ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع

ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع

هر شبکه وای فایی لازم است که خصوصیات و ویژگی هایی داشته باشد که هم از نظر سرعت و هم از نظر امنیت نیاز شما را برطرف نماید. در این مطلب می خواهیم به بررسی و معرفی ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع برای شما کاربران عزیز بپردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما قرار بگیرد و برای تان مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

 

ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع

ویژگی های مهم شبکه های وای فای امن و سریع

 

یکی از موضوعات بسیار مهمی که تمام کسب و کار ها در حال حاضر در تلاش اند تا به آن برسند، داشتن یک شبکه وای فای امن و سریع است. با توجه به اینکه همیشه علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف در حال رشد و پیشرفت می باشد، برای رسیدن به عملکرد امنیتی در این زمینه لازم است هزینه های بیشتری را بپردازیم و این کار معمولا سخت نیز می باشد.

در حال حاضر شبکه های بی سیم (وایرلس) به خصوصیات  خاصی نیاز دارند.  شما بدون در نظر گرفتن حجم کسب و کارتان  و حتی اینکه در چه زمینه ای فعالیت دارید، باید در نظر داشته باشید که یک شبکه وایرلس (بی سیم) برای بالابردن سرعت و امنیت خود ملزومات زیاد نیاز دارد.که در ادامه این مطلب سعی می کنیم به چند مورد آن اشاره نماییم .

 

ملزومات شبکه های وای فای امن و سریع

1- سیستم مدیریت شبکه (Network Management System)

با توجه به پیچیدگی های شبکه های بی سیم امروزی، ممکن است  تعداد بسیار زیادی  اکستن پوینت( 100 یا حتی 1000 اکسس پوینت) ، سوئیچ، فایروال و اجزای متفاوت نیاز داشته باشد. بنابر این لازم است که جهت مدیریت و کنترل شبکه وای فای خود شما باید از روش هوشمندانه  استفاده نمایید به طوری که یک نقطه مرکزی  و یکپارچه داشتهبرا کنترل شبکه وجود داشته باشد. در صورتی که از  یک سیستم مدیریت هوشمند و متمرکز در شبکه استفاده کنید ، این قابلیت و توانایی را  خواهید داشت.

 

2-  پوشش دهی داخلی و خارجی (Indoor as well as Outdoor coverage options)

با اینکه ممکن است شما در ابتدا  فقط  نیاز به wifi indoor  را احساس کنید  اما  این احتمال  نیز امکان پذیزر است که  پس از مدتی بخواهید از خصوصیات پوشش outdoor نیز  استفاده نمایید. به عنوان مثال جهت پارکینگ ها، حیاط و یا غیره … این  موضوع ممهمی است که سیستم وایرلس   بتواند پوشش outdoor را  داشته باشد.

 

3- کنترل دسترسی شبکه (Network Access Control)

شاید بتوان گفت کنترل دسترسی به شبکه به عنوان رجیستر کردن ابزار موبایل است و ضروری است یک روش امن جهت رجیستری و ایمن سازی ابزاری که به شما تعلق ندارند داشته باشید.
همان طور که می دانید  NAC (کنترل دسترسی شبکه)  در درجه اول نقش کاربران را مدیریت می کند و سیاست ها  و استراتژی ها را اجرا می کند. همچنین کنترل دسترسی شبکه به کاربرسیستم شبکه وای فای این مجوز را می دهد که خودشان را در شبکه ذخیره کنند – این یک ویژگی مفید که می تواند در تجربه ی کاربری مهم باشد.

4- قابلیت اتصال و ارتباط با ابزارهای هر دو باند 2.4GHz و 5GHz

برخی از ابزار های پر مصرف امروزی مانند اسکنرهای کودک، بلوتوث، ماکروفر، قادرند باعث ایجاد تداخل درکاربرهایی که در باند فرکانسی 2.4GHz امان پذیرند ، شوند، به زبان ساده تر می تون گفت این فرکانس  “یک طیف شلوغ است”. با توجه به اینکه ابزارهای بسیار زیادی در این طیف فرکانسی فعالیت دارند، بدون شک اکسس پوینت هایی نیاز دارید که دوآل باند باشند و بتوانند  ابزار را در دو باند فرکانسی 2.4GHz و 5GHz همزمان مدیریت کنند

از توجه و همراهی شما سپاسگزاریم. در پست های بعدی سعی می کنیم سایر ملزومات شبکه های وای فای امن و سریع را برای شما بیان کنیم.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments