شرکت خدمات پشتیبانی شبکه

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چیست و چه وظایفی دارد؟

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چیست و چه وظایفی دارد؟

در این مطلب سعی داریم در مورد اینکه شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چیست و چه وظایفی دارد؟ توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در واقع مسئولیت شرکت های خدماتی معمولا مشکلاتی که در سیستم امنیتی به وجود می آید را رفع می کنند. توضیحات بیشتر را در ادامه برای شما خواهیم همراه ما باشید.

در این شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، یک شرکت شخص ثالث متخصص در عرصه ی برون سپاری است که مسئولیت مجموعه ی مشخصی از خدمات مدیریتی فناوری اطلاعات را در شرکت های مشتری برعهده میگیرد و آنها را مدیریت میکند. برون سپاری، یک روش استراتژیک برای ارتقا و پیشبُرد عملیات های سازمانی است که در میان شرکت های بزرگ و بنگاه های کسب و کار کوچک، سازمان های غیرانتفاعی و همچنین دولت ها، پدیده ای کاملاً عادی و پیش پا افتاده به شمار می آید.

شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چیست و چه وظایفی دارد؟

انواع مختلف خدمات رسانی پشتیبانی شبکه

یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) می تواند چندین مورد از فرآیندها و عملیات هایی را که به رغم برخورداری از اهمیت و ارزش بسیار، وابسته به برقراری ارتباط با مشتری نمی باشند، مدیریت می کند. بعضی از حوزه های عملیاتی که به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) برون سپاری می شود، عبارتند از: امنیت شبکه های کامپیوتری؛ فناوری اطلاعات؛ مدیریت پشتیبانی داده ها؛ بروزرسانی سیستم ها و نرم افزار ها؛ ارائه راهکارها برای پیشرفت و تداوم کسب و کار

هنگامی که با یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) همکاری می کنید، چه اتفاقی برایتان رخ می دهد؟

همکاری و مشارکت با شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، به این معنی است که شما می بایست همه ی اختیارات مدیریتی و مسئولیت عملیات های سازمانی برون سپاری شده را واگذار و تفویض نمایید؛ به همین علت، شرکت شما همچنان می بایست جواب گوی و مسئول باشد. علاوه بر این، شما باید تصمیم بگیرید که قصد دارید کدام خدمات را از منابع خارجی بگیرید و مسئولیت کدام عملیات و فرآیندها را خودتان برعهده بگیرید.

کمپانی های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) ، به شکل معمول مسئولیت اجرای فرآیندهای زَمان بَر، پیچیده، تکراری و دشوار را برعهده می گیرند. برون سپاری مسئولیت ها به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، تبدیل به یک گرایش رو به رشد در بین سازمان ها و شرکت ها شده است؛ چرا که روزانه، تعداد زیادتری از شرکت ها با امتیازهای تفویض مسئولیت عملیات ها و فرآیندهای روزانه ی خود به یک شرکت ثالث، آشنا می­ شوند.

چگونه یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه می تواند عامل وقوع تغییرات مثبت باشد؟

شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، از اول و شالوده شروع می کنند. این شرکت ها، همه ی فرآیندهای جاری شرکت، مِن جمله پردازش حقوق و مزایای کارمندان، مدیریت قراردادها یا مدیریت ارتباطات، را مورد بازرسی قرار می دهند. شرکت های مذبور، چالش های موجود در خلال فرآیندها را که احتمالاً خودتان از آنها آگاه هم نیستید نیز کشف و آن ها را از بین می برند تا ریسک و احتمال شکست کم شود.

گرفتن امتیازهای حاصل از برون سپاری

گرایش به برون سپاری امور به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، روزانه در حال پیشرفت و بیشتر شدن است؛ چرا که شرکت ها می توانند از این طریق امتیازهای قابل ملاحظه ای بدست آورند. اولاً، یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) می تواند عامل صرفه جویی در هزینه در سازمان شود. برون سپاری خدمات شبکه، به مالکان بنگاه های کسب و کار امکان میدهد تا هزینه ی نیروهای کار متخصص درون سازمان و همچنین مخارج مربوط به قسمت فناوری اطلاعات، ابزارها و سایر منابع لازم برای مدیریت و اجرای امور را کم می کند.

ثانیاً، شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، از تجربه، تخصص و دانش کافی در زمینه ی خدمات پیشنهادی خودِ برخوردار می باشند. به این شکل ، سطح دقت و صحت در روند اجرای امور بیشتر شده و ریسک و احتمال شکست، را کم می کند؛ چون ، شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، به مقررات دولتی و استانداردهای رایج در صنعت، پایبند هستند.

 

رایان پشتیبان به عنوان نخستین شرکت حرفه ای ارائه خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)

رایان پشتیبان با تهیه زیر ساخت های مورد نیاز ، نخستین شرکت تخصصی در ارائه خدمات حرفه ای پشتیبانی شبکه تحت عنوان MSP یا Managed Service Provider راه کار های پیشرفت و تداوم کسب و کار شما را با جدیدترین دانش فناوری اطلاعات و  ابزارها عرضه می کند.
به همین علت شرکت رایان پشتیبان تمامی خدمات کامپیوتری لازم در کسب و کار شما را با اسقرار نیروی لازم در محل شما تامین می کند تا چرخه فعالیت های کسب و کار شما حداقل اتلاف وقت و بالاترین بازدهی و کارایی را داشته باشد.

به چه دلیلی باید به برون سپاری امور به شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه اهمیت دهید؟

در بازار رقابت طلب و پرجنجال امروز، شما باید بتوانید شرکت خود را از همهی شرکت های دیگر جدا کنید؛ و این هدف، جز با عملکرد کارآمد و مقرون به صرفه، امکان پذیر نمی باشد. برون سپاری، یکی از اثر گذارترین راه کارها برای حفظ امتیازهای رقابتی و کسب موفقیت در بازار حال حاضر می باشد.

هنگامی که خدمات شبکه ی خود را برون سپاری می کنید، می توانید تمرکز خود را بر امور اصلی شرکت، مثل تنظیم مقررات، تدوین استراتژی ها و رشد معطوف کنید و از زحمت و مشکلات امور اداری روزانه خود را حفظ کنید. علاوه بر این، امتیازهایی نظیر افزایش دقت و صحت در اجرای امور، کاهش مسئولیت ها و صرفه جویی در هزینه ها به شما کمک میکنند تا کسب و کارتان را به بهترین نحو ممکن کنتزل نمایید.

مطلب مرتبط:

۵ پرسش برای انتخاب شرکت خدمات پشتیبانی شبکه

چگونه می توان یک کارشناس شبکه شد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *