زیرساخت شبکه

زیرساخت شبکه

شبکه هر سازمان در قلب آن قرار گرفته است و برای اینکه بتواند به درستی کار کند، به پشتیبانی مناسب در قالب زیرساخت شبکه موثر نیاز دارد. در این مطلب بررسی خواهیم کرد که زیرساخت شبکه دقیقا چیست؟ و چگونه میتوانید اطمینان حاصل کنید که بیشترین بهره را از آن می‌برید؟

در این عصر دیجیتال، چابکی و بهره وری یک سازمان به چیزی بیش از کارکنان سخت کوش و تجهیزات عالی بستگی دارد. داشتن یک شبکه موثر و اجرای عملیات کارامد به یک زیرساخت شبکه قوی، تمیز و ایمن نیز نیاز دارد. بدون زیرساخت شبکه مناسب، ممکن است از تجربه کاربری ضعیف و مشکلات امنیتی رنج ببرید که می‌تواند بر روی بهره‌وری کارکنان نیز تأثیر منفی بگذارد و هزینه‌های گزافی برایتان به همراه داشته باشد.
به این ترتیب، برای مدیران یک کسب و کار بسیار مهم است که اهمیت زیرساخت شبکه را درک کنند و از چالش‌ها و فرصت‌هایی که ارائه می‌دهد آگاه باشند. با داشتن این دانش و ابزارهای مناسب، اولین گام‌ها را برای اطمینان از بهره‌وری بهینه برمی‌دارید و به سازمان خود کمک می‌کنید تا سطح عملکرد خود را در اوج نگه دارد.

 زیرساخت شبکه چیست؟

زیرساخت شبکه به تمام منابع یک شبکه اشاره دارد که اتصال شبکه یا اینترنت، مدیریت، عملیات تجاری و ارتباطات را ممکن می‌سازد. زیرساخت شبکه شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار، سیستم‌ها و دستگاه‌ها است و محاسبات و ارتباط بین کاربران، خدمات، برنامه‌ها و فرآیندها را امکان‌پذیر می‌سازد. هر چیزی که در شبکه دخیل است، از سرورها گرفته تا روترهای بی سیم، برای تشکیل زیرساخت شبکه یک سیستم جمع میشود. زیرساخت شبکه امکان ارتباط و خدمات مؤثر بین کاربران، برنامه‌ها، خدمات، دستگاه‌ها و غیره را فراهم می‌کند.

تفاوت بین زیرساخت شبکه و زیرساخت فناوری اطلاعات (IT) چیست؟

زیرساخت شبکه و زیرساخت فناوری اطلاعات مشابه هستند. با این حال، در حالی که ممکن است گاهی اوقات به یک چیز اشاره کنند، ممکن است تفاوت های ظریفی نیز بین این دو وجود داشته باشد. اغلب، زیرساخت‌های فناوری اطلاعات به عنوان اصطلاح بزرگتر و فراگیرتر دیده میشود. زیرساخت فناوری اطلاعات (IT) مجموعه‌ای از عناصر فناوری اطلاعات را تعریف می‌کند که اساس یک سرویس فناوری اطلاعات هستند. اغلب، زیرساخت فناوری اطلاعات به اجزای فیزیکی مانند سخت افزار اشاره دارد، اما میتواند برخی از اجزای شبکه یا نرم افزار را نیز در بر گیرد.

زیرساخت شبکه به عنوان یک دسته کوچکتر در مقایسه با زیرساخت IT درنظر گرفته میشود. یک زیرساخت شبکه سالم از موفقیت زیرساخت گسترده فناوری اطلاعات پشتیبانی می‌کند. یک شرکت برای داشتن راه‌حل‌های منسجم و موفقیت پایدار، هم به زیرساخت فناوری اطلاعات و هم به زیرساخت شبکه نیاز دارد.

چرا زیرساخت شبکه مهمترین مؤلفه زیرساخت فناوری اطلاعات است؟

داشتن یک زیرساخت فناوری اطلاعات قابل اعتماد و همچنین افراد واجد شرایط بسیار در موفقیت یک سازمان نقش دارد، اما هیچ یک از آنها بدون یک زیرساخت شبکه خوب کافی نیستند. زیرساخت شبکه، اتصال و ارتباطات را امکان پذیر می‌کند که هر کدام برای موفقیت یک تجارت بسیار مهم هستند. به بیان ساده، بدون زیرساخت شبکه صدا، اجزای IT از جمله سخت افزار و نرم افزار کاربرد زیادی ندارند. اطمینان از اینکه زیرساخت شبکه شما قوی، ایمن و تمیز است برای تعالی سازمانی حیاتی است.

