خدمات شبکه در ولنجک | نصب و راه اندازی شبکه ولنجک

خدمات شبکه در ولنجک | نصب و راه اندازی شبکه ولنجک

کارشناسان شبکه رایان پشتیبان، با توجه به موارد پایین و رفع احتیاجات آتی شبکه و پشتیبانی شبکه و کامپیوتر خواهند توانست از وقوع اشکالات بزرگ‌تر ممانعت کرده و مانع از بین رفتن منابع شوند. آینده‌نگری و بازبینی احتیاجات شبکه موجب می‌شود که مسئولین شبکه به جای تمرکز بر حل مشکل، همواره نگاه پیشگیرانه به وضعیت شبکه داشته باشند و پیش از به وجود آمدن مشکلات مانع از آن شوند.

خدمات نصب، راه اندازی و نگهداری شبکه در ولنجک

پشتیبانی شبکه چیست و روش ها و راه کارهایی دارد ؟

به شکل کلی به مجموعه‌ای از کارها در حوزه خدمات شبکه می گویند که در برای حفظ ، نگهداری و رفع مشکلات شبکه‌های کامپیوتری انجام می گیرد. این مشکلات احتمال دارد به شکل کلی در سطح سخت افزار شبکه مثل کامپیوترها ، تجهیزات تحت شبکه ، سرورها ،ماشین‌های اداری ، تجهیزات امنیتی الکترونیکی و یا در سطح زیرساخت شبکه مثل کابل شبکه ، ترانک شبکه ، پچ پنل ، رک ،  کیستون‌ها و غیره روی دهد و یا احتمال دارد در سطح نرم افزار شبکه مثل سرویس‌های شبکه ، نرم افزارهای کلاینت و سرور و هم چنین سیستم‌ عامل به وجود آید.

هدف از فعالیت های دوره پشتیبانی، تلاش برای عرضه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری در جهت پایداری سرویس های حیاتی مشتری ، بدون هر گونه وقفه و با ارتقاء کارایی سرویس می باشد.

راهکارهای پشتیبانی شبکه های کامپیوتری:

 • پشتیبانی تلفنی، برای جواب دادن به مشکلات احتمالی و مسائل مشتری در ساعات کاری هفته.
 • پشتیبانی از راه دور از طریق متصل شدن به کنسول مدیریتی تعبیه گردیده در سایت کاری مشتری در ساعات کاری هفته.
 • اعزام تکنیسین و یا کارشناس برای از بین بردن مشکلات احتمالی در کارکرد تجهیزات و نرم افزارها درصورت امکان پذیر نبودن رفع اشکال از راه دور در ساعات کاری هفته.
 • آپدیت برنامه ها و نصب و راه اندازی نسخه های تازه تر.
 • نظارت بر تهیه نسخه های پشتیبان از اطلاعات در بازه های زمانی توافق شده با مشتری.

از بین بردن مشکلات و ایرادات شبکه:

در صورتی که به علت های گوناگون ایرادات و مشکلاتی در شبکه به وجود بیاید، متخصصان شبکه وظیفه دارند به این اشکالات رسیدگی نموده و آن را برطرف سازند. در این قسمت انجام وظایف و از بین بردن مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن خیلی اهمیت دارد. به دلیل اینکه بعضی وقتها این مشکلات موجب می شوند یک نفر و یا چندین نفر در مجموعه نتوانند به شکل صحیح و کامل به امور کاری خود بپردازند و همین امر می تواند خسارات و ضررهای بسیاری را به شرکت تحمیل نماید.

این قسمت از خدمات به شکل معمول به ۲ شکل حضوری و یا به شکل از راه دور ارائه می شود. در حالت حضوری متخصصان رایان پشتیبان در اولین فرصت به محل شرکت حضور پیدا می کنند و از نزدیک در صدد برطرف کردن مشکلات بر می‌آیند. ولی در برخی از موارد این امکان وجود دارد که متخصصان به شکل ریموت و یا از راه دور به وسیله نرم‌افزارهای مختص اینکار، اقدام به برطرف کردن مشکلات کنند.

آینده نگری و از بین بردن احتیاجات آتی شبکه

یکی‌دیگر از مسئولیت‌های پشتیبان شبکه، بازبینی نیازهای آتی شبکه شرکت‌های طرف قرارداد است . شرکت‌های پشتیبانی شبکه موظف می باشند که با بررسی وضعیت شبکه، یک آینده‌نگری دقیق در زمینه  وضعیت شبکه داشته باشند. احتمال دارد در آینده:

 • احتیاج به تغییرات کوچک و بزرگ در شبکه است.
 • سیستم‌ها احتیاج به ارتقاء و یا عوض کردن داشته باشند.
 • احتمال دارد در برخی موردها برای ممانعت از وقوع مشکلات احتمالی احتیاج به تغییرات در شبکه و یا به کاربردن سیستم‌ها و سرویس‌های تازه باشد
 • احتیاج به زیادکردن سطح امنیت شبکه باشد..
 • احتیاج به تعمیر و یا عوض کردن تجهیزات زیرساخت شبکه باشد.
 • احتیاج به منتقل کردن تجهیزات شبکه باشد

:مطلب مرتبط

کارشناس شبکه چه کارهایی را می تواند برای شما انجام دهد؟