چه روش هایی از هنگ کردن کامپیوتر ها جلوگیری می کند؟

چه روش هایی از هنگ کردن کامپیوتر ها جلوگیری می کند؟

یکی از معمول ترین مسائای که برخی از کاربران کامپیوتر ها با آن مواجه می شوند، هنگ کردن یهویی این سیستم ه است. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که مشغول یک پروژه مهم و حساس و یا در حال ارائه یک امتحان عملی باشید و حین انجام کار سیستم شما هنگ شود. در چنین شرایطی افراد عصبی و ناراحت می شوند و ممکن است که کارشان مدتی عقب بیوفتد و یا این هنگ شدن باعث از دست دادن مقداری از اطلاعات کاری شود.

چه روش هایی از هنگ کردن کامپیوتر ها جلوگیری می کند؟

چه روش هایی از هنگ کردن کامپیوتر ها جلوگیری می کند؟

حال این سوال پیش می آید که چه روش هایی از هنگ کردن کامپیوتر ها جلوگیری می کند؟ در این مطلب از سایت رایان پشتیبان می خواهیم  نکاتی را برای شما یاد آوری کنیم که در هنگام هنگ کردن سیستم باید رعایت شوند تا مشکل به زودی برطرف شده و اطلاعات شما نیز از دست نروند.

در صورتی که سیستم کامپیوتر شما زیاد با این مشکل مواجه می شود، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا پایان مطالعه نمایید.

 

نکات مهم در زمان هنگ شدن سیستم

مشکلات هنگ کردن برنامه ها ی سیستم، ایجاد صفحات آبی مرگ متداولترین  مشکلات کاربرانی است که از لپ تاپ و یا  کامپیوتر خانگی استفاده می کنند. اکثر کاربران بر این باورند که سریع ترین راه و مناسب ترین راه برای رفع این مشکل راه انداز دوباره کامپیوتر (ریستارت کردن) است . ولی گاهی با ریست کردن مشکل صرفا برای چند دقیقه حل می شود و به طور کامل از بین نمی رود . در واقع باید کاری کنیم که این مشکل از ریشه حل شود و دیگر تکرار نشود  تا باعث ایجاد اختلال در کار های بعدی نیز نشود. در زیر راه حل های مناسبی را توضیح خواهیم داد.

۱-خونسرد باشید و صبر کنید ( بهتر است این مورد را در تمام موارد زندگی رعایت کنید):

برخی موارد در ظاهر و برای مدت بسیار کوتاهی سیستم ممکن است شبیه زمانی که هنگ می کند باشد، پس اول مقداری صبر کنید تا پردازش به طور کامل توسط سیستم انجام شود. چون ممکن است یک فرمان سنگین به آن داده شده است و این به معنی کند شدن مقطعی و تاپایان آن فرمان سنگین است .

۲- ممکن است سیستم قفل (Lock) شده اباشد:
با چک کردن سیستم هنگام  فشردن دکمه Caps Lock بر روی صفحه کلید می توانید متوجه شودی که سیستم قفل شده است یا نه . به این صورت که اگر  چراغ آن روشن یا خاموش شد  یعنی سیستم قفل نشده است و در حال پردازش سایر فرمان هاست .اما در صورتی که با فشردن دکمه .Caps Lock هیچ اتفاقی نیفتاد، به این معنی است که  سیستم قفل شده است  و می بایست آن را دوباره راه اندازی کنید.

 

۳- نرم افزار های قفل شده را ببندید:
چنان چه Caps Lock  در حال فعال و غیر فعال شدن باشد به این معنی است که ویندوز همچنان در حال اجرا می باشد ، ولی برنامه دیگری است که پاسخ نمی دهد و موجب هنگ شدن سیستم شده است.  اگر کلیدهای Ctrl+Alt+Delete را  همزمان فشار دهید، پنجرهTask Manager برای شما باز خواهد شد. وقتی این پنجره باز می شود، برنامه ای را که پاسخ نمی دهد را انتخاب کنید و گزینهEnd Task را بزنید. تا آن برنامه از حالت اجرا خارج شود و سیستم به حالت نرمال برگردد.

۴- سیستم را ریستارت کنید:
در صورتی که همه روشه ای بالا  را انجام دادید ولی مشکل همچنان باقی بود، لازم است  سیستم خود را راه اندازی مجدد کنید.  برای ریست کردن کامپیوتر کافی است دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید تا  سیستم خاموش شود. بعد از خاموش شدن سیستم به طور کامل، چند ثانیه صبر کنید و دوباره  آن را روشن کنید و  بگذارید سیستم  به طور نرمال راه اندازی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.