نحوه تنظیم کردن مودم

نحوه تنظیم کردن مودم adsl به چه صورتی انجام می شود؟

نحوه تنظیم کردن مودم adsl به چه صورتی انجام می شود؟

احتمالاً شما هم جز افرادی هستید که دغدغه تنظیم کردن مودم adsl را دارید. که ما این مشکل را به راحتی با یک آموزش تصویری برایتان حل کرده ایم . شما می توانید با انجام دادن گام به گام این آموزش به سادگی مودم خود را تنظیم کنید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه تنظیم کردن مودم adsl به چه صورتی انجام می شود؟

آموزش تصویری تنظیم کردن مودم ADSL :

اولین گام: برای تنظیم کردن مودم ADSL اول باید اطلاعاتی را از مخابرات بگرید و حالا این اطلاعات شامل چه مواردی هستند؟ برای کانفیگ و تنظیمات مودم می بایست نام کاربری و پسورد اتصال به شبکه ADSL را از فروشنده اینترنت ISP بگیرید. علاوه بر نام کاربری و پسورد اتصال به شبکه دومین موردی که احتیاج به دانستن VPI و VCI است ، بنابراین از یادگیری این ۲ مورد به شکل پایین ادامه دهید. در این مقاله ما تنظیم مودم TP-Link را برای شما عزیزان آموزش خواهیم داد در مقاله های آینده تنظیم مودم های D-link و غیره هم برای شما آموزش داده می شود، ولی این نکته را باید در نظر بگیرید که تنظیمات در همه ی مودم ها شبیه به یکدیگر عمل می کند.

دومین کاری که باید انجام دهید: مرورگر را باز کنید و در آدرس بار آدرس آی پی http://192.168.1.1 را وارد نمایید. بعد از وارد کردن این آدرس مودم از شما یک نام کاربری و یک پسورد را می خواهد ، به شکل پیش فرض این ۲  حرف انگلیسی admin و admin می باشد. البته این نام کاربری و پسورد به شکل پیش فرض در مودم ها قرار گرفته شده است و بعضی وقتها در مودم های گوناگون از نام کاربری های گوناگونی استفاده می شود.

این دو را وارد کنید و وارد محیط مدیریت مودم شوید. هم اکنون گزینه های زیادی در مودم برای شما ظاهر خواهد شد ، چنان چه مودم شما TP-Link باشد عکس پایین برای شما ظاهر می شود. از میان گزینه ها و منو های گوناگون موجود در صفحه شما گزینه Quick Start را انتخاب نمایید با انتخاب این گزینه پنجره ای برای شما باز می شود که در این پنجره هم می بایست گزینه RUN WIZARD را کلیک نمایید تا مرحله تنظیم مودم برای شما به نمایش شود.

بیشتر بخوانید:

آموزش ورود به تنظیمات مودم Adsl

 

وارد کردن تنظیمات برای راه اندازی مودم

 

بنابر این از این مراحل که شما دکمه RUN WIZARD را کلیک کردید صفحه ای تازه ای برای شما باز می شود، در این پنجره مودم تعدادی اطلاعات را به شما نمایش خواهد داد که شما می بایست بر روی دکمه Next کلیک نمایید، بنابر این از زدن دکمه Next مودم از شما محدوده مکانی و زمانیتان را سئوال می کند. شما باید تهران را انتخاب کنید، و دکمه Next را بزنید.

بعد از اینکه این مراحل را هم پشت سر گذاشتید موقع تنظیمات اصلی است ، در این مرحله اول شما می بایست نوع اتصال به مودم را انتخاب کنید ، روش معمول استفاده از PPPOE یا PPPOA است ، بنابراین گزینه را انتخاب و دکمه Next را کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:

آموزش تنظیم مودم ADSL مخابرات

بعد از انتخاب نوع  اتصال زمان وارد کردن اطلاعاتی است که از مخابرات یا ارائه کننده اینترنت گرفته اید. به عکس  زیر دقت کنید.

نام کاربری ، پسورد و VPI و VCI را می بایست وارد کنید ، نوع اتصال را هم در حالت LLC بگذارید و دکمه Next را بزنید. بعد از این مرحله موقع تنظیمات خیلی مهم در وای فای است.

تنظیم کردن وای فای مودم

برای تنظیم کردن وای فای مودم به عکس پایین دقت کنید ، اول باید وای فای را فعال نموده و یک نام برای وای فای انتخاب کنید.

بعد از انتخاب اسم می بایست از بخش Authentication Type نوع امنیت رمز را انتخاب کنید که به شکل عادی برای اینکه پسورد انتخاب برای مودم وای فای قدرتمند باشد توصیه می شود از نوع WPA2 برای رمز گزاری روی وای فای استفاده نمایید. در بخش Pre-shared Key هم رمز مورد نظرتان را وارد کنید ، نکته قابل توجه در انتخاب پسورد این است که حتما در پسورد وای فایتان از حروف و نشانه ها هم استفاده کنید، یا اینکه در صورتی که از حروف استفاده نمایید از ترکیب حروف بزرگ و کوچک استفاده کنید تا پسورد انتخاب شده قوی تر باشد. اما باز هم تاکید می کنم استفاده از نشانه ها مانند !@#$%^&*()_+= در پسورد وای فای موجب زیاد شدن امنیت پسورد شما می شود.

بنابر این از تمامی این مراحل شما با زدن Next روند تنظیم مودم را به شکل کامل انجام داده اید تنها بعد از تمام شدن کار تنظیمات مودم می بایست ذخیره و مودم ریستارت شود.

مطلب مرتبط:

با استانداردها و سخت‌ افزارهای اصلی شبکه بیشتر آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.