کاربرد شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری تا همین چند سال قبل فقط در سازمان های بزرگ و ادارات و شرکت های بزرگ و بعضا متوسط کاربرد داشتند. امروزه خیلی کاربرد آن ها گسترش یافته است و حتی در برخی منازل نیز برای بازی بین چند سیستم به کار می رود. در این مطلب قصد داریم انواع کاربرد شبکه های کامپیوتری را اشاره نماییم. شبکه های کامپیوتری، در زمینه های اداری، تجاری و خانگی به کار می روند.

کاربرد شبکه های کامپیوتری

ابتدا به مصارف اداری شبکه های کامپیوتری اشاره می کنیم. تقریبا اکثر سازمانها، ادارات و شرکت های بزرگ و متوسط و امروزه حتی شرکت ها و ادارات کوچک از شبکه های کامپیوتری بهره می برند. یکی از محاسنی که شبکه برای ادارات می تواند داشته باشد. استفاده مشترک از یک منبع اطلاعاتی یا امکانات جانبی رایانه ، بدون توجه به محل جغرافیایی هریک از منابع است که اصطلاحا به آن استفاده مشترک از منابع می گویند. حسنی که این کار یعنی متمرکز نمودن منابع و استفاده مشترک از آنها و پرهیز از پخش آنها در واحد های مختلف، برای سازمان خواهد داشت، کاهش هزینه و صرفه جویی مالی است.
از محاسن دیگر شبکه در ادارات و سازمانها، بالا رفتن قابلیت اطمینان است. این ویژگی در شبکه ها بوجود سرویس دهنده های پشتیبان در شبکه اشاره می کند. این بدین صورت است که می توان از منابع گوناگون اطلاعاتی وسیستم ها در شبکه نسخه های دوم و پشتیبان تهیه کرد و در صورت عدم دسترسی به یکی از منابع اطلاعاتی در شبکه بعلت از کارافتادن و مشکل در سیستم، از نسخه های پشتیبان و بک آپ استفاده کرد. پشتیبان از سرویس دهنده ها در شبکه کارآیی، فعالیت وآمادگی دائمی سیستم را افزایش می دهد.
در کاربردهای تجاری که معمولا در دفاتر فنی و جاهایی مثل گیم نت ها استفاده می شود، اشتراک منابع مانند چاپگر و اشتراک اطلاعات مهمترین بحث می باشد. کاربران می توانند از سه راه زیر به اطلاعات موجود دسترسی داشته باشند: شبکه مبتنی بر سرویس دهنده، شبکه سرویس دهنده – سرویس گیرنده و شبکه نظیر به نظیر.
اما در کاربرد خانگی شبکه های کامپیوتری، از امکان ارتباطی موجود در اینترنت ، ارتباط همتا به همتا استفاده می شود. در این سیستم، پایگاه داده مرکزی حذف و اطلاعات در کامپیوترهای تک تک افراد ذخیره می شود که هر کدام لیستی از افراد مجاور خود را در اختیار دارند، مانند ایمیل.
این شرکت در راستای خدمت رسانی به هموطنان عزیز، بهترین و سریعترین خدمات را در زمینه نصب و راه اندازی شبکه های کامپیوتری برای مصارف مختلف و ارائه خدمات پشتیبانی شبکه سریع ارائه می نماید.

رایان پشتیبان در خدمات شبکه های کامپیوتری و بهینه سازی کاربرد شبکه های کامپیوتری موجود در شرکت های مختلف و سازمان ها خدمات ارائه می نماید و با ارائه مشاوره ها سعی در کاهش هزینه های مشتریان خواهد نمود.
.

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of