تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه

رایان

بسیاری از سازمان ها، شرکت ها و ادارات و همچنین آموزشگاه ها و موسسات آموزشی در سطح شهر تهران موجود هستند که برای این گونه سازمان ها وجود یک شبکه کامپیوتری دیگر به یک الزام تبدیل شده است. اما وقتی شبکه کامپیوتری در سیستم یک سازمان وجود داشته باشد بدین معناست که خرابی و از کار افتادن آن هم باعث اختلال اساسی در کار سازمان می شود. پس واضح است که نیاز به شرکت پشتیبان شبکه های کامپیوتری برای ارائه خدمات پشتیبانی نرم افزاری و سخت افزاری کاملا حس می شود. از این رو باید با تعرفه قرارداد پشتیبانی شبکه و همچنین خدماتی که باید به کارفرما توسط شرکت پشتیبان شبکه ارائه شود به خوبی آشنایی داشته باشید.

اول از همه باید به خوبی در قرارداد ذکر شود که چه خدماتی توسط شرکت رایان پشتیبان به شرکت کارفرما ارائه خواهد شد. شبکه دارای قسمت های مختلفی از جمله سرور و سایر کامپیوترهای متصل و همچنین وسایل جانبی مانند چاپگرها می باشد که همه این وسایل در معرض اشکالات نرم افزاری و سخت افزاری قرار دارند. یک شرکت پشتیبان شبکه باید به خوبی در قبال هزینه ای که دریافت کرده است، خدمات پشتیبانی سریع را به کارفرما ارائه نماید، تا کارفرما در خصوص قرارداد پشتیبانی شبکه رضایت کافی داشته باشد.

در قرارداد پشتیبانی شبکه باید، تعهدات شرکت پشتیبانی کننده به کارفرما در زمینه شبکه رایانه ای (شامل ارتباطات اینترنتی و سرویس های راه اندازی شده)، پشتیبانی و نگهداری سرورها و کلاینت ها و سایر تجهیزات شبکه (شامل سوییچ ها و مودم ها) و سایر خدمات نرم افزاری و سخت افزاری درج شود. همچنین تعهدات کارفرما در چارت های زمان بندی شده نیز باید در قرارداد ذکر گردد که حقی از هیچ یک از طرفین قرارداد ضایع نشود. همچنین کارفرما باید تعهداتی دهد که خللی در کار پشتیبانی شبکه ایجاد نکند. به عنوان مثال کارفرما بدون هماهنگی مجری مجاز به نصب نرم افزار یا اعمال تغییرات روی سرور نخواهد بود. در اختیار قرار دادن یک رایانه در محل کارفرما برای انجام امور پشتیبانی از موارد دیگری است که معمولا از تعهدات کارفرما در قرارداد می باشد. حمل دستگاه های معيوبی كه امكان تعمير در محل كارفرما ندارند به محل پيمانكار و برگشت آن نیز معمولا تعهد کارفرما در قرارداد است. همچنین کارفرما برای امور محوله به مجری اکانت ادمین را در اختیار مجری قرار می دهد. بدیهی است که در پایان مدت اجرای قرارداد، مجری اکانت ادمین و سایر اطلاعات لازم را به کارفرما ارایه خواهد داد.

و اما حقوق یک کارشناس متخصص در شبکه چقدر می‌باشد؟

به طور میانگین حقوق خالص یک کارشناس پشتیبان شبکه که به صورت تمام وقت فعالیت می‌کند چیزی بین 2.500.000 تا 2.700.000 می‌باشد. برای استخدام این متخصص علاوه بر این مبلغ باید هزینه‌های مازاد را نیز درنظر داشته باشید، مانند هزینه‌ی مالیات، بیمه، عیدانه، سنوات و غیره. به طور کلی میتوانید از فرمول زیر برای محاسبه‌ی حقوق کارشناس شبکه استفاده کنید: 1.6* حقوق خالص دریافتی = حقوق نهایی بنابراین کارشناسی که درامد ماهیانه‌ی آن 3.000.000 تومان است، حقوق نهایی‌اش برابر با 4.800.000 خواهد بود.

تعرفه پشتیبانی شبکه

رایان

شاید بارها برایتان سوال پیش آمده باشد که رنج قیمتی تعرفه‌های خدمات پشتیبانی به چه صورت است و چگونه میتوانید هزینه‌‌های پشتیبانی یک شبکه را محاسبه کنید. احتمالا بارها به دنبال جواب این سوال خود بوده‌اید و اختلاف قیمت‌های موجود در سایت‌ها شما را مردد و سردرگم کرده باشد.

ما در این مقاله قصد داریم هرگونه شک و شبه در این زمینه‌ را برطرف کنیم و هرآنچه در مارکت پشیبانی و خدمات یک شبکه باید بدانید را برایتان شفاف سازی کنیم. پس یک بار برای همیشه حوصله به خرج دهید و تا انتهای مطلب ما را همراهی فرمایید.

به صورت کلی محاسبه تعرفه پشتیبانیشبکه به عوامل بسیاریبستگی دارد که باید توسط تیم پیمانکار شبکه مورد ببرسی قرار گبرد تا مبلغ دقیق را به شما ادائه دهد.

عواملی مثل متراژ محل مورد نظر، تجهیزات مورد نظر، زمان اجرای راه اندازی شبکه و... بقیه مواردی که در این موضوع مهم هستند .

به همین منظور شما همراهان عزیز می توانید برای اطلاع دقیق از تعرفه پشتیبانی شبکه با کارشناسان رایان پشتبان تماس بگیرید و جواب سوالات خود را بگیرید !

درادامه همراه باشید !

تعرفه پشتیبانی شبکه

آیا بکارگیری خدمات پشتیبانی شبکه به صرفه‌تر است یا استخدام یک نیروی متخصص شبکه؟

برای پاسخ دادن به این سوال ابتدا بیایید یک مقایسه بین این دو روش خدماتی انجام دهیم:

  • با بکارگیری خدمات پشتیبانی هر فرد تمرکز اصلی خود را روی یک کار واحد میگذارد و درنتیجه عملکرد بهتری خواهد داشت
  • قطعا ابتکار و ایده‌های بهتری در کارهای تیمی نسبت به کارهای انفرادی وجود دارد، بنابراین با بکارگیری خدمات پشتیبانی پیشرفت چشمگیرتری در کسب و کارتان خواهید داشت
  • در کار گروهی شما به جای کار با یک متخصص، با گروهی از متخصصان سروکار خواهید داشت
  • در روش خدمات پشتیبانی در شبکه، بی انگیزه‌گی و یا عدم حضور یک فرد باعث ایجاد اختلال در کل سیستم نمیشود
  • در کار گروهی حفاظت از اطلاعات بهتر صورت میگیرد و شبکه از امنیت قوی‌تری برخوردار میشود
  • افرادی که به عنوان خدمات پشتیبانی برای شما کار می‌کنند همواره درتلاشند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند زیرا هرگونه تخلف و عدم انجام مسئولیت آن‌ها باعث تضعیف کار کل تیم خواهد شد و درنهایت موظف به پرداخت جریمه خواهند شد

خُب باتوجه به مواردی که در بالا ذکر شد، حتما و قطعا استفاده از یک تیم پشتیبان شما را در رسیدن به هدف‌تان بسیار بیشتر از یک فرد متخصص یاری می‌کند و از هر لحاظ بخواهید درنظر بگیرید این روش برایتان بهتر و به صرفه تر خواهد بود.

و اما علی رغم همه‌ی این‌ها ممکن است شما بخواهید از یک فرد متخصص برای پشتیبانی شبکه‌ی خود استفاده کنید و یا اینکه مایل باشید به عنوان یک شخص متخصص در شبکه‌ی یک شرکت یا سایت فعالیت داشته باشید، در این صورت حقوقی که برای این کار باید درنظر داشته باشید بایست چقدر باشد؟

در ادامه حقوقی که برای یک تیم پشتیبان اختصاص داده میشود و همچنین دستمزد یک فرد متخصص در ایران را بررسی خواهیم کرد.

تعرفه

ساعات کاری افراد در تعرفه‌ی پشتیبانی چگونه است؟

شرکت‌ها و سایت‌هایی که خدمات پشتیبانی ارائه می‌دهند درتلاشند خدمات هر فرد به مشتریان را به بازه‌های 4 ساعته تقسیم کنند. بنابراین انتظار نداشته باشید که یک نیروی متخصص برای مدت زمان کوتاهی با شما همکاری کند چراکه کار برای یک یا دو ساعت برای شرکت خدماتی به صرفه نخواهد بود.
سوال: چند ساعت کار در ماه برای یک شرکت خدمات پشتیبانی به صرفه و قابل قبول است؟
برای رسیدن به پاسخ دقیق این سوال، ساعات کاری و دستمزد 5 شرکت پشتیبانی شبکه در تهران را بررسی کردیم و به نتایج زیر دست پیدا کردیم:
 شرکت اول هفته‌ای دو روز و هر روز به مدت 4 ساعت خدمات انجام میدهد، یعنی 32 ساعت در ماه کار می‌کند. حقوقی که برای یک ماه دریافت می‌کند معادل 3.500.000 تومان می‌باشد
 شرکت دوم نیز ساعات کاری مشابه به شرکت اول دارد یعنی 32 ساعت در ماه کار می‌کند و حقوقش در ماه از 3 میلیون تا 4 میلیون متفاوت است
 سومین شرکت نیز برای 32 ساعت کار در ماه 3 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کند
 شرکت چهارم هفته‌ای یک روز به مدت 4 ساعت پشتیبانی انجام می‌دهد که معادل 16 ساعت کار در ماه است و حقوقی معادل 1.500.000 دریافت می‌کند
 پنجمین شرکت برای ارائه‌ی خدمات 24 ساعته و به صورت حضوری مبلغ 5.500.000 دریافت می‌کند و اگر تنها در ساعات اداری خدمات ارائه دهد حقوق دریافتی آن 4.950.000 خواهد بود
بنابراین همانطور که مشاهده کردید، الگوی قیمتی در اغلب شرکت‌های خدماتی مشابه می‌باشد و کمتر شرکتی وجود دارد که خواستار هزینه‌های خارج از عرف باشد.

هزینه‌ی خدمات پشتیبانی یک شبکه تقریبا چقدر است؟

رایان

قبل از هر چیز باید بگویم که اغلب سایت‌ها و شرکت‌ها در اولین مکالمه‌ی خود به شما نرخ تعرفه را اعلام نمی‌کنند. آن‌ها ابتدا سطح کار و میزان حرفه‌ای بودن شما را می‌سنجند و باتوجه به آن قیمت گزاری انجام می‌دهند. در اکثر مواقع این نرخ‌ها به شیوه‌ای توافقی بین دو طرف انجام می‌پذیرد.

لیکن برای کسانی که میخواهند پیش زمینه‌ای از مبالغ در ذهن داشته باشند، ما تحقیقاتی بر روی شرکت‌ها و سایت‌های مختلف اعمال کرده‌ایم تا محدوده قیمت‌ها را برایتان پیدا کنیم.

طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام دادیم، درامد هر فرد از یک تیم پشتیبانی به ازای هر ساعت کار، در بازه‌ی 50 الی 200 هزار تومن می‌باشد.
علت عمده‌ی این اختلاف قیمت میزان کاری ست که یک شرکت در قبال مشتری از شما میخواهد آن را انجام دهید. ناگفته نماند که این مبلغ میتواند کمتر و یا بیشتر از این بازه هم باشد و این کاملا به بودجه و استراتژی‌های آن شرکت بستگی دارد و خودشان تعیین کننده‌ی آن هستند.

TOP تماس فوری باما