روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای

روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که متوجه مصرف بیش از حد و سریع حجم اینترنت خود شده باشید و با بررسی های دقیق به این نتیجه برسید که شخص یا اشخاصی مودم وایفای شما را هک کرده و از حجم اینترنت شما استفاده کرده اند. در مطلب از سایت رایان پشتیبان می خواهیم راه حل مناسب و امنی برای جلو گیری از هک شدن وای فای ارائه دهیم. امیدواریم مقاله روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای برای شما مفید و کاربردی باشد. با ما همراه باشید.

 

روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای

روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای

 

دوستان برای اینکه مودم وای فای خود را امن کنید و اجازه دسترسی به دیگران ندهید لازم است طبق مراحلی که در زیر برای شما توضیح می دهیم عمل نمایید.

گام ۱) رمز مودم را تغییر دهید

در صورتی که بخواهید به تنظیمات مودم وارد شوید می بایست از IPکه در پشت جعبه مودم درج شده است استفاده کنید. وقتی این آی پی را وارد کردید، صفحه ای باز می شود که نام کاربری و رمز عبور را از شما می گیرد.

در اکثر موردم ها هر دوی این ها admin هستند که معمولا هکر ها این موضوع را می دانند و با استفاده از این نام کاربردی و پسو.رد وارد حساب مودم شما می شوند و هر تنظیماتی که بخواهند انجام دهند. حتی می توانند نام کاربردی و رمز عبور را نیز تغییر دهند و  دسترس خودتان را هم قطع نمایند. شما باید در این قسمت نام کاربردی و پسوورد را تغییر دهید .

 

گام ۲) نام وای فای را پنهان کنید

شما می توانید با ورود به قسمت تنظیمات وایرلس  موردم و در بخشی که به امنیت مربوط است حالت نمایش مودم را از فعال  (visible) به غیر فعال (invisible ) تغییر دهید. با این کار دیگر سایر دستگاه ها نمی توانند وای فای شما را شناسایی نمایند.

روش های جلوگیری از هک شدن مودم وایفای

 

گام ۳) wps را قفل کنید

بجز رمز گذاری wpa گزینه رمزگذاری wps نیز در همه مودم ها وجود دارد که در صورتی که مودم به وسیله گزینه wps قفل باشد دسترسی و هک کردن آن غیر ممکن می شود.  پس شما می توانید از طریق بخش تنظیمات وایرلس دکمه wps را قفل نمایید.دکمه wps در شپت همه مودم ها تعبیه شده که به صورت عادی با فشرن آن وای فای برای همه روشن است اما در صورتی که به صورت نرم افزاری قفل شده باشد دیگر هیچ کس نمی تواند بدون داشتن  پسوورد از آن استفاده نماید.

 

گام ۴) استفاده از قابلیت مک فیلترینگ 

مودم هایی که امکان متصل شدن به اینترنت را دارند (اصطلاحا به آن ها IP پذیر می گویند)، دارای یک مک آدرس که  ترکیبی از حروف طولانی و اعداد است که در تنظیمات کارت شبکه  آن قابل مشاهده می باشد.

یک حالت به نام مک فیلترینگ (MAC FILTERING) در تنظیمات مودم وجود دارد که شما می توانید با استفاده از این گزینه ، مک آدرس دستگاهی که قصد دارید اجازه دسترسی و استفاده از وای فای  مودم را وارد کنید. در چنین شرایطی سایر دستگاه های دیگر که مک آدرس آن ها در تنظیمات مودم ثبت نشده است به هیچ وجه نخواهد توانست  به مودم شما  وصل شود. (این در شرایطی که برای مودم خود رمز تعیین نکرده باشید نیز همین جور عمل می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *