آشنایی با اینترنت ۵G و مزیت های آن

آشنایی با اینترنت ۵G و مزیت های آن

شاید شما نیز اخیرا اینترنت ۵G به گوشتان خورده باشد. تا سال آینده فاز اول نسل پنجم اینترنت تلفن های همراه  در بعضی از کشور ها پیاده سازی خواهد شد و می خواهد سرعت اینترنت کاربران موبایل را ده تا بیشت برابر افزایش دهد.  در اینجا ممکن است برای برخی افراد این سوال پیش بیاید که برای استفاده از ایین فناوری (۵G) گوشی ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ و یا اینکه چند مدت دیگر زمان می برد تا فناوری ۵ جی به مناطق دوردست و توسعه نیافته مانند ایران برسد؟

در این مطلب می خواهیم با بررسی ماهیت اینترنت ۵G و قابلیت هایی که این فناوری به کاربران می دهد توضیحات مفید و مختصری را بیان کنیم. امیدواریم مقاله آشنایی با اینترنت ۵G و مزیت های آن مورد توجه شما قرار بگیرد با ما همراه باشید.

 

معرفی اینترنت ۵G

استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار به نام نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) معرفی و شناخته شده است. این استاندارد بعد از نسل چهارم شبکه تلفن همراه که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرد، ارائه خواهد شد. با ورود نسل جدید اینترنت (۵G) کاربران می توانند ارتباطات با ثبات تری را داشته باشند و همچنین سرعت دانلود و آپلود نیز بسیار بالاتر از سرعت فعلی خواهد شد.

در کل در  اینترنت ۵G  نسبت به نسل چهارم ۴G ، این امکان وجود دارد  که در هر ناحیه گجت‌های بیشتری  به اینترنت موبایل متصل شوند و از سرعت بالاتری استفاده نمایند.

 

مزایا و قابلیت های این فناوری (اینترنت ۵G) کدامند؟

برخی از مختصصان در زمینه فناوری معتقدند که تمام کارهایی که در حال حاضر با گوشی ها و گجت های خود انجام می دهیم در آینده با استفاده از اینترنت ۵G قادریم بسیار سریع تر و با کیفیت بهتری آن ها را انجام دهیم. برای مثال می توانیم به استفاده در سطح وسیع از عینک های هوشمند بر اساس واقعیت افزوده، گجت‌هایی که به واقعیت مجازی  مرتبطمی شوند، ویدیوهایی با کیفیت خیلی بهتر و همچنین  اینترنت اشیاء که توانایی هوشمند سازی شهر ها را دارد، اشاره نماییم

نکته بسیار مهم و شگفت انگیز در رابطه با اینترنت ۵G  این است که این تکنولوژی،  قابلیت‌هایی که هنوز به فکر ما هم خطور نکرده است را امکان پذیر خواهد کرد.

تصور کنید تعداد زیاددی از پهپادها  برای انجام یک ماموریت نجات به صورت انبوه به کار گرفته شوند یا اینکه مثلا  تعداد از زیادی از اتومبیل‌های خودران که جهت برقرای اتباط با همدیگر و چک کردن لحظه ای وضعیت  ترافیک خیابان ها به چه اینترنتی باید وصل باشند تا به خوبی عمل کنند؟ مسلما باید یک اینترنت بسیار پر سرعت وجود داشته باشد که مشکلی در ارتباطات پیش نیاید.  در آینده ای نزدیک با کمک اینترنت ۵G  این ایده ها می توانند عملیاتی شوند.

در صورتی که قصد داشته باشیم کاربردهای معمولی‌تری از این فناوری را بیان کنیم ، می‌توانیم به بازی ها موبایلی  و افرادی که  با موبایل بازی می کنند، اشاره کنیم که با بهره گیری از این فناوری،  قادرند بسیار راحت‌تر و لذت بخش تر از بازی‌های گرافیک بالای آنلاین استفاده کنند همچنین استریم ویدیو در گوشی های همراه به کار راحت‌تری تبدیل خواهند شدد و کاربران می توانند بدون هیچ گونه  مشکل و یا  دردسر خاصی  اقدام به تماشای  ویدیوهای ۴K یا حتی با کیفیت بالاتر به صورت آنلاین کنند.به طور کلی می‌توانیم بگوییم نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) در همه حوزه ها کاربردهای متنوعی و بسیار زیادی دارد.

از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در پست های بعدی اطلاعات بیشتر درمورد این فناوری برای شما ارائه خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.