پیمانکار شبکه

پیمانکار شبکه 

بسیاری از کارفرمایان از پیمانکار شبکه برای راه اندازی و بروزرسانی شبکه‌ی شرکت خود استفاده می‌کنند. ماهیت کار پیمانکار شبکه با پیمانکار ساخت و ساز شبیه به هم است. ناگفته نماند که نقش یک پیمانکار سطوح مختلفی از پروژه را شامل میشود زیرا آنها مسئول طیف گسترده‌ای از وظایف و افراد هستند. در این مقاله سعی بر آن است تا مسئولیت‌های مختلفی که یک پیمانکار یا یک شرکت پیمانکاری در پیاده سازی شبکه باید ایفا کند تا حد زیادی روشن شود.

 

پیمانکار چه کسی ست؟

پیمانکار به شخص یا شرکتی اطلاق میشود که توسط مشتری برای انجام کارهای تکمیل یک پروژه استخدام شده است. حال این پروژه میتواند مربوط به کارهای ساختمانی و یا تاسیس شبکه‌ی یک شرکت تجاری یا اداری باشد.

شرکت پیمانکار شبکه

شرح شغل پیمانکار شبکه

پیمانکاران شبکه خطوط کابل و راه‌های ارتباطی را راه اندازی و تعمیر می‌کنند تا در نهایت امکاناتی مانند اینترنت و تلویزیون را در اختیار مشتریان قرار دهند. آنها تک تک کابل‌ها و دستگاه‌های شبکه را آزمایش می‌کنند تا از سلامت و اتصال بدون مانع آنها اطمینان حاصل کنند.
هر شرکت پیمانکاری باتوجه به موقعیت و شرایط سازمان که ممکن است در مناطق مسکونی، دفاتر یا با تجهیزات ارتباطی در فضای باز کار کنند، تعیین می‌کند که استفاده از چه نوع کابلی در شبکه مناسب‌تر و مقرون به صرفه‌تر است.
امروزه اتصالات بی‌سیم همچون کابل‌های فیبر نوری برای اتصالات درون شبکه‌ای از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار هستند. بهره گیری از حداکثر کارکرد این گونه کابل‌ها رابطه‌ی مستقیمی با تخصص و تجربه‌ی شخص پیمانکار دارد. بنابراین انتخاب پیمانکار کاردرست جزو حیاتی‌ترین تصمیمات کارفرما به حساب می‌آید.

 

آیا همکاری با یک شرکت پیمانکاری بهتر از همکاری با یک شخص پیمانکار است؟

همکاری با یک شرکت پیمانکاری کار عاقلانه‌تری به نظر می‌رسد تا اینکه کارفرما بخواهد به یک شخص، بدون نظارت هیچ اورگان ویژه‌ای اعتماد کند. شرکت‌های پشتیبانی از شبکه افراد دوره دیده با تحصیلات آکادمیک در زمینه‌ی پیمانکاری را آماده‌ی خدمت رسانی می‌کنند. این افراد چون زیر نظر یک شرکت مهندسی تعلیم دیده‌اند و همواره تحت کنترل هستند، از دقت کاری بالاتری نیز برخوردار می‌باشند و زمانی که به هر دلیل کار درست و طبق برنامه پیش نرفت، شرکت موظف به پرداخت خسارت و جبران اشتباه کارکنان خود می‌باشد.

 

چرا مسئولیت‌های پیمانکار شبکه را باید جدی گرفت؟

زمانی که از یک پیمانکار شبکه سخن به میان می‌آید، یک مفهوم کلی از پروسه‌ی طراحی تا اجرا در ذهن‌مان مجسم میشود چراکه پیمانکار بر بیشتر نقش‌ها و موقعیت‌های مختلف یک پروژه نظارت و رسیدگی می‌کند و مسئول چگونگی نحوه‌ی پیشبرد کار در طول اجرای یک پروژه است.
پیمانکاران همیشه تخصص یا تجارب لازم برای انجام همه‌ی مراحل از کار را ندارند، به همین دلیل یافتن افراد مناسب برای انجام هر مرحله از کار احتمالاً یکی از مهمترین مأموریت‌های پیمانکاران شبکه است. درواقع آنها عهده دار تعیین پیمانکاران فرعی هستند که می توانند برخی از قسمت های پروژه را به اتمام برسانند. اما این تنها کاری نیست که آنها باید انجام دهند.

 

شرح وظایف شرکت‌های پیمانکار شبکه

گاهی اوقات شرکت‌های پیمانکاری و پشتیبانی از شبکه در نقش یک مدیر ظاهر میشوند چراکه بایستی به همه‌ی مراحل پروژه نظارت و کنترل داشته باشند و آن را مدیریت کنند. وظایف و مسئولیت‌های شرکت‌های پیمانکاری بسیار متنوع است.
ما در اینجا به اصلی‌ترین نقش‌های پیمانکاران شبکه اشاره‌ای خواهیم داشت:

 • مدیریت و نگهداری شبکه و همچنین نظارت بر عملکرد شبکه
 • تعیین افراد مورد اعتماد برای انجام قسمت‌های مختلف پروژه
 • آپدیت و بروزرسانی برنامه‌ها و سیستم عامل‌های ورژن قدیمی شبکه
 • عیب یابی و تعمیر
 • نظارت بر دسترسی کاربر به شبکه
 • تهیه‌ی بک آپ و بازیابی از شبکه برای موارد اضطراری
 • آماده سازی زیرساخت شبکه برای برنامه‌ها و خدمات جدید در آینده
 • آموزش کارکنان شبکه برای ارائه پشتیبانی از کاربران نهایی
 • خرید و نگهداری تجهیزات و زیرساخت‌های شبکه
 • ادغام دستگاه‌های داخل سازمان با دستگاه‌های تلفن و گوشی همراه درون شبکه‌

یک شرکت بزرگ مستلزم داشتن چندین شبکه‌ی مجزاست از جمله یک شبکه محلی، یک شبکه گسترده، یک شبکه‌ ذخیره سازی ، یک شبکه محلی مجازی و همچنین سرورها و منابع اینترانت یا اکسترانت محلی.
در چنین شرکتی مسئولیت‌های شغلی پیمانکار شبکه ممکن است به نظارت بر چندین شبکه در یک یا چند مکان گسترش یابد. علاوه بر این، پیمانکار ارشد بایستی در توسعه سیستم‌های جدید شبکه کوشا باشد. بنابراین رسیدگی به چنین شرکت‌های بزرگی از عهده‌ی یک شخص واحد خارج است اما شرکت‌های پیمانکاری با انتصاب چندین نیروی ویژه، بهتر و سریع‌تر از عهده‌ی کارهای شبکه برمی‌آیند.
یکی دیگر از نقش‌های پیمانکار در شرکت‌های بزرگ تجاری، ملاقات منظم پیمانکار با اعضای تیم فناوری اطلاعات و حمایت از نیازهای IT واحد تجاری آن‌ها می‌باشد چراکه کارفرما مستقیماً با کاربران نهایی ارتباط ندارد و این کار را به عهده‌ی پیمانکار قرار داده است.

پیمانکاران رایان پشتیبان

مزایای همکاری با پیمانکاران شرکت رایان پشتیبان

 • ضمانت
  کلیه تعمیرات و خدمات پیمانکاری در شرکت رایان پشتیبان با ۱۳ سال سابقه‌ی کار ارائه میشود و همه‌ی موارد درخواستی مشتریان با درج قرارداد و دادن ضمانت صورت میگیرد، به طوری که اگر یکی از نیروهای ما به وظیفه‌ی خود تمام و کمال عمل نکند، پیمانکار باید مجددا کار را به عهده گیرد تا رضایت مشتری حاصل شود و یا اینکه شرکت زیان‌های وارده بر مشتری را متحمل شود.
 • در دسترس بودن
  اگر هر زمان از شبانه روز در شبکه‌ی سازمان تجاری/ اداری شما مشکلی به وجود آمد و به حضور پیمانکاران و نیروهای پشتیبانی ما نیاز داشتید، افراد ما فارغ از زمان و مکان در محل شبکه‌ حضور خواهند یافت.
 • آرامش خاطر
  همه پیمانکاران شرکت خدماتی رایان پشتیبان از افراد آموزش دیده و تحصیل کرده‌ی شرکت هستند و دارای تجربه، گواهینامه‌ی آکادمیک، مجوز کار، بیمه و .. هستند. بنابراین میتوانید با خیال راحت کار را به آن‌ها واگذار کنید.
 • کیفیت بالا
  برنامه ارجاع پیمانکار متعهد به جلب رضایت مشتری است و مطابق با استانداردهای روز دنیا پیش میرود. از این رو میتوان از کیفیت کار اطمینان داشت.
 • قیمت منصفانه
  مراجعه و مشاوره برای آگاهی یافتن از چگونگی خدمت رسانی در شرکت رایان پشتبان رایگان است. نمایندگان رایان پشتیبان با پیمانکاران مجموعه‌ی خود قیمت‌های منطقی و از پیش تعیین شده را در اختیار مشتری قرار می‌دهند تا در آینده مشکلی از این بابت به وجود نیاید.
 • سرعت عمل
  در صورت نیاز به خدمات پیمانکاری، شرکت رایان پشتیبان متعهد است که ظرف مدت یک ساعت با شما تماس بگیرد و پیمانکاری که انتخاب می‌کنید ظرف مدت ۴۸ ساعت قرارداد همکاری را با شما ببندد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.