نحوه جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای

نحوه جلوگیری سرقت اینترنت وای فای

در این جا می خواهیم در مورد نحوه جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید این روزها به دلیل گسترس صنعت تکنولوژی باعث شده تا هک ها و نرم افزار کردن بیشتر شود از این رو ما قصد داریم راه هایی را به شما معرفی کنیم تا بتوانید جلوی این چنین حملات را بگیرید. در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه جلوگیری از سرقت اینترنت وای فای

سوءاستفاده از شبکه‌های وای فای خانگی به وسیله بعضی از همسایگان، اتفاقی می باشد که با استفاده از نا آگاهی بعضی شهروندان گسترش پیدا کرده است؛ موضوعی که با رعایت یکسری اصول آسان می‌توان از آن ممانعت کرد.

فکر کنید شما در خانه آماده پخش آخرین بخش سریال مورد علاقه‌ی خود می باشید ولی مشاده می کنید که ویدئو به هم ریخته می باشد و متوقف می گردد. آیا ارائه‌دهنده اینترنت شما سرعت را کم کرده یا اتفاق دیگری افتاده است؟ روزهایی هست که متوجه خواهید شد که سرعت اینترنت بر روی هر ابزاری افت خواهد کرد، چه در جریان ویدئو، چه گشت و گذار روزانه و به شکل منظم در تبلت یا کامپیوتر . بعضی وقتها این تنها می‌تواند عملکرد اینترنت شما باشد یا حتی احتمال دارد کسی اینترنت شما را سرقت نماید و پهنای باند شما را مورد استفاده قرار دهد.

بیشتر بخوانید: چند دستگاه می تواند به مودم یا روتر من وصل شود؟

برای این که اطلاع داشته باشید چه شخصی اینترنت شما را سرقت می‌کند، می بایست با جمع‌آوری اطلاعات از شبکه کار خود را شروع کنید. وارد روتر خود شوید و بخشی را که نشان می‌دهد چه ابزاری به روتر شما اتصال دارد را بررسی نمایید . در صورتی که یک راه حل آسان هم می‌خواهید، می‌توانید به شکل موقت یک اکانت به اسم Wireless Network Watcher بگیرید.

این نرم افزار رایگان به شما لیستی از وسایل متصل به شبکه Wi-Fi شما خواهد داد. شما می‌توانید به سرعت هر موقع آن را بخواهید بررسی و یا باز کنید. موقعی که فهرستی از دستگاه‌های اتصال پیدا کرید، موردهای که متعلق به شما می باشند را شناسایی کنید. مثلا، