چطوری در هتل‌ها وای‌فای سریعتری بگیریم؟

چطوری در هتل‌ها وای‌فای سریعتری بگیریم؟

در این مطلب قصد داریم در مورد اینکه چطوری در هتل‌ها وای‌فای سریعتری بگیریم؟توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. این روزها سروکار خیلی از ما به هتل‌ها افتاده است. کاربران بسیاری در ایام تعطیلات به مسافرت می‌روند و در اتاق‌های هتل‌ها چند روزی ساکن می‌شوند. اما مگر می‌شود وای‌فای را از یاد برد؟

قصد داریم تصاویر تازه سفر را روی اینستاگرام قرار دهیم، کانال‌های تلگرام را چک کنیم، اندکی وب‌گردی کنیم و دیگر شبکه‌های اجتماعی را ببینیم. تمامی این‌ها مستلزم دسترسی به یک وای‌فای سریع می باشد.

به همراه داشتن کدارت شبکه قوی

به طور معمول کارت شبکه لپ‌تاپ‌ها خیلی قوی نیست. اسمارت‌فون‌ها هم از وایفای قوی بی‌بهره‌اند. این دستگاه‌ها مستعد می باشند چنان چه سیگنال‌های وای‌فای ضعیفتر از حد معمول باشد؛ وای‌فای به مراتب بدتری به شما بدهند.

چطوری در هتل‌ها وای‌فای سریعتری بگیریم؟

تجربه من در چندین هتل‌های ایرانی نشان داده داشتن یک کارت شبکه یواس‌پی قوی با آنتن خارجی خیلی کارآمد خواهد بود. چون این دانگل‌ها می‌توانند سیگنال‌های ضعیف وای‌فای را هم بگیرند. در صورتی که از لپ‌تاپ در سفر و هتل استفاده می‌کنید می‌توانید یک دانگل شبکه مثل دی‌لینک DWA-۱۹۲ همراه خود داشته باشید تا هم از هر دو شبکه بی‌سیم وای‌فای پشتیبانی نماید و هم سرعت وای‌فای به مراتب مناسب تری در اختیارتان بگذارد.

نصب کردن یک تقویت کننده

این روزها، دستگاه‌های تقویت‌کننده یا اکستندر به وفور در بازار پیدا می‌شوند. مدل‌های گوناگونی با امکانات و قیمت‌های مختلف که می‌توانند یک وای‌فای ضعیف را برایتان تقویت نمایند.

چطوری در هتل‌ها وای‌فای سریعتری بگیریم؟

حتما منظور ما خرید یک تقویت‌کننده چند ۱۰۰ هزار تومانی و پرقدرت نمی باشد چرا که می‌توانید از تقویت‌کننده‌های کوچک دیواری سری N یک مدل خریداری نموده و در چمدان سفرتان بگذارید تا در موقع لزوم بکار بگیرید. نصب و راه‌اندازی تقویت‌کننده‌ها بسیار آسان است. خیلی ساده به دیوار نصب خواهند شد و وای‌فای اطراف شما را شناسایی و تقویت خواهند کرد.

به همراه داشتن یک روتر

چنان چه چندین دستگاه دارید که می بایست به وای‌فای نصب شوند و هریک هم گوشه‌ای از اتاق می باشند ؛ بهتر است به فکر همراه داشتن یک روتر همراه مثل تی‌پی‌لینک TL-WR۸۰۲N باشید. این روتر خیلی کوچک می باشد، یک درگاه LAN دارد و می‌تواند اینترنت یا وای‌فای را بگیرد و بین چندین دستگاه دیگر به اشتراک بگذارد. این مودم همیشه همراه من در سفرها می باشد. به مودم ۴G وصلش می‌کنم یا وای‌فای هتل تقویت‌شده روی چندین دستگاه دیگر استفاده می‌کنم.

نزدیک شدن به هات اسپات

زمانی که وارد هتل می‌شوید؛ موقع پذیرش از مسئول هتل درخواست کنید به شما اتاقی بدهد که به هات‌اسپات‌ها یا اکسس‌پوینت‌های وای‌فای نزدیک‌تر باشد. اصرار کنید که دسترسی به یک وای‌فای پرسرعت برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است دارد و یکی از شرط های رضایت‌مندی شما از خدمات هتل می باشد.

در اتاق هتل‌ها هم تلاش کنید چند دقیقه‌ای زمان بگذارید و مکان‌هایی که سیگنال‌دهی مناسب تری دارد را پیدا کنید و در آن مکان‌ها از اینترنت استفاده نمایید. بعضی وقت ها رفتن از کنار یک دیوار به سوی دیوار روبرو می‌تواند اثر بسیار بزرگی روی وای‌فای داشته باشد.

به طور معمول در هتل‌ها، هر طبقه یا راهرو یک هات‌اسپات یا اکسس‌پوینت دارد. با دقت در و دیوار سالن‌ها و راهروها را جست جو کنید تا نزدیک‌ترین اکسس‌پوینت را پیدا کنید و سعی کنید همواره در همان اطراف باشید. بعضی وقتها نشستن در لابی یا کافی‌شاپ هتل می‌تواند رویای شما را برآورده نماید و یک وای‌فای پرسرعت داشته باشید.

مطلب مرتبط:

آموزش قدم به قدم درست کردن کابل شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *