۴ مرحله مهم در نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه

۴ مرحله مهم در نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه

در این مطلب میخواهیم ۴ مرحله مهم در نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه را برای شما ارائه کنیم.  در اینجا می خواهیم به مواردی همچون پشتیبانی شبکه ، نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه ، برنامه ما جهت ارائه خدمات پشتیبانی در ۴ مرحله و… می پردازیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

4 مرحله مهم در نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه

۴ مرحله مهم در نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه

پشتیبانی شبکه

گروه رایان پشتیبان شبکه برای پشتیبانی شبکه شرکت ها به وسیله پرسنل خود، اول به بازبینی شبکه موجود پرداخته و با پیدا کردن مشکلات مرتبط و مکتوب کردن آن، بعد ارائه لیست به مدیر سازمان کار خود را آغاز می کند. پشتیبانی هم برای شبکه هایی که خودمان از اول به انجام آن پرداخته ایم و هم برای شبکه هایی که به وسیله  پرسنل محترم دیگر شرکت ها تهیه شده است قابل اجرا است.

پشتیبانی به شکل حضوری و غیر حضوری قابل اجرا است و بررسی و از بین بردن مشکلات در هر دو شکل به وسیله پرسنل شرکت انجام می شود. برای انجام خدمات غیر حضوری احتیاج به دسترسی از راه دور به سازمان مورد نظر است که می بایست به وسیله مرحله های امن سازی و به صورت بسیار ویژه به آن پرداخت تا در صورت حمله کردن بسیار با دوام بوده و امکان نفوذ کاربر بداندیش را به سازمان ندهد. در صورت پشتیبانی حضوری هم می بایست وقت هایی را تعیین کرد تا بازبینی و بررسی مشکلات و ایرادها به شکل حضوری صورت گیرد و اقدام به از بین بردن آن ها کرد.

پشتیبانی شبکه

چنان چه در پی آگاهی از آخرین وضعیت تجهیزات جانبی شبکه سازمان خود برای بررسی کارکرد و راندمان سازمان تحت مدیریتتان هستید.  در صورتی که برای تصمیم‌گیری‌های به‌ موقع احتیاج به تجهیزات شبکه کارآمد و به‌روزی دارید. به نظرتان چه تدابیری می بایست اندیشید تا سیستم شبکه‌های رایانه‌ای همواره فعال باشند تا در کار سازمان نداخلی صورت نگیرد؟ نقش مشخص کننده سیستم‌های رایانه‌ای در همه قسمت های یک سازمان، لزوم برخورداری از شبکه‌های کامپیوتری را بیشتر کرده است، در صورتی که این تجهیزات علاوه بر تسریع ارتباطات داده‌ای، برای بعضی از کاربردهای غیر داده‌ای نظیر Voice و Video هم می‌توانند مورد استفاده قرار گیرد. با این حال لزوم داشتن گروه پشتیبانی شبکه در تمامی کمپانی ها و سازمان‌ها امری ضروری است. شرکت رایان پشتیبان با برخورداری از گروهی متشکل از متخصصان مجرب و حرفه ای در زمینه‌های گوناگون سخت‌افزار، نرم‌افزار، سیستم‌های شبکه و امنیت اطلاعات، خدمات پشتیبانی در زمینه شبکه و سیستم‌های کامپیوتری به کاربران گرامی عرضه می کند.

پشتیبانی و نگهداری سیستم‌های شبکه

گروه رایان پشتیبان شبکه کار نگهداری و پشتیبانی سیستم‌های شبکه و سخت‌افزار کمپانی ها و سازمان‌های گوناگون را به صورت حرفه‌ای به انجام می‌رساند. این کمپانی با در اختیار گرفتن پرسنل مجرب توانایی پشتیبانی و نگهداری سیستم‌ها و شبکه‌های بزرگ را دارا است. سیستم‌های مانیتورینگ و کنترل شبکه چاره گشای راه‌حل مدیریت شبکه مثل پشتیبان گیری, دسترس‌پذیری, رفع عیب و غیره بوده است.

۴ مرحله از برنامه ما برای ارائه خدمات پشتیبانی

مرحله ۱ : نیاز سنجی

بعد از گرفتن تماس از طرف سازمان‌ها در بررسی‌های آغازین، با توجه به احتیاج و رشد هر سازمان طرح پشتیبانی متناسب با آن سازمان را عرضه می‌کنیم. بنابر این از عقد قرارداد، بررسی‌های تکمیلی آغاز شده و کار انجام می شود.