چالش‌های اصلی پیرامون زیرساخت شبکه چیست؟

تعدادی چالش در رابطه با اجرای یک مدل زیرساخت شبکه وجود دارد. برخی از سه چالش اصلی زیرساخت شبکه عبارتند از:

  1. متمرکز کردن ترافیک
  2. برخورد با داده های تکراری
  3. ارسال اطلاعات مناسب به ابزار مناسب

 

  • متمرکز کردن ترافیک

در یک سازمان، اغلب چندین زیرشبکه و مکان یا سایت مختلف وجود دارد. بدون یک هاب متمرکز، دید شبکه، نظارت و مدیریت میتواند تقریبا غیرممکن شود. بسیاری از شرکت‌ها از راه‌حل‌های زیرساخت شبکه برای متمرکز کردن ترافیک برای درک بهتر و نظارت بر داده‌های عبوری شبکه‌هایشان استفاده می‌کنند. این وضعیت امنیتی آنها را بهبود می‌بخشد و به تیم‌های عملیات شبکه کمک می‌کند تا مشکلات عملکرد را برطرف کنند.

 برخورد با داده‌های تکراری

در برخی موارد، داده‌های تکراری میتواند ۵۰ تا ۶۶ درصد از ترافیک شبکه را شامل شود. حذف داده‌های تکراری بسیار مهم است، به ویژه زمانی که صحبت از اثربخشی راه‌حل‌های امنیتی شبکه میشود. اگر راه‌حل‌های امنیتی داده‌های تکراری بیش از حد دریافت کنند، ممکن است کند شده و در شناسایی تهدیدها مؤثر نباشند.

  • ارسال داده‌های مناسب به ابزار مناسب

بسیاری از سازمان‌ها از تعدادی ابزار و ارائه دهندگان مختلف امنیت سایبری استفاده می‌کنند. بسیاری از ارائه دهندگان امنیتی اغلب بر اساس میزان داده‌ای که برای پردازش نیاز دارند، هزینه دریافت می‌کنند. به این ترتیب، ارسال نوع مناسب داده به ابزار مناسب، یک جنبه حیاتی از زیرساخت شبکه است. ارسال داده‌ها از منابع مختلف به یک ابزار ممکن است بی اثر و پرهزینه باشد، به خصوص اگر یک ابزار برای یک نوع داده و ابزار دیگر برای نوع دیگر مناسب باشد.

 زیرساخت شبکه چیست؟

رایان پشتیبان چگونه به شما کمک می‌کند؟

حفظ زیرساخت شبکه تمیز و کارآمد کار کوچکی نیست. به همین دلیل است که داشتن یک شرکت با تخصص عمیق شبکه و امنیت در کنار شما مفید است. پیاده سازی و حفظ کارایی زیرساخت‌های شبکه به سادگی صورت نمیگیرد چراکه آنها در حال حاضر اغلب ترکیبی از شبکه محلی و ابری هستند و حتی در شبکه‌های داخلی، معمولاً انواع مختلفی از شبکه‌ها را درهم می‌آمیزد.

رشد غیر ارگانیک و ادغام و اکتساب میتواند زیرساخت شبکه را بیشتر مختل کند. نتیجه این است که شرکت‌ها می‌توانند به پنج ابزار مجزا دست یابند که همگی یک شبکه هیبریدی بزرگ را نظارت و مدیریت می‌کنند. برای شرکت‌هایی که می خواهند شبکه خود را ایمن نگه دارند و در اوج عملکرد کار کنند، این ایده‌آل نیست. ایجاد یک هاب متمرکز برای دید شبکه بسیار مهم است و همچنین توانایی هدایت ترافیک مناسب به ابزارهای مناسب بسیار مهم است. اینجاست که رایان پشتیبان وارد عمل میشود و به کمک‌تان می‌آید.

اهمیت دید شبکه

حفظ دید کامل در کل زیرساخت شبکه شما برای نظارت بر عملکرد و تشخیص تهدید کلیدی است. و برخورد با نقاط کور شبکه برای بسیاری از سازمان‌ها یک دردسر بزرگ است. به دست آوردن دید گسترده، شبکه شما را قادر می‌سازد آن نقاط کور را کشف کنید، بنابراین تهدیدات سریعتر قابل شناسایی و رفع میشوند. رایان پشتیبان ابزارها و قابلیت‌هایی دارد که برای ایجاد یک زیرساخت امنیتی شبکه قوی به آن نیاز دارید.

ساده کردن داده‌هایی که به کمک ابزارهای شما می‌آیند

رایان پشتیبان می‌تواند به شما کمک کند تا با حذف داده‌های تکراری که معمولاً به این ابزارها ارسال میشود، کارایی شبکه و ابزارهای امنیتی خود را بهبود بخشید. رایان پشتیبان همچنین فیلتر هوشمند ترافیک را فعال می‌کند بنابراین فقط ترافیک مناسب به ابزارهای مناسب ارسال میشود. به عنوان مثال، ترافیک ایمیل به ابزارهای امنیتی ایمیل ارسال میشود، اما ترافیک ویدئویی ارسال نمیشود.

با رایان پشتیبان، می‌توانید منابع ذخیره سازی و پردازش گران قیمتی را که برای مدیریت داده‌های اضافی یا نامربوط استفاده میشود، آزاد کنید. بنابراین، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های آینده را به تأخیر بیندازید و یا از ابزارهای موجود برای پوشش بیشتر شبکه خود استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.