وظایف کارشناس پشتیبان شبکه چیست؟

در اینجا قصد داریم توضیحاتی را در مورد وظایف کارشناس پشتیبان شبکه چیست؟ برای شما ارائه کنیم. در اینجا بصورت کلی خواهیم گفت که وظیفه ی اصلی یک پشتیبان شبکه و باید چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا استخدام شوند بپردازیم. در ادامه با توضیحاتی بیشتر در این زمینه با همراه ما باشید.

وظایف کارشناس پشتیبان شبکه چیست؟

پشتیبان شبکه باید چه خصوصیاتی داشته باشند؟

یک متخصص پشتیبانی شبکه می بایست علاوه بر روابط عمومی بالا، تخصص لازم و تجربه زیادی در امر پشتیبانی و در از بردن مشکلات مرتبط با شبکه‎ های کامپیوتری داشته باشد. از در خواست کنندگان استخدام پشتیبان شبکه انتظار می ‎رود دانش لازم علمی و عملی زیادی در شناخت تجهیزات سخت افزاری شبکه و سرویس‎ های نرم افزاری آن داشته باشند و هم چنین از تجربه خوبی در شناسایی و برطرف کردن مشکلات داشته باشند. کارشناس پشتیبانی شبکه می بایست از قدرت تحلیل بیشتری در حل مشکلات برخوردار باشد و تسلط بیشتری در برنامه‎ ریزی های دوره ای برای نظارت تجهیزات شبکه داشته باشند که این مورد ها بعضی از از اصلی ترین وظیفه های پشتیبان شبکه می باشد.

با گسترش پیدا کردن نفوذ شبکه های کامپیوتری در جامعه ها و اثر گذاری غیر قابل انکار آن در پیشرفت شرکت ها و کسب و کارها در بازار، وضعیت شغلی متخصصان پشتیبانی شبکه هم بهبود پیدا کرده است و به طور طبیعی هر کجا که چند کامپیوتر به هم شبکه باشند ، بودن کارشناس پشتیبانی شبکه هم لازم است. به این خاطر چند سالی است که وضعیت استخدام پشتیبان شبکه در نقط مختلف کشور هم رونق پیدا کرده و اشخاصی که به این شغل علاقه مند هستند توانسته اند فرصت های شغلی ایده آلی در استخدام پشتیبان شبکه برای خود گیر بیارند. در خواست کنندگان استخدام پشتیبان شبکه شیفت شب و شیفت روز، معمولاُ از فارغ التحصیلان رشته های سخت افزار، نرم افزار ، IT و برق می باشند و به طور عادی دوره های آموزش پشتیبانی شبکه را در آکادمی های گوناگونی طی کرده اند. عیب یابی و از بین بردن خرابی ها، اصلی ترین فعالیت این شغل است و یک متخصص پشتیبان شبکه باید آشنایی کلی با تجهیزات شبکه داشته باشد تا به درستی بتواند مشکلات شبکه های کامپیوتری را شناسایی و از بین ببرد.

وظایف متخصصان پشتیبانی شبکه :

  • با تجهیزات شبکه آشنایی داشته باشد، مقایسه فنی، و همین طور راه اندازی و نصب آن ها
  • داکیومنت سازی و مستندسازی تجهیزات و زیرساخت شبکه
  • ارائه کردن گزارش از اوضاع کیفی شبکه‎های کامپیوتری
  • بازرسی سلامت فنی منظم و دوره ای تجهیزات و سرویس‎ها
  • شناسایی دلیل خرابی‎ها و از بین بردن مشکلات شبکه
  • برنامه‎ریزی برای نگهداری و تعمیرات سرویس‎های نرم افزاری و تجهیزات شبکه

استخدام پشتیبان شبکه بصورت پاره وقت

افراد مناسب برای کارشناس شبکه:

در یک انتخاب شغل درست و صحیح ، عامل های گوناگونی از جمله خصوصیات شخصیتی، علایق، ارزش ها، شرایط خانوادگی، مهارت ها،  شرایط جامعه و غیره برای هر شخص می بایست در نظر گرفته بگیرید. یکی از اصلی ترین این عامل ها خصوصیات شخصیتی است. شناخت صحیح شخصیت هر شخص فرآیندی پیچیده و احتیاج به تخصص و زمان لازم است. البته هر شخصی خصوصیات ویژه خود را دارد، حتی اشخاصی که به نوعی تیپ شخصیتی مثل هم دارند، باز هم در بعضی موردها با همدیگر متفاوت می باشند.

مطلب مرتبط:

شرایط لازم ادمین های شبکه برای استخدام شدن

چطوری SDN نسل بعدی شبکه را تغییر می دهد؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *