خدمات شبکه

اصطلاح خدمات شبکه برای توصیف طیف وسیعی از نرم افزارها و ابزارهای اتصال است که توسط یک گروه مرکزی مدیریت شده و در رایانه‌های شبکه توزیع میشود. یک محیط کامپیوتری شبکه‌ای زمانی ایجاد میشود که چندین کامپیوتر به یکدیگر یا یک سرور مرکزی متصل شوند. در این صورت رایانه‌ها قادر به دسترسی به فایل‌ها و ابزارهای اشتراکی از یک مکان مرکزی هستند. چندین مزیت برای بهره گیری از محیط شبکه وجود دارد، از جمله افزایش کنترل کیفیت تا مدیریت عملکرد و مدیریت مسائل.

چهار نوع خدمات شبکه وجود دارد: مدیریت کاربر، ایمیل، چاپ و مدیریت سیستم. در محیط شبکه رایانه‌های رومیزی به عنوان رایانه‌های مشتری یا ایستگاه‌های کاری شناخته میشوند. سرورها معمولاً در یک اتاق مخصوص کنترل دما ذخیره میشوند که اغلب از نظر فیزیکی در ساختمان یا فضایی متفاوت از کاربران ایستگاه کار قرار دارند. دسترسی از طریق کابل‌های شبکه که برای انتقال بسته‌های داده در شبکه استفاده میشود، در محیط شبکه فراهم میشود. این کابلها همچنین دسترسی به اینترنت را معمولاً پس از عبور از سرور مرکزی یا سوئیچ شبکه فراهم می‌کنند.

خدمات جامع شبکه را با ما تجربه کنید :

خدمات اکتیو شبکه

مانیتورینگ فعال شبکه ترافیک آزمایشی را به شبکه تزریق می‌کند تا خطاها یا مشکلات درون شبکه را پیدا کند. این روش به یافتن و گزارش داده‌های زمان واقعی مانند از دست دادن بسته، jitter، زمان پاسخ HTTP و غیره کمک میکند. برخی از خدمات اکتیو شبکه عبارتند از:
راه اندازی و پشتیبانی سرورهای مبتنی بر ویندوز و لینوکس
راه اندازی سرور و دامین ، فایل سرور، سرور پشتیبان، ایمیل داخلی
مجازی سازی و نرم افزار های كنترل پهنای باند اینترنت و شبكه
طراحی و پیاده سازی بانكهای اطلاعاتی تحت شبكه (NAS-SAN)
پیاده سازی پست الکترونیک سازمانی (Email)
پیاده سازی Virtualization جهت استفاده از منابع سخت افزار
ارائه راهکار های مجازی سازی VMware , Citrix
راه اندازی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه

خدمات امنیت شبکه

سرویس های امنیتی شبکه (NSS) مجموعه‌ای از کتابخانه‌های رایانه‌ای رمزنگاری شده است که برای پشتیبانی از توسعه چند پلتفرمی برنامه‌های سرویس گیرنده و سرور دارای امنیت و پشتیبانی اختیاری از شتاب سخت افزاری TLS/SSL در سمت سرور، و کارت‌های هوشمند سخت افزاری در سمت سرویس گیرنده طراحی شده است. برخی از خدمات امنیت شبکه عبارتند از:
ارائه خدمات مشاوره امنیت اطلاعات و کنترل دسترسی ها
بررسی امنیت اطلاعات جهت شرکت های و کنترل دسرسی به اطلاعات
راه اندازی مدیریت کنترل پهنای باند اینترنت
نصب و و راه اندازی فایروال جهت امنیت ارتباطات
پشتیبان گیری دوره ای از اطلاعات شبکه و سرور های شما (Backup)
ویروس یابی و نصب آنتی ویروس متمرکز همراه با گزارشات مدیریتی
ارائه بهترین راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری امنیت شبکه

خدمات پسیو شبکه

نظارت غیرفعال شبکه شامل ثبت و تجزیه تحلیل ترافیک واقعی کاربران برای درک روندهای استفاده از شبکه است. با این ابزار می‌توان ردیابی کرد که کدام عناصر شبکه پهنای باند موجود را مصرف می‌کند. خدمات پسیو به جای تزریق داده‌های آزمایشی برای تجزیه و تحلیل ترافیک، با داده‌های واقعی کاربر کار می‌کند. خدمات پسیو شبکه شامل موارد زیر می‌باشد:
کابل کشی شبکه شامل نصب داکت و ترانک و نود های شبکه
راه اندازی اتاق سرور و نصب تجهیزات
نصب و راه اندازی سوئیچ ها و روتر ها
طراحی و راه اندازی شبکه های کامپیوتری ( LAN , MAN , WAN)
کابل کشی و ترانکینگ جهت شبکه ، برق , برق اضطراری و تلفن
راه اندازی تلفن سانترال و خطوط فیبر نوری
نصب و آرایش انواع رک های دیواری و ایستاده

پیاده سازی شبکه کابلی و وایرلس

به طور کلی شبکه‌ها را میتوان به دو صورت پیاده سازی کرد: سیسمی و بی سیم.

شبکه‌های سیمی یا کابلی از کابل‌های صوت و داده به منظور اتصال فیزیکی کامپیوترها و سرورها استفاده می‌کنند. نصب و راه اندازی صحیح آنها بسیار حائز اهمیت است، در غیر اینصورت شبکه کارآیی لازم را نخواهد داشت.
نصب شبکه‌های بی سیم یا وایرلس میتواند راحت‌تر و ارزان‌تر تمام شود. این نوع شبکه بندی بیشتر برای شبکه‌های محلی LAN و شبکه‌های گسترده WANقابل استفاده است. شبکه وایرلس در حالتی که سیستم‌های شبکه در فواصل دوری از هم قرار دارند گزینه بهتر و مقرون به صرفه‌تری است. سیگنال‌های شبکه بی‌سیم قوی و قابل اطمینان هستند و شما با خیال راحت‌تری می‌توانید مطمئن شوید که شبکه شما بدون نقص کار می‌کند.

خدمات جامع شبکه را با ما تجربه کنید :

 • کابل کشی شبکه - پسیو شبکه و تلفن
 • نصب دوربین مداربسته
 • نصب و راه اندازی سرور های HP , Supermicro , Intel
 • رفع اشکالات شبکه و مشکلات روزمره
 • نصب و راه اندازی میکروتیک ، سیسکو
 • نصب انواع تجهیزات شبکه از جمله روتر ، سوئیچ ، فایروال
 • راه اندازی سیستم مانیتورینگ و ترافیک شبکه
 • نگهداری و پشتیبانی تجهیزات پسیو شبکه شامل کابل ، داکت و …
 • نگهداری، پشتیبانی و پیکربندی حرفه ای تجهیزات شبکه سوئیچ ٬ روتر و …
 • فروش انواع سرور و ups
 • نگهداری و پشتیبانی اتاق سرور شامل رک ، سرور ، UPS و …
 • نگهداری و پشتیبانی سیستمهای صوتی و تصویری تحت شبکه
 • ارائه بهترین راهکارهای سخت افزاری و نرم افزاری امنیت شبکه
 • طراحی و اجرای مانیتورینگ شبكه روزانه، هفتگی، ماهانه(Monitoring )
 • ارائه سرویس های Active Directory ، DNS ، IIS ، FTP ، Routing ، SQL
 • استاندارد سازی شبکه و اتاق سرور (Datacenter)

چرا مشتریان رایان پشتیبان را انتخاب میکنند:

شرکت رایان پشتیبان با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه‌ی خدمات شبکه، پیشرو سایر شرکت‌های خدماتی نوپا و تازه تاسیس شده بوده و بالغ بر 300 پروژه‌ی شبکه را در تمامی حوزه‌های پسیو، اکتیو، امنیت و .. با موفقیت به سرانجام رسانده است. از این رو میتوان پی برد که رایان پشتیبان یک شرکت بی‌رقیب و باتجربه در زمینه شبکه و ارائه‌ی خدمات تخصصی می‌باشد که مشتریان می‌توانند با آسودگی خیال شبکه شرکت خود را هرچند که عظیم باشد به آن بسپارند و از بهترین و پیشرفته‌ترین خدمات بهره‌مند گردند.

نصب و راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری

آیا در فکر راه اندازی یک شبکه جدید در محیط کسب و کار خود هستید؟ آیا می‌خواهید از به‌روزترین تکنولوژی‌های روز دنیا در محیط شرکت یا کسب و کار خود استفاده کنید؟ و یا تصمیم دارید شبکه فعلی خود را گسترش دهید؟ این دقیقاً همان کاری است که شرکت رایان پشتیبان برای مشتریان خود انجام می‌دهد. کادر فنی ما تخصص لازم را در زمینه طراحی و مدیریت شبکه‌های کامپیوتری با سرعت و عملکرد بالا دارند.

نیاز سنجی قبل از اقدام

یک شرکت متبحر و متخصص قبل از راه اندازی شبکه نیازسنجی می‌کند و امکانات مورد نیاز را جهت راه اندازی شبکه تعیین می‌کند. به عنوان مثال تعیین اندازه کابل¬ها، نوع شبکه به صورت سیم کشی شده یا بی سیم، نوع تجهیزات سخت افـزاری و فضای تحت پوشش باید مشخص شده باشد زیرا بدون نیاز سنجـی اولیه ممکـن است امکانات تهیـه شده کم یا زیاد باشـند و تجهـیزاتی که جهـت راه اندازی شبکه مورد نیاز است به درسـتی انتخاب نشـده باشـند.

تهیه امکانات مورد نیاز جهت راه اندازی شبکه

اگر از صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و نوپا هستید و قصد دارید شبکـه جدیدی را در محـل کارتان راه‌اندازی کنید، باید به امکانات موردنیاز جهت راه‌اندازی شبکـه توجه کافی داشته باشید چراکه راه اندازی یک زیرساخت مناسب و با کیفـیت می‌تواند در طولانی مدت هزینه‌های جانبی نگه داری از شبکه را کاهش دهد. اگر در مراحل اولیه راه اندازی از افراد غیرمتخصص و تجهیزات ناکارآمد استفـاده کنید، به طور حتم بعد از مدت زمان کوتاهی عملکـرد شبکـه دچار اختلال خواهد شد! این اختلال ممکـن اسـت به سیم‌کشی یا داکت زنی کابل‌ها در شبکـه مربوط باشد، یا این‌که امکـانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در شبکـه از کیفیت لازم برخـوردار نباشند. همیـن امر سبب می‌شود که شبکه به طور ناگهـانی قطـع شود و امکان ازدست‌رفتن اطلاعـات شبکـه افزایش پیدا کند.

بکارگیری بهینه تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری

بعد از تعیین نوع شبکه و راه‌اندازی اولیه، نوبت به نصب تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در شبکه می‌رسد. طراحی و پیاده‌سازی بانک‌های اطلاعاتی تحت شبکه، طراحی و اجرای پروژه‌های مدیریت و مانیتورینگ شبکه، ویروس یابی و نصب آنتی‌ویروس و ارائه بهترین راهکارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تماماً متعلق به این مرحله هستند. تیم رایان پشتیبان با در اختیار داشتن کارشناسان فنی متخصص در حوزه راه‌اندازی و نگهداری شبکه زیرساخت اولیه را با بالاترین کیفیت ممکن راه‌اندازی می‌کند، تا در طول استفاده عملکرد شبکه دچار اختلال نشود. همچنین امکاناتی نظیر پشتیبان‌گیری از اطلاعات و پشتیبانی دائم از شبکه راه‌اندازی شده توسط این مرکز انجام می‌شود تا به‌روزرسانی نرم‌افزارها و سخت‌افزارها به‌صورت دوره‌ای صورت بپذیرد و شبکه راه‌اندازی شده از حداکثر کیفیت ممکن برخوردار باشد.

به مشتریان ما بپیوندید:

در صورتی که قصد داشته باشید سروهای شبکه را مبتنی بر ویندوز راه اندازی کنید، باید تدابیر امنیتی لازم را لحاظ کنید تا امکان نفوذ هکرها به درون شبکه وجود نداشته باشد.مساله امنیت شبکه شرکت ها بسیار مهم بوده و رایان پشتیبان به عنوان شرکت خدمات شبکه با حفظ صرفه و صلاح شرکت ها اصلاحات امنیتی را مد نظر قرار می دهد. با نصب آنتی ویروس‌ها و امکانات امنیتی قوی از نفوذ به داخل شبکه ممانعت به عمل می­آید، تا اطلاعات موجود در داخل شبکه در بستری امن مبادله شوند. اما مساله بک آپ اطلاعات نیز بسیار مهم بوده و از اولویت های بخش پشتیبانی شبکه رایان پشتیبان می باشداز دیگر امکانات رایان پشتیان می‌توان به نگهداری و پشتیبانی اتاق سرور و نگهداری کامپیوتر و نگهداری شبکه اشاره کرد. بنابراین نگرانی از بابت دریافت خدمات پشتیبانی شبکه راه اندازی شده وجود نخواهد داشت.

خدمات شبکه در تهران

شرکت رایان پشتیبان، پیشرو در زمینه ارائه خدمات شبکه کامپیوتری تهران آرزوی یک سال پر از نیکی و نشاط را برای شما در سال 99 را دارد. می‌دانیم که استفاده از کامپیوترها بسیار فراگیر شده و هرساله نیز بیشتر گسترش می‌یابد. دیگر استفاده از کامپیوتر به سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ محدود نیست. بلکه در تک‌تک منازل، ادارات و شرکت‌های کوچک، آموزشگاه‌ها و حتی واحدهای تجاری و مغازه‌ها نیز سیستم‌های کامپیوتری به کار می‌روند.

شاید تا چند سال قبل اگر در مورد شبکه‌های کامپیوتری صحبت می‌شد فقط این امکانات در شرکت‌ها، ادارات و سازمان‌های بسیار بزرگ وجود داشت. اما امروز شرکت‌های کوچک، آموزشگاه‌ها، و حتی برخی واحدهای تجاری نیز برای خود شبکه کامپیوتری دارند. به‌ویژه در شهری مانند تهران که یک کلان‌شهر محسوب می‌شود، شبکه‌های کامپیوتری بسیاری در تمامی نقاط شهر وجود دارد. ازاین‌رو نیاز به خدمات شبکه در تهران به‌شدت حس می‌شود و در ادامه بیشتر به معرفی این خدمات می‌پردازیم.

اولین مورد از خدماتی که در زمینه شبکه‌های کامپیوتری ارائه می‌گردد، مشاوره در زمینه انتخاب سیستم‌ها بر اساس نیازهای کارفرما می‌باشد که توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات مانند رایان پشتیبان ارائه می‌گردد. در پروژه‌های شبکه، مشاوره نقش مهمی در بهبود روند اجرای پروژه دارد و موجب می‌شود پروژه‌ها به‌درستی انجام شود.

ازاین‌رو هر شرکت یا سازمانی که نیاز به راه‌اندازی شبکه دارد به مشاوره تخصصی و دلسوزانه نیاز دارد. متخصصان گروه رایان پشتیبان در زمینه خدمات شبکه تهران، از لحظه تصمیم به ایجاد، طراحی و نصب شبکه و انواع خدمات شبکه در حین بهره‌برداری در کنار شماست و تجربیات سال‌ها کار شبکه را با شما به اشتراک می‌گذارند.

خدمات شبکه و سرور رایان پشتیبان در کوتاه‌ترین زمان یک شبکه کامپیوتری کارآمد برای شما مهیا می‌کند. عملیات نصب و مدیریت شبکه به‌صورت کاملاً حرفه‌ای توسط تیم کارشناسی ما انجام می‌گردد. به‌منظور اینکه اختلالی در کسب‌وکار شما به وجود نیاید تمامی مراحل عملیات از قبل برنامه‌ریزی می‌شود.

پس از اتمام مراحل نصب، پشتیبانی حرفه‌ای ما را خواهید داشت. ما از آخرین فناوری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری شبکه برای تأمین نیازهای شما استفاده می‌کنیم. همچنین مطمئن خواهیم شد که کامپیوترهای شبکه، و هر دستگاهی که بعداً اضافه می‌کنید به‌درستی راه‌اندازی شوند.

تمام تلاش ما بر این است که سیستم‌عامل‌ها، تنظیمات، نرم‌افزارها و امنیت شبکه و دسترسی به اطلاعات به طور صحیح اجرا شده و همهٔ کامپیوترهای شبکه آماده انجام عملیات باشند؛ به‌طوری‌که کارمندان شما حتی یک دقیقه هم اتلاف وقت نداشته باشند.

 

TOP تماس فوری باما