خدمات شبکه و سخت افزار

خدمات شبکه و سخت افزار

کمتر منزلی امروزه در شهرها و حتی روستاهای کشور یافت می شود که در آن کامپیوتر و وسایل مربوط به آن وجود نداشته باشد. طبیعتا وقتی در اماکن مسکونی ضریب نفوذ کامپیوتر اینقدر بالاست، در اماکن تجاری و اداری بسیار بالاتر نیز می باشد. هر اداره، سازمان یا شرکتی قطعا نه تنها دارای سیستم های کامپیوتر فراوانی البته بر اساس مقیاس بزرگی شرکت می باشد، بلکه معمولا این سیستم ها به صورت شبکه به هم متصل هستند. پس در تمامی شهرها به ویژه کلانشهرهایی مانند تهران به موسسات خدمات شبکه و سخت افزار و نرم افزار نیاز مبرم وجود دارد. زیرا هر سیستم الکترونیک و کامپیوتری به علت ماهیت خود در معرض خرابی های احتمالی سخت افزاری قرار دارد و از قبل باید برای مشکلات احتمالی فکر شود که در لحظه بروز مشکل، کمترین خسارت ممکنه وارد شده و در سریع ترین زمان ممکن مشکل برطرف گردد. غیر از این هر سخت افزاری برای کارایی خود نیازمند سیستم عامل و نرم افزار است. این نرم افزارها نیز به علل مختلف ممکن است دچار اختلال شوند. هر اختلال سخت افزاری و نرم افزاری برای سیستم های تحت شبکه می تواند به سازمان خسارات جبران ناپذیری وارد کند. از این رو سرعت در خدمت رسانی پشتیبانی بسیار مهم است.

خدمات شبکه و سخت افزار

خدمات سخت افزارهای کامپیوتری

به طور کلی هر سیستم سخت افزاری چه یک کامپیوتر خانگی باشد و چه سیستم های پیشرفته در شبکه های سازمان ها در معرض خرابی های مختلف قرار دارد. پشتیبانی و نگهداری سیستم های کامپیوتری به ویژه شبکه ها، در حال حاضر اصلی ترین نیاز شرکت‌ها، موسسات، کارخانجات، سازمان‌ها، آموزشگاه‌ها، هتل ‌ها و … در حوزه آی تی است. رشد و نفوذ فناوری اطلاعات در تمامی حوزه‌ های کسب و کار موجب شده است که تمامی محیط های تجاری، اداری، صنعتی، آموزشی و … نیاز مبرم و شدیدی در زمینه پشتیبانی سخت افزار های کامپیوتر و شبکه، نصب و راه اندازی انواع تجهیزات شبکه و سرویس‌ های مرتبط با آن احساس کنند.
امروزه شرکت هایی مانند رایان پشتیبان در زمینه خدمات سخت افزار کامپیوتر و شبکه و حتی نرم افزار در حال ارائه خدمت به مردم عزیزمان هستند. دیگر مانند گذشته اگر کامپیوتر شما در منزل دچار آسیب شد نیازی نیست کیس به آن سنگینی را روی دوش خود گرفته و تا میرداماد یا میدان ولیعصر تهران طی مسیر نموده و آن را به تعمیرکار بسپارید. بلکه فقط کافیست با رایان پشتیبان تماس گرفته و در سریع ترین زمان ممکن از خدمات کارشناسان این شرکت در منزل یا محل کار خود بهره مند شوید. این مورد که سرعت بالای پشتیبانی خدمات مربوط به شبکه و سخت افزار می باشد، شاید آن چنان در مصارف خانگی حائز اهمیت نباشد. بلکه در موارد تجاری و اداری اهمیت خود را نشان دهد.
فرض کنید سرور شبکه یک شرکت یا سازمان یا اداره دچار اختلال شود. شاید باعث شود کل شبکه و در نتیجه کل سازمان از انجام فعالیت باز بماند و خسارات شدیدی به آن وارد شود. از این رو باید همچین سازمانی از قبل با یک شرکت پشتیبان مانند رایان پشتیبان در قرارداد باشد تا در زمان وقوع همچین مشکلی فقط با یک تماس به سرعت پشتیبانی را دریافت نماید.
البته از وظایف دیگر شرکت پشتیبان سخت افزار و شبکه سرویس دوره ای دستگاه ها می باشد که تا حد زیادی به تشخیص مشکلات سیستم ها انجامیده و از وقوع خرابی های یکباره جلوگیری می نماید. در قرارداد پشتیبانی معمولا باید جدول زمانی دقیقی برای سرکشی به سیستم ها و سرویس دوره ای آن ها تنظیم شده باشد.
به طور کلی می توان گفت خدمات پشتیبانی سخت افزار که خدمات پشتیبانی شبکه را هم در بر می گیرد مواردی چون پشتیبانی و نگهداری از کلیه تجهیزات سخت افزاری در حوزه آی‌تی و شبکه مانند تجهیزات پسیو شبکه، سرورها، رک، سوئیچ، روتر، دوربین‌های مداربسته، سیستم برق اضطراری UPS، سیستم‌های کامپیوتری و تجهیزات اداری مانند پرینتر، فکس، اسکنر و … را شامل می شود.

خدمات سخت افزار شبکه

در زمینه شبکه ها، خدمات طیف بسیار گسترده ای را در بر می گیرد که شامل مشاوره جهت طراحی شبکه و خرید تجهیزات و زیرساخت شبکه، نصب و راه اندازی شبکه چه از نظر سخت افزار و چه از نظر نرم افزار، مانیتورینگ تجهیزات سخت افزاری شبکه به صورت آنلاین و لحظه ‌ای، بازدید های دوره ‌ای به منظور مراقبت و پیشگیری از خرابی تجهیزات شبکه، عیب یابی و رفع خرابی تجهیزات سخت افزاری شبکه، عیب یابی و رفع خرابی زیرساخت و پسیو شبکه، پیاده سازی و اجرای قابلیت افزونگی (Redundancy) جهت پیشگیری از قطعی در شبکه و سرویس دهی، در نظر گرفتن ویژگی مقیاس پذیری و توسعه پذیری شبکه (Scalability) و بسیاری موارد دیگر می شود.
همان طور که عرض شد سخت افزار بدون نرم افزار کارایی خاصی ندارد. از این رو نمی توان در مورد خدمات سخت افزار و شبکه صحبت کرد و خدمات نرم افزارهای وابسته به این سخت افزارها را بیان نکرد. فرض کنید ویندوز یا سیستم عامل سرور شبکه ای دچار اختلال شود. اگر بهترین قطعات در سیستم های شبکه به کار رفته باشند هم باز هم آن شبکه کارایی خود را از دست می دهد.
در زمنیه نرم افزاری، خدمات ارائه شده در زمینه پشتیبای شبکه بخشی از خدمات اکتیو شبکه می‌باشد که شامل نگهداری از نرم افزارها، رفع ایرادات احتمالی آن‌ها، پیشگیری از وقوع ایرادات و مشکلات، نصب نرم‌ افزارهای شبکه، نصب و آپدیت ویندوز سرور، نگهداری اطلاعات و دیتاهای شرکت است. بک ‌آپ ‌گیری و پشتیبان‌ گیری از تمامی اطلاعات و نرم ‌افزارهای موجود و مستند سازی تمامی اطلاعات مرتبط با شبکه نیز بخشی از این خدمات می ‌باشد.
یکی از قابلیت های جدید شرکت های خدمات پشتیبانی شبکه این است که علاوه بر پشتیبانی حضوری سریع می توانند برخی مشکلات را از راه دور و به صورت ریموت رفع کنند. رایان پشتیبان از پیشتازان ارائه این گونه خدمات در تهران و کشور می باشد. به این خدمات، خدمات پشتیبانی شبکه از راه دور و به صورت ریموت می گویند و در آن برای حل برخی مشکلات شبکه، نیاز به مراجعه سریع به محل نیست و با نرم افزارهای مخصوص می توان مستقیما روی سیستم و از راه دور به حل مشکل پرداخت یا حداقل موقتا سیستم را راه انداخت که تا رسیدن کارشناس پشتیبانی شبکه به محل، خسارت زیادی به شرکت مورد نظر وارد نشود.

قرارداد پشتیبانی سخت افزار شبکه

یک سازمان دوراندیش هرگز نمی گذارد مشکلی پیش بیاید و بعد به حل آن فکر کند و از قبل برای موقع مشکلات فکر چاره می باشد. با بستن قرارداد پشتیبانی شبکه می توان از خدمات پشتیبانی بهره برد، به این صورت که هم در زمان صرفه‎ جویی می شود و هم می‎ توان مجموعه سازمان خود را به نحو احسن مدیریت کرده و از مشکلات وقت ‎گیر گه می تواند خسارات مادی سنگینی نیز وارد نماید جلوگیری نمود. سرمایه گذاری ماهانه برای دریافت خدمات پشتیبانی شبکه این امکان را به شما می‎ دهد که هم هزینه نگهداری کامپیوتر ها و سرورها کمتر شود و همچنین از صرف هزینه بالا برای رفع خرابی احتمالی سیستم ‌ها جلوگیری کنید و شما می توانید با کمترین هزینه از خدمات پشتیبانی شبکه شرکت رایان پشتیبان برای کسب و کار سازمان و یا شرکت و یا حتی شبکه های کامپیوتری خانگی خود استفاده نمایید.
در قرارداد پشتیبانی شبکه موارد متعددی از جمله نوع خدمات درخواستی در زمینه نگهداری و پشتیبانی شبکه، تجهیزات شبکه و سیستم‌هایی که نیاز به پشتیبانی دارند، تعداد دفعات بازدید کارشناش از محل شرکت در یک ماه و مدت زمان حضور کارشناس در هر نوبت مراجعه حضوری نیز برای رعایت حقوق مشتریان یا همان کارفرمایان محترم تعین و مشخص می گردد.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of