بازبینی وضعیت موجود

* بررسی شبکه موجود از لحاظ نوع ارتباط (کابلی یا بی‌سیم)، تعداد کلاینت‌ها، تعداد سرورها، نوع سرورها، نوع تجهیزات در حال استفاده

* بررسی سرورها از لحاظ سخت‌ افزاری، PM کردن سرورها، تست قطعات،

* بازبینی Raid بندی هاردهای سرور

* بررسی سرویس‌های نصب‌ شده روی سرورها

* بررسی نوع ارتباط کلاینت‌ها و سرورها با اینترنت

* ذخیره مشخصات سرورها و سخت‌افزاری و کلاینت‌ها

* ایجاد نقشه از وضعیت موجود

مرحله ۲ : وسعت پشتیبانی

 فعالیت های بهینه‌سازی

*بررسی اکتیودیرکتوری موجود و راه‌اندازی اکتیو دایرکتوری و یا ، از بین بردن مشکلات مرتبط با آن

* چیدن درست فیزیکی سرورها
* چیدن درست ویندوزهای مجازی کنار یکدیگر
* بررسی پالیسی های لازم در شبکه، از بین بردن مشکلات، درج پالیسی های مورد نیاز
* بررسی فایل سرور، محل قرارگرفتن آن در سرور، نحوه و میزان دسترسی کاربران

اقدامات پشتیبانی

* نصب سرویس‌های WSUS برای گرفتن آپدیت از مایکروسافت و منتشر کردن آن روی ویندوزها
* نصب سرویس WDS برای نصب ویندوز روی کلاینت‌ها به همراه همه نرم‌افزارها و تنظیمات
* نصب نرم‌افزار برای مدیریت USB, Flash, Mobile و غیره
* نصب نرم‌افزار برای مدیریت ایجاد پشتیبان از همه بخش های شبکه شامل ایمیل سرور، فایل سرور، دیتابیس‌ها
* نصب آنتی‌ویروس تحت شبکه، اجرای تنظیمات و درج پالیسی های مرتبط برای آماده‌ کردن Deploy کردن روی کلاینت‌ها

گروه پشتیبانی شرکت ما با بهره گیری از نیروهای حرفه ای همه احتیاجات شبکه، سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای سازمان شما را پوشش خواهد داد.

* کارشناسان پشتیبانی ما همگی مورد تائید شرکت و دارای خصوصیات پایین هستند.

* مسلط به تشخیص، عیب‌یابی و رفع مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

* امانت‌داری و تعهد

* دارای مدارک معتبر دانشگاهی

* تسلط به اکتیو و پسیو شبکه

* دارای مدارک معتبر داخلی و خارجی در زمینه سرویس‌های سیسکو، مایکروسافت،میکرو تیک و . . .

* دارای تجربه مورد نیاز درزمینه شبکه‌های کامپیوتری

مرحله ۳ : پشتیبانی های مختلف و تنوع در آنها

* اعزام متخصص به شکل مستمر : در این نوع پشتیبانی، فرستادن متخصص به سایت کارفرما به‌ منظور بررسی مشکلات شبکه و از بین بردن احتیاجات مشتری، به‌ شکل ثابت صورت می گیرد. بنا به نیاز و یا درخواست مشتری، امکان استقرار کارشناس در سازمان‌ها را نیز فراهم نموده‌ایم. در این طرح، متخصص مستقر مثل یک مدیر شبکه، نگهداری شبکه را بر عهده دارد.

* فرستادن متخصص در مواقع بروز مشکل : متخصص به‌ شکل دوره‌ای و در مواقع بروز مشکل اعزام می گردد. مدت حضور متخصص در محل، تا هنام برطرف شدن کامل مشکل است.

* فرستادن گروه متخصص : به‌ منظور پوشش احتیاج های سازمان‌های بزرگ و یا سازمان‌هایی با شبکه گسترده، گروه متخصص فرستاده خواهد شد.

* پشتیبانی از راه دور : کارشناسان فنی شرکت بر روی سیستم‌های مشتری ریموت می‌زنند و علاوه بر بررسی وضعیت سیستم‌ها، مشکلات به وجود آمده را از بین می برند.

* پشتیبانی تلفنی: در این نوع پشتیبانی، کارشناسان پشتیبانی از طریق تلفن راهنمایی‌های مورد نیاز را به مشتریان عرضه می‌کنند.

 مرحله ۴ : بازبینی مستمر

همان طور که می دانیم در یک شبکه هیچگاه نمی‌توان به نقطه امنیت و پایداری ۱۰۰% رسید و این موضوع را همواره می بایست در مسیر بررسی کرد و نه در مقصد. بزرگ‌ترین اشتباه مدیران معمولی این است که فکر می‌کنند چنان چه یک‌بار شبکه را بررسی، بازسازی ، ایمن و پایدار کنید، همه ی ایرادت آنها برای همیشه حل‌ شده خواهد بود ، در حالی که این فکر کاملاً نادرست است. یک شبکه موفق و پایدار همواره احتاج بررسی های دوره‌ای و مستمر است چرا که نفوذ گران و خرابکاران همواره از روش‌های تازه و بروز استفاده می کنند و همچنین تجهیزات موجود در شبکه می بایست آپدیت و بازبینی شوند تا ایرادات قبلی آنها مرتفع شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.