۴ روش تاثیر گذار برای استفاده سریع‌تر وای‌فای در فضای عمومی

در این مطلب می خواهیم در مورد ۴ روش تاثیر گذار برای استفاده سریع‌تر وای‌فای در فضای عمومی توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم . بعضی افراد فکر می‌کنند وای‌فای‌های عمومی همیشه کند و نمی توان از آن استفاده کرد. همیشه این‌گونه نمی باشد و بعضی وقتها سرویس‌های وای‌فای عمومی سریع و با پهنای‌باند زیادتری ارائه می گردد ولی ما نمی‌توانیم با سرعت زیادتری به اینترنت اتصال پیدا کنیم. در اصل می بایست برای بهره گیری از یک وای‌فای عمومی سریع‌تر؛ باید یکسری نکات را در نظر داشته باشید.

۴ روش تاثیر گذار برای استفاده سریع‌تر وای‌فای در فضای عمومی

در وای‌فای عمومی؛ ۱۰ ها و احتمالا ۱۰۰ ها نفر به شکل همزمان تمایل دارند به یک روتر یا اکسس‌پوینت اتصال پیدا کنند و از یک پهنای‌باند اشتراکی استفاده نمایند. به زبان آسان تر ؛ یک رقابت و جنگ مسالمت‌آمیز بین کاربران وای‌فای عمومی صورت می‌گیرد. در ادامه شما می توانید با استفاده از یکسری نکات سرعت اینترنت خود را افزایش دهید.

۱- در جای خود ثابت بمانید

در محیط های عمومی مثل ایستگاه قطار ، فرودگاه‌ها ، متروها تلاش کنید در یک جای ثابت قرار بگیرید. زمانی که شما در حال حرکت می باشید و از تبلت یا اسمارت‌فون خود استفاده می نمایید؛ به شکل عادی دارید از یک اکسس‌پوینت دورتر و به اکسس‌پوینت دیگر نزدیکتر خواهید شد. پس ؛ دستگاه شما دائم در حال جابه‌جایی بین کانکشن‌های گوناگون می باشد. اکسس‌پوینت‌ و روترهای وای‌فای عمومی هم در حال دور و نزدیک شدن به شما می باشند. 

بیشتر بخوانید: چند روش اثرگذار تقویت آنتن‌دهی مودم‌های ۳G/۴G

بودن در یک جای ثابت برای زمان طولانی؛ سبب می‌شود که سرعت وای‌فای عادی شما زیادتر شود و اکسس‌پوینت‌ها شما را برای نود ثابت در نظر داشته باشند و پهنای‌باند زیادتری به شما مختص دهند.

۲- یکبار قطع و وصل شوید

بعضی وقتها به وای‌فای عمومی متصل شدید اما سرعت خیلی سرد کم است یا هیچ چیزی ردوبدل نخواهد شد. این نشان می دهد که دستگاه شما به اینترنت وصل است اما هیچ صفحه‌ای باز نخواهد شد و انگار وصل نیستید.

در اینگونه موقعیت ها ؛ مناسب ترین روش برای یکبار قطع و وصل کردن وای‌فای می باشد. این رفت و آمد شانس شما برای بهره گیری از یک پهنای‌باند زیادتر و بهتر را بیشتر می کند. احتمال دارد در اتصال جدید؛ به یک اکسس‌پوینت خلوت‌تر وصل شوید یا بعضی از افراد رفته باشند و شما جای آنها را بگیرید.

۳- پیدا کردن نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت

در محیط های عمومی بزرگ مثل مجتمع‌های تجاری یا فرودگاه‌ها ؛ از بسیاری اکسس‌پوینت یا آنتن خارجی برای عرضه ی سرویس وای‌فای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از روش هایی که به بیشتر شدن سرعت اینترنت وای‌فای عمومی شما کمک خواهد کرد؛ پیدا کردن نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت یا آنتن به خودتان می باشد. به طور معمول زمانی که قصد دارید به وای‌فای عمومی متصل شوید؛ چندین اکسس‌پوینت یا شبکه یا مشاهده می کنید.

تلاش کنید شبکه‌ای که درصد آنتن بیشتری دارد و ممکن است به شما نزدیکتر باشد را انتخاب نماید و در جای ثابتی قرار بگیرید تا یک لینک با سرعت خوب و پایدار استفاده نمایید.

۴- تلاش کنید قطع نشوید

در وای‌فای معمولی می بایست یک پهنای‌باند ثابت بین تعداد بسیاری کاربر تقسیم شود. پس ؛ کاربرانی که سریعتر به شبکه وصل می شوند و لینک ارتباطی خود را حفظ نمایند ؛ در اولویت می باشند . به زبان آسان تر ؛ چنان چه به یک کانکشن وای‌فای عمومی متصل شده و سرعت مناسبی دارد ؛ بهترین استفاده را ببرید و اتصال خود را قطع نکنید. 

حتی زمانی که قصد دارید برای چندین دقیقه از وای‌فای استفاده نکنید؛ بهتر است وای‌فای عمومی را روشن بگذارید و جای خود را رزرو نمایید . البته؛ در استفاده از یک وای‌فای عمومی می بایست می بایست یکسری نکات را به شکل کلی رعایت نمایید.

بیشتر اوقات این تجربه را داشتیم که از یک وای‌فای عمومی سریع لذت برده اما بعد از یک ساعت، زمانی که قصد داریم مجددا به این وای‌فای متصل شویم؛ دیگر سرعت مناسبی نخواهد داشت !

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *