ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع (قسمت ۲)

ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع (قسمت ۲)

در پست قبلی به چند تا  ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع  اشاره کردیم. در این مطلب نیز قصد داریم سایر ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع  را برای شما همراهان همیشگی سایت رایان پشتیبان ارائه دهیم.  در صورتی که امنیت و سرعت شبکه وای فای برای شما اهمیت دارد،  ابتدا پست قبلی را مطالعه نمایید و سپس تا پایان با ما همراه باشد.

ویژگی های مهم شبکه های وای فای

ویژگی های مهم شبکه های وای فای

سایر ملزمات شبکه های وای فای امن و سریع 

۱- فیلتر سازی محتوی وب/ برنامه (Web Content/Application Filtering)

درمورد بخش امنیتی هر شبکه وای فای یکی از مواردی که  می بایست بیشتر از همیشه به آن دقت شود این است که درمورد اپلیکیشن ها (application ) آگاهی کامل داشته باشید بتوانید احتمال تهدیدات را کمتر کنید. بنابراین در صورتی که از برنامه ی فیلترسازی application  استفاده نمایید می توانید به راحتی در برابر محتویات مخاطره آمیزو مخرب از کاربران شبکه وای فای خود حفاظت کنید. علاوبر این از  مشکلات اجرایی احتمالی نیز جلوگیری کنید.

۲- مدیریت ابزارهای موبایل (Mobile Device Management)
تا حالا فکر کرده اید که چند موبایل می توانند به صورت همزمان به شبکه وای فای شما دسترسی داشته باشند؟ درمورد هزاران اپلیکیشنی که روی موبایل های مختلف نصب و در حال اجرا شدن هستند چی؟ همان طور که می بینید روزانه موبایل های زیادی در محدوده شبکه شما در حال رفت و آمد هستند و در صورتی که شما تدابیر امنیتی برای شبکه خود در نظر نگرفته باشید، می توانند به وای فای شما وصل شوند. در چنین شرایطی چطور می توانید آن ها را کنترل کنید؟
یکی از ابزارهای مهمی که شما را قادر می کند وای فای را مدیریت و سطح دسترسی کاربران مختلف را تعیین نمایید، مدیریت ابراز موبایل می باشد که این امکان را به شما می دهد که در صورتی که موبایلی به وای فای وصل شود به اپلیکیشن های خاصی محدود شوند.
۳- رومینگ (Roaming)
همان طور که همه انتظار داریم، یک شبکه وای فای (بی سیم)  لازم است به صورت سیار قابل استفاده باشدو کاربران آن نیز نگران قطع شدن اتصال، پایین آمدن سرعت و یا هر مشکل و تداخلی در خدمات ارایه شدههنگام جابجایی در شرکت یا  از یک ساختمان به ساختمان دیگر نباشند.
با توجه به اینکه در دستگاه هایی مثل گوشی همراه امکان سیار بودن دستگاه وجود دارد، کاربران انتظار دارند که هنگام  جا به جایی نیز امکان  استفاده از  همان کیفیت وای فای را داشته باشند. به این حالت ویژگی رومینگ گفته می شود. در حال حاضر می بایست پیاده سازی WiFi طوری انجام شود که  این ویژگی را داشته باشد. در واقع رومینگ این قابلیت را به کاربران نهاییخواهد داد که بدون اینکه هیچ گونه کاهش سرعت و یا کیقیتی در عملکرد آنها رخ دهد از یک اکسس پوینت به اکسس پوینت دیگر جا به جا شوند. و همان سرعت و کیفیت را دریافت نماید.
از اینکه با مقاله ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع (قسمت ۲) ما را همراهی کردین از شما سپاسگزاریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *