قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اعم از کارهای نرم افزاری و سخت افزاری و حتی امنیتی باعث می شود تا این شبکه به بهترین نحو کار کند و ایرادات هم در صورت وجود راحت تر و سریع تر برطرف شوند. داشتن یک سری اطلاعات کامل در مورد کامپیوتر، لوازم جانبی آن، امنیت شبکه، اتصال و عدم اتصال آن ها و مواردی از این قبیل مورد نیاز متخصصین این حیطه است. معمولاً پشتیبانان شبکه دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه هایی مانند مهندسی کامپیوتر یا مهندسی سخت افزار و نرم افزار و اینترنت هستند و با دانش فنی خود سعی در رفع اشکالات شبکه و بهبود عملکرد سیستم می نمایند.

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

انواع خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

خدماتی که برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند، به مقدار زیادی وابسته به کاری است که با این شبکه انجام می گیرد. برخی از شرکت های مهندسی دارای نرم افزارهای کاملاً تخصصی هستند که پشتیبانی شبکه های کامپیوتری این نوع شرکت ها نیاز به مهارت بسیار بالا دارد. به خصوص اجرا و نصب نرم افزارهای تخصصی و ارتباط دادن آن ها به هم معمولاً کاری زمان بر است. ولی ادارات و شرکت هایی که نرم افزارهای معمولی و عمومی را استفاده می کنند معمولاً پشتیبانی شبکه در حد کارهای معمول یک متخصص است. البته برخی شرکت ها و دفاتر با این که بسیار از لحاظ تعداد کامپیوتر کوچک به حساب می آیند اما ارتباطات بسیار زیادی با مشتریان خود دارند و بسیار مورد حمله هکر ها و ویروس های کامپیوتری هستند از این جهت نگهداری سرورهای این مجموعه ها هم بسیار مورد توجه قرار می گیرد. رایان پشتیبان در این زمینه تجربه های بسیار زیادی کسب نموده و این را به خوبی درک می کند که شرکت هایی که از ایمیل برای مکاتبات مالی خود استفاده میکنند بسیار مهم هستند و باید توجه ویژه ایی به امنیت شبکه آنها قرار گیرد و خود این نگاه ویژه به این شرکت های کوچک و بزرگ برروی قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری آنها تاثیر دارد.
در شبکه هایی که به کمک پورت و کابل اتصالات صورت می گیرد، بررسی عملکرد درست کابل ها و جایگذاری صحیح آن به خصوص در شبکه های بزرگ معمولاً کاری دقیق است که باید به نحو احسن انجام گیرد.

NetworkPrice
برخی از خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری که به گزارش نویسی و بررسی های دوره ای شبکه مربوط می شود معمولاً به صورت هفتگی یا ماهیانه و حتی در برخی موارد چند ماهی یک بار انجام می گیرد. برخی از شرکت ها، ادارات و مدارس دارای یک بخش IT در درون خود هستند که این خدمات را بر عهده دارد. البته در اکثر موارد که خدمات پشتیبانی با قرار دادی که توسط کارفرما با شرکت های  مثل رایان پشتیبان در قالب یک قرارداد انجام می پذیرد و ما سعی میکنیم قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری را با حفظ صلاح این شرکت ها به آنها اعلام نمائیم و معمولا هزینه ها به صورت قراردادی تعیین می شود و به صورت اقساطی یا یک مرحله ای واریز می شود.
پشتیبانی شبکه های امنیتی به کمک آنتی ویروس ها و فایروال های قوی انجام می گیرد. این نرم افزارها به صورت دوره ای و بازه های زمانی کوتاه مدت باید بررسی شوند تا در صورت بروز مشکل در آن ها سریعاً تشخیص داده شود. البته این کار بیشتر برای ادارات دولتی و شرکت هایی که امنیت بالا برای اطلاعات آن ها مورد نیاز است انجام می گیرد و در دیگر اماکن نرم افزارهای امنیتی معمولی هم کفایت می کند.

قیمت پشتیبانی شبکه

قیمت پشتیبانی شبکه باید به صورتی باشد که در توان پرداخت کارفرما بوده و خدمات به گونه ای انجام گیرد که همیشه شبکه به خوبی کار کند. ممکن است نیازی به بررسی همیشگی نباشد ولی با توجه به این که در اکثر شرکت ها و ادارات در صورت بروز مشکل فوراً باید برطرف شود تا روند کار به تأخیر نیفتد. در برخی از موارد یک لحظه قطع سیستم ممکن است خسارات زیادی به بار آورد. این گونه مراکز معمولاً همیشه یک پشتیبان حرفه ای شبکه کامپیوتری را در شرکت به صورت حضوری دارند و قراراداد تمام وقت برای این کار می بندند. البته برخی شرکت ها هم یک یا چند نفر را به صورت استخدام دائم در این حوزه دارند و حقوق ماهیانه به صورت معمول جامعه به آن ها پرداخت می کنند.
قراردادی که با شرکت های خدمات شبکه بسته می شود و قیمت پشتیبانی شبکه که بسته به موارد متعددی دارای هزینه ی متفاوتی است بسیار مهم می باشد. در مفاد قرارداد دو طرف متعهد به انجام یک سری کارها می شوند که برای کارفرما حقوق و مزایا و برای مجری خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در حد مورد نیاز کارفرما است.
هر چه شبکه بزرگ تر و گسترده تر باشد بدون شک قیمت این خدمات بالاتر می رود. همچنین برخی از شبکه ها پیچیدگی های خاص خود را دارند و نیاز به تخصص و مهارت بالایی برای تقویت و بررسی آن ها می باشد. این گونه شبکه ها هم باید با قیمت بالاتری در نظر گرفته شوند.
معمولاً شرکت های خدمات شبکه کامپیوتر در صورتی که قرارداد مدت دارد باشد یا حجم کار بالا باشد، تخفیف هایی را برای شرکت های کارفرما در نظر می گیرند تا دو طرف رضایت بیشتری داشته باشند.
قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به صورت سالانه تغییر می کند. ممکن است تغییرات خیلی زیاد نباشد ولی تعرفه این خدمات مانند سایر خدمات موجود در جامعه دچار تغییراتی خواهد شد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری  و کاهش آن

هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

اگر به دنبال کم کردن هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری هستید، باید یک سری نکات را رعایت کنید.
عملکرد صحیح کارمندان و آموزش موارد مورد نیاز به آن ها می تواند سبب شود تا ایرادات کمتری در شبکه به وجود آید. همچنین اگر به صورت دائم نیاز به این خدمات دارید، بهتر است که یک قرارداد طولانی مدت با متخصصان این حوزه ببندید تا نیاز به هزینه های دائمی و بالا نداشته باشید.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of