برق اضطراری UPS چیست؟

برق اضطراری UPS چیست؟

در این مطلب می خواهیم در مورد برق اضطراری UPS توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. در ایجا سعی داریم در مورد موضوعاتی همچون: یو پی اس در واقع مخفف چیست، نکاتی در مورد استفاده از UPS، UPS از چه دستگاه محفظت می کند و… بپردازیم. در ادامه با توضیحات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

برق اضطراری UPS چیست؟

supply power Uninterruptible مخفف این عبارت UPS است ، به معنی منبع تغذیه بدون وقفه می باشد. UPS یک منبع تغذیه الکترونیکی است که وظیفه اصلی آن ، تامین بدون وقفه ی توان لازم بار مصرفی می باشد، این سیستم بین دستگاه مصرف کننده و برق شھر قرار دارد علاوه بر ثبت و تنظیم برق شبکه از نفوذ نویز جلوگیری می کند و مشکلات شبکه به وسایل حساس مصرف کننده می گردد . ھم چنین UPS برای توان بدون وقفه با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری ، برق مورد نیاز تجھیزات مصرف کننده را تامین می سازد. در اصل استفاده از یک انرژی پشتیبان مثل سیستم تامین انرژی UPS شما را قادر می سازد که بر بسیاری از مسائل ناشی از برق شھر فائق آیید وھم چنین محافظت در مقابل قطع کلی برق را هم بدست آورید.

یو پی اس در واقع حروف اول عبارت po Uninterruptible

supply power Uninterruptible یا به شکل خلاصه UPS، به معنی منبع تغذیه بدون وقفه UPS می باشد. با در نظر داشتن به اینکه روش ھای نسبتاً کم ھزینه خیلی را برای تامین سطوحی از حفاظت در برابر مشائل برق شھری برای تجھیزات می توانید به کار گیرید، ھیچ یک از آن ھا نخواهد توانست به درستی یک دستگاه تامین برق بدون وقفه UPS سیستم شما را در برابر مشکلات برق شھر حفاظت نمایند. هنگامی که UPS ھا به عنوان یک سیستم گران ارزیابی می شوند ولی در حال حاضر با توجه به گران بودن وسایل از نظر اطلاعات و داده ھا یا سخت افزاری ھزینه ایجاد و تامین یک دستگاه UPS به طور کامل ارزان و مقرون به صرفه است.

پیش از داخل شدن به جزئیات این سیستم، بد نیست که سریع به ساختار آن نگاهی کنیم. سیستم UPS از وسیله های الکتریکی حساس در مقابل نوسانات برق محافظت نموده و از تعمیرات و عقب افتادگی ھزینه زیاد ممانعت می کند. باتری UPS برای محافظت از دستگاه ھای الکتریکی حساس، ثبات جریان و برق تقویتی فراھم کرده و باتری یو پی اس APC به آنلاین ماندن نرم افزار های حساس کمک می کند.

• باتری UPS در مقابل موج ناگھانی ولتاژ محافظت می کند، با تنظیم ولتاژ باعث ثبات جریان می شود.
• باتری UPS در مواقع نوسانات ولتاژ و قطعی گذرا ، عملیات بدون وفقه برق تولید می کند.
• باتری UPS وقت لازم را برای اپراتور ایجاد می کند تا اپراتور اطلاعات را ذخیره کند، فایل ھای باز را بسته و کامپیوتر را خاموش کند.
• باتری UPS موجب تجمع برق ژنراتور یا سیستم پشتیبان خواهد شد تا در قطعی ھای دراز مدت نرم افزار ها بسته نشوند.

ھدف مهم یک دستگاه UPS ایجاد یک منبع بدون وقفه انرژی برای وسایل است که از آن محافطت می کند. اینکار دقیقاً چطوری صورت می گیرد؟

۲ شاخه یک وسیله الکترونیکی که به برق شھر اتصال داده می شود تنها ازیک منبع نیرو استفاده می کند.چنان چه برق شھرقطع گردد ،آن وسیله در اثر انقطاع الکتریسیته به سرعت خاموش می شود.UPS این معادله را با فراھم نمودن ۲ منبع قدرت برای وسیله خود برھم میزند.

با UPS از چه تجهیزاتی می توان محافظت کرد؟

در حال حاضر هر وسیله ای که نگرانی قطع برق نرم افزار های حساس آن وجود دارد، می بایست از سیستم UPS استفاده کنید. برای مثال:
• باتری یو پی اس APC در شبکه های کوچک و کامپیوترهای شخصی
• باتری یو پی اس APC در شبکه هایWAN و LAN
• باتری UPS در دستگاه های ذخیره اطلاعات
• باتری UPS در تلفن های الکتریکی
• باتری UPS در عملیات صنعتی
• باتری UPS در سیستم های امنیتی و کنترل خودکار ساختمان
• باتری UPS در محافظ تجهیزات حساسی چون پزشکی
• باتری یو پی اس APC و غیره .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *