ذهن‌تان وجود نداشته باشد، بنابراین تصمیم گرفتیم این مقاله را به موضوع خدمات انفورماتیک شبکه اختصاص دهیم.

در این مطلب به شما خواهیم گفت که معنای آنفورماتیک چیست و چگونه این علم به شبکه راه یافته است. همچنین از مزایایی که یک شرکت پشتیبانی آنفورماتیک برای کسب و کارتان به ارمغان خواهد آورد صحبت خواهیم کرد.

مفهوم آنفورماتیک یا Informatics

انفورماتیک شاخه‌ای از علم مهندسی ست که در آن داده‌های اطلاعاتی موجود در سازمان‌ها دخیره و پردازش میشود. علاقه‌مندان به این رشته می‌توانند تحصیلات خود را در این زمینه ادامه دهند و به صورت تخصصی پارامترها و الگوریتم‌های مختلف را برای ذخیره، پردازش و انتقال اطلاعات فرا گیرند.

یکی از موارد دیگری که علم انفورماتیک به آن می‌پردازد، بهبود رابطه‌ی بین انسان و کامپیوتر است؛ بدین صورت که سیستم‌های کامپیوتری را تا جایی مجهز کند که بسیاری از کارهای بشر را تا حدی آسان سازی و یا حتی انجام دهد. یکی از گام‌هایی که علم آنفورماتیک انجام داده است، سهولت بخشیدن به امورات داری و بانکداری با استفاده از کامپیوترها می‌باشد.

پشتیبانی انفورماتیک

تاسیس شرکت‌های خدماتی انفورماتیک

اولین شرکت خدماتی انفورماتیک در سال ۱۳۷۲ شروع به کار کرد و نحوه‌ی مدیریت و کنترل سیستم‌های مالی و اداری کشور را با تغییرات جدی مواجه کرد. از آن پس شیوه‌ی بانکداری کشور مدرنیزه شد و روشهای نوین امروزه جای بافت‌های ناکارامد و فرسوده گذشته را گرفت.

شرکت‌های پشتیبانی آنفورماتیک، خدماتی از قبیل تولید نرم افزارهای تخصصی مورد نیاز یک سازمان، راه اندازی و توسعه‌ی شبکه‌های کامپیوتری، برون سپاری خدمات شبکه در سازمان، عرضه‌ی دستگاه‌های خود پرداز، ایجاد شبکه‌های مخابراتی و .. را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و بدین صورت زیرساخت‌های مورد نیاز یک سازمان یا شرکت را با بکارگیری تکنولوژی‎های روز دنیا، پایه ریزی و کنترل می‌کند.

شرکت‌های آنفورماتیک متشکل از یک تیم مشاوره‌ی آنفورماتیک باتجربه و یک تیم فنی قدرتمند می‌باشند که در خدمت نظام مالی و بانکی کشور در حال فعالیت هستند. این شرکت‌ها راهبردهای کلی یک شرکت را تدوین و پایه ریزی می‌کنند و با یکپارچه سازی بخش‌های مختلف یک سازمان در جهت توسعه‌ی سازمان می‌کوشند.

مزایای بکارگیری خدمات آنفورماتیک در یک سازمان

تا اینجای مطلب با مفهوم خدمات آنفورماتیک آشنا شدید و با منافعی که با استفاده از خدمات آنفورماتیکی عایدتان خواهد شد تا حد زیادی آگاه شدید.

در اداره‌ی یک سازمان به روش آنفورماتیک، فناوری مناسب یک سازمان را بهتر و سریع‌تر شناسایی خواهید کرد و نظارت بر سازمان توسط چندین مهندس و کارشناس صورت خواهد گرفت. همین امر باعث ایجاد جهشی چشمگیر در راستای رشد و ترقی سازمان میشود و مسیر رسیدن به موفقیت را بسیار کوتاه‌تر از قبل می‌کند.

از دیگر استراتژی‌های مثبت شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات آنفورماتیک، داشتن یک تیم مشاوره‌ی حرفه‌ای ست. تیم مشاوره ازجمله عناصر مهم یک شرکت پشتیبانی شبکه به حساب می‌آید چراکه مشاورین آنفورماتیک همواره درصدد یافتن راه حل‌های جامع جهت راهبری پروژه‌ها هستند. تیم مشاوره در وهله‌ی نخست امکان سنجی یک پروژه را بررسی می‌کند، سپس به تجزیه تحلیل نیازهای سیستم می‌پردازد و تاجایی که امکان دارد انعطاف پذیری پروژه را با بکار گیری فناوری اطلاعات (IT) بالا می‌برد.

در شرکت‌های آنفورماتیک همه چیز طبق یک برنامه‌ی از پیش تعیین شده پیش می‌رود، به همین دلیل نظم و هماهنگی در کار زیاد است. شرکت‌های آنفورماتیک ساختار شبکه را مستند سازی می‌کنند و به طور مداوم از اطلاعات سرور بک آپ تهیه می‌کنند. هدف آنها از انجام این کار شناسایی و تجزیه تحلیل نقاط قوت و ضعف شبکه و اعمال سیاست‌های مورد نیاز آن می‌باشد تا در مواقع ضروری و مورد نیاز سازمان، مجددا شبکه را سازماندهی و گسترش دهند.

به طور کلی چه خدماتی در شرکت‌های انفورماتیکی ارائه میگردد؟

  • شرکت‌های پشتیبانی انفورماتیک پروژه‌های اتوماسیون بانکی را با امکانات پیشرفته مدیریت می‌کنند و آن را مرحله‌ی اجرا در میاورند
  • آنها نرم افزارهای سازمان را مطابق با نیاز مشتری تولید می‌کنند و یا نرم افزارهای موجود در شرکت را آپدیت و تغییرات لازم را بر روی آن اعمال می‌کنند
  • شبکه‌های کامپیوتری سازمان را طراحی و پیاده سازی می‌کنند
  • پس از ایجاد یک شبکه توسط شرکت‌های آنفورماتیک، پشتیبانی از آن نیز به عهده‌ی آنها خواهد بود
  • بومی سازی نرم افزارهای مورد نیاز سازمان و ایجاد ارتباط میان سامانه‌های خارج از شرکت (مانند سامانه شرکت بورس) با سیستم‌های داخلی، از دیگر وظایف آنان است
  • اغلب شرکت‌های آنفورماتیک از سیستم‌های mainframe و شبکه‌ی VAST پشتیبانی می‌کنند و حتی نصب و کارهای اولیه‌ی آن‌ها را انجام می‌دهند
  • کارشناسان مشاوره‌ی آنفورماتیک با دادن مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌ی تاسیس سیستم‌های نوین بانکداری الکترونیکی و سیستم‌های پرداخت بین بانکی، قدمی بزرگ در جهت رشد سازمان‌ها برمی‌دارند.

 

انفورماتیک

چگونه یک شرکت انفورماتیکی قابل اطمینان و کاردرست انتخاب کنیم؟

این روزها شرکت‌های متنوعی در راستای تحقق بخشیدن به اهداف شبکه‌ای سازمان‌ها پدیدار شده‌اند که هر کدام به نوبه‌ی خود تا حدی در رفع نیازهای انفورماتیک ایفای نقش کرده‌اند. اما آیا میتوان به هر شرکت مدعی در این زمینه اعتماد کرد و چشم و گوش بسته تمامی اطلاعات محرمانه و غیر محرمانه‌ی شرکت خود را به دستشان سپرد؟
مطمئنا جوابتان منفی ست زیرا شما برای پیشرفت کارتان به سراغ شرکت‌های انفورماتیکی میروید. اگر قرار باشد ریسک را در کارتان افزایش دهید، همان بهتر که بیخیال خدمات انفورماتیکی و پشتیبانی از شبکه شوید. به همین دلیل هرگز فریب شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند با نرخی بسیار کمتر از سایر شرکت‌ها برایتان کار انجام می‌دهند را نخورید زیرا کیفیت بالا نیازمند صرف هزینه‌هایی مشخص است و با این کار فقط ضرر خود را چند برابر می‌کنید.

بهتر است به جای انتخاب شرکت‌هایی با نرخ پایین، به دنبال شرکت‌های معتبر و دارای سابقه کاری طولانی و در عین حال باانصاف بگردید. اینگونه خیال خود را از هر بابت راحت می‌کنید. حتما در انتخاب شرکت پشتیبانی آنفورماتیک وسواس به خرج دهید و حساسیت‌های لازم را اعمال کنید.

شرکت پشتیبانی خدماتی رایان پشتیبان با تکیه بر علم، تخصص، تجربه، تعهد و مشاوره‌ی انفورماتیک آماده‌ی خدمت رسانی به متقاضیان پشتیبانی از شبکه و خدمات انفورماتیک می‌باشد.
رایان پشتیبان دارای یک تیم فنی قوی و تحصیل کرده در این زمینه است که همگی دارای مدرک رسمی آکادمیک و گواهینامه‌ی بین المللی در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و شبکه می‌باشند. همچنین شرکت رایان پشتیبان از بروزترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری برای پیشبرد خدمات شبکه استفاده می‌کند که در رسیدن به موفقیت سازمان‌ها بسیار موثر واقع شده است. سابقه‌ی طولانی رایان پشتیبان و انجام کارهای خدماتی برای شرکت‌های معتبر، گواهی این ادعاست.

 

مرکز مشاوره و پشتیبانی رایان پشتیبان معتقد است با انتقال تکنولوژی به قسمت‌های مختلف یک سازمان میتوان پویایی آن سازمان را چه در زمان کنونی و چه در آینده تضمین کرد و طی یک بازه‌ی مشخص به موفقیت بی بدیلی دست یافت. این شرکت طیف وسیعی از راهکارها را برای نگهداری و توسعه‌ی تجهیزات شبکه و IT و ارتقای امنیت شبکه ارائه می‌دهد. برای هماهنگی و اطلاع از نحوه‌ی کار میتوانید با شماره‌ها پشتیبانی موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *