قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری - رایان پشتیبان

قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

رایان

قیمت پشتیبانی شبکه باید به صورتی باشد که در توان پرداخت کارفرما بوده و خدمات به گونه ای انجام گیرد که همیشه شبکه به خوبی کار کند. ممکن است نیازی به بررسی همیشگی نباشد ولی با توجه به این که در اکثر شرکت ها و ادارات در صورت بروز مشکل فوراً باید برطرف شود تا روند کار به تأخیر نیفتد. در برخی از موارد یک لحظه قطع سیستم ممکن است خسارات زیادی به بار آورد. این گونه مراکز معمولاً همیشه یک پشتیبان حرفه ای شبکه کامپیوتری را در شرکت به صورت حضوری دارند و قراراداد تمام وقت برای این کار می بندند. البته برخی شرکت ها هم یک یا چند نفر را به صورت استخدام دائم در این حوزه دارند و حقوق ماهیانه به صورت معمول جامعه به آن ها پرداخت می کنند.
قراردادی که با شرکت های خدمات شبکه بسته می شود و  تعرفه قیمت پشتیبانی شبکه که بسته به موارد متعددی دارای هزینه ی متفاوتی است بسیار مهم می باشد. در مفاد قرارداد دو طرف متعهد به انجام یک سری کارها می شوند که برای کارفرما حقوق و مزایا و برای مجری خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری در حد مورد نیاز کارفرما است.
هر چه شبکه بزرگ تر و گسترده تر باشد بدون شک هزینه این خدمات بالاتر می رود. همچنین برخی از شبکه ها پیچیدگی های خاص خود را دارند و نیاز به تخصص و مهارت بالایی برای تقویت و بررسی آن ها می باشد. این گونه شبکه ها هم باید با قیمت بالاتری در نظر گرفته شوند.
معمولاً شرکت های خدمات شبکه کامپیوتر در صورتی که قرارداد مدت دارد باشد یا حجم کار بالا باشد، تخفیف هایی را برای شرکت های کارفرما در نظر می گیرند تا دو طرف رضایت بیشتری داشته باشند.
هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری به صورت سالانه تغییر می کند. ممکن است تغییرات خیلی زیاد نباشد ولی تعرفه این خدمات مانند سایر خدمات موجود در جامعه دچار تغییراتی خواهد شد که می تواند مورد بررسی قرار گیرد.

انواع خدمات پشتیبانی شبکه های کامپیوتری

رایان

خدماتی که برای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند، به مقدار زیادی وابسته به کاری است که با این شبکه انجام می گیرد. برخی از شرکت های مهندسی دارای نرم افزارهای کاملاً تخصصی هستند که پشتیبانی شبکه های کامپیوتری این نوع شرکت ها نیاز به مهارت بسیار بالا دارد. به خصوص اجرا و نصب نرم افزارهای تخصصی و ارتباط دادن آن ها به هم معمولاً کاری زمان بر است. ولی ادارات و شرکت هایی که نرم افزارهای معمولی و عمومی را استفاده می کنند معمولاً پشتیبانی شبکه در حد کارهای معمول یک متخصص است. البته برخی شرکت ها و دفاتر با این که بسیار از لحاظ تعداد کامپیوتر کوچک به حساب می آیند اما ارتباطات بسیار زیادی با مشتریان خود دارند و بسیار مورد حمله هکر ها و ویروس های کامپیوتری هستند از این جهت نگهداری سرورهای این مجموعه ها هم بسیار مورد توجه قرار می گیرد. رایان پشتیبان در این زمینه تجربه های بسیار زیادی کسب نموده و این را به خوبی درک می کند که شرکت هایی که از ایمیل برای مکاتبات مالی خود استفاده میکنند بسیار مهم هستند و باید توجه ویژه ایی به امنیت شبکه آنها قرار گیرد و خود این نگاه ویژه به این شرکت های کوچک و بزرگ برروی قیمت پشتیبانی شبکه های کامپیوتری آنها تاثیر دارد.
در شبکه هایی که به کمک پورت و کابل اتصالات صورت می گیرد، بررسی عملکرد درست کابل ها و جایگذاری صحیح آن به خصوص در شبکه های بزرگ معمولاً کاری دقیق است که باید به نحو احسن انجام گیرد.

تعرفه های پشتیبانی شبکه

هزینه ای که برای پشتیبانی شبکه در نظر گرفته می شود، در شرایط یکسان و وسعت شبکه ی برابر، از نوع اول پشتیبانی شبکه به آخر کم تر می شود. بدون شک هنگامی که یک گروه پشتیبان شبکه دائم در حال بررسی و کار در این زمینه هستند،معمولاً به صورت ماهیانه حقوق دریافت می کنند و اکثر این حقوق به علت حضور در محل است و ممکن استدر یک بازه زمانی مشخص نیازی به خدمات آن ها هم نباشد.
البته روی هم رفته تعرفه های پشتیبانی شبکه به صورت آزاد مشخص است و در زمان های با دیگر خدماتی از این قبیل افزایش قیمت دارد. این که هزینه پشتیبانی شبکه کم یا زیاد شود، بستگی به وسعت شبکه دارد و این که چه خدماتی باید دریافت کنند.
خدماتی که در این مورد وجود دارد بسیار متنوع هستند و دارای تعرفه ی هر کدام از آن ها مشخص است. به عنوان مثال یک پشتیبان شبکه بررسی از شبکه انجام می دهد بر اساس تعداد ابزار الکترونیکی و کامپیوترها که هر کدام تعرفه ای مشخص دارند،هزینه را تعیین می کنند. همچنین برای نصب نرم افزارهای معمولی هم تعرفه مشخصی وجود دارد که ممکن است نیاز باشد این نرم افزار بر روی تمامی کامپیوترها نصب شود.
برای گزارش نویسی شبکه و بازرسی از بخش ایمنی آن نیز تعرفه مشخص است که در معمولاً بین این اصناف یک رقم مشخصی خواهد بود و اختلافات بسته به نوع و وسعت شبکه سبب کم و زیاد شدن هزینه های پشتیبانی شبکه می شود.
بخش امنیتی نیز بسیار با اهمیت است و ممکن است نیاز به ارتقای سطح آن داشته باشید. معمولاً این خدمات جز پرهزینه ترین خدماتی است که ارائه می شود و تعرفه ی آن در لیست بالاترین هزینه ها است. داشتن یک سری اطلاعات از این تعرفه ها و حدود هزینه در هر بخش به کارفرما کمک می کند تا هر بتوانند برآوردی از هزینه ی انجام کار داشته باشید.

نیاز به مشاوره رایگان دارید ؟

باما تماس بگیرید

رایان

پشتیبانی شبکه های کامپیوتری اعم از کارهای نرم افزاری و سخت افزاری و حتی امنیتی باعث می شود تا این شبکه به بهترین نحو کار کند و ایرادات هم در صورت وجود راحت تر و سریع تر برطرف شوند. داشتن یک سری اطلاعات کامل در مورد کامپیوتر، لوازم جانبی آن، امنیت شبکه، اتصال و عدم اتصال آن ها و مواردی از این قبیل مورد نیاز متخصصین این حیطه است. معمولاً پشتیبانان شبکه دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه هایی مانند مهندسی کامپیوتر یا مهندسی سخت افزار و نرم افزار و اینترنت هستند و با دانش فنی خود سعی در رفع اشکالات شبکه و بهبود عملکرد سیستم می نمایند.

برای این که بدانید تعرفه پشتیبانی شبکه به چه صورت است باید ابتدا انواع مدل های پشتیبانی شبکه را بدانید. بسته به وسعت شبکه به روش های مختلفی می توان پشتیبانی را برای آن انجام داد:

پشتیبانی شبکه به صورت مداوم سبب می شود تا شبکه به خوبی کار کند و در مواقع حساس دچار ایراد نشود. اکثر شرکت ها و ادارات از شبکه های کامپیوتری استفاده می کنند و این شبکه به علت داشتن ارتباط بین کاربران از راه دور و نزدیک سبب می شود تا نیازی به ارسال اطلاعات برای هم وجود نداشته باشد. از این رو در فواصل دور هم می توان به کمک شبکه ایجاد شده دسترسی به اطلاعات داشت و کارهای لازم را انجام داد.
برای این منظور پشتیبانی شبکه با عملکرد دقیق و به موقع خود می تواند این شرایط را فراهم کند که شبکه همیشه به نحو احسن کار کند. برای این کار تعرفه ای در نظر گرفته می شود که توسط شرکت پرداخت می شود.

تعمیر لپ تاپ

هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری و کاهش آن

اگر به دنبال کم کردن هزینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری هستید، باید یک سری نکات را رعایت کنید. عملکرد صحیح کارمندان و آموزش موارد مورد نیاز به آن ها می تواند سبب شود تا ایرادات کمتری در شبکه به وجود آید. همچنین اگر به صورت دائم نیاز به این خدمات دارید، بهتر است که یک قرارداد طولانی مدت با متخصصان این حوزه ببندید تا نیاز به هزینه های دائمی و بالا نداشته باشید.

TOP
درخواست بازدید
×
Call Now Buttonتماس فوری با ما