داکت کشی و اکتیو در محل آرژانتین

داکت کشی و اکتیو در محل آرژانتین

همان طور که می دانید این روزها کمتر افرادی هستند که با تکنولوژی شبکه آشنایی نداشته باشند و شما برای اینکه بتوانید یک شبکه را راه اندازی کنید نیاز به یکسری وسایل به خصوصی از جمله کابل، مودم ، داکت و بسیاری موارد دیگر احتیاج پیدا می کنید.

داکت کشی و اکتیو ، پسیو شبکه در محل آرژانتین

 شبکه های اکتیو و پسیو :

تجهیزات لازم در شبکه به ۲ بخش پایین تقسیم بندی می شود:

۱-تجهیزات غیر فعال شبکه (پسیو): عملکرد این تجهیزات بدون احتیاج به توان الکتریکی برق انجام می شود.

این تجهیزات عبارتند از : انواع کابل ،داکت یا کانال و انواع رک، کانکتورها و اتصالات .

۲- تجهیزات فعال شبکه (اکتیو): تجهیزاتی می باشند که به جریان الکتریکی برق احتیاج دارند.

این تجهیزات عبارتند از: کارت شبکه، سوییچ، مسیریاب ، دیوار آتش ، مبدل فیبر نوری و پرینت سرور

 کابل شبکه:

کابل کواکسیال:

در سال های قبل از کابل های کواکسیال برای ایجاد شبکه استفاده می شد که از یک کابل کواکسیال بزرگ به عنوان ستون فقرات و کابل های کواکسیال کوتاه در فاصله های ۵ / ۲ متر برای ایستگاه های کاری استفاده میکردند.

کابل های UTP

کابل UTP یکی از مرسوم ترین کابل های استفاده شده در شبکه های کامپیوتری و مخابراتی است . از کابل های فوق ، علاوه بر شبکه های کامپیوتری در سیستم های تلفن مورد استفاده قرار می گیرد. ۶ نوع کابل UTP گوناگون وجود داشته که می توان با در نظر داشتن نوع شبکه و اهداف مورد نظر از آنها استفاده کرد. کابل CAT1 تا CAT6 ، مرسوم ترین نوع کابل UTP به شمار می روند.

کابل فیبر نوری:

یکی از مکان های منتقل کردن در شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری می باشد. فیبر نوری را موقعی استفاده می کنیم که احتیاج به ارتباط میان مسافت های بیشتر از ۱۰۰ متر و پهنای باند بیشتر داریم. در این فیبرها، نور بر اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته و غلاف ، منتشر می شود. در این نوع کابل ها منابع نوری ، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور هستند.

فیبر نوری
یکی از مکان های منقل کردن در شبکه های کامپیوتری، فیبر نوری است. فیبر نوری را موقعی استفاده می کنیم که احتیاجی به ارتباط بین مسافت های بیش از ۱۰۰ متر و پهنای باند زیاد داریم. در این فیبرها، نور در اثر انعکاسات کلی در فصل مشترک هسته و غلاف ، انتشار پیدا خواهد کرد. منابع نوری در این نوع کابل ها، دیود لیزری و یا دیودهای ساطع کننده نور می باشند.

 داکت کشی چیست؟

داکت ها محفظه های در بسته ای می باشند که برای توزیع سیستم های برق نرمال اضطراری شبکه های کامپیوتری تلفن سانترال سیستم های صوتی اعلام حریق و … استفاده می گردد و جایگزین سیستم سنتی لوله کشی برق شده است.

علت استفاده از داکت ها و ترانک ها

-سهولت تغییر یا بیشتر شدن سیستم های کابل گذاری با در نظر داشتن حجم قابل ملاحظه محفظه های تراکینگ در مقایسه با سیستم لوله کشی با امکان کاهش یا افزایش تعداد پریز ها
-امکان تغییر محیط پریز ها و کلید ها
-دارای عایق مناسب در درون محفظه برای ممانعت از پوسیدگی و زنگ زدگی و دوام زیادتر کابل ها
-دارای رنگ آمیزی در انواع رنگ های گوناگون

 مودم چیست؟

مودم بر حسب نام گذاری آن که از ترکیب ۲ کلمه Modulator و De-modulator ایجاد شده است دستگاهی برای مدولاسیون سیگنال و عملیت عکس مدولاسیون سیگنال است. به شکل کلی در شبکه های کامپیوتری از ۰ و ۱ برای تبادل دیتا مورد استفاده قرار می گیرد.

در شبکه های محلی با سیم LAN Network و همچنین شبکه های محلی بی سیم وایرلس Wireless LAN مستقیما ۰ و ۱ ها بدون کدگذاری و مدولاسیون بین استیشن های شبکه و بر روی رسانه شبکه (کابل شبکه در شبکه های با سیم و یا هوا در شبکه های بیسیم) منتقل می شود.

در مورد شبکه های WAN اینترنتی و اینترانتی قضیه اندکی متفاوت می باشد.

در شبکه های WAN به طور معمول از بستری که اختصاصی شبکه های کامپیوتری نمی باشد برای ارتباطات شبکه ای و اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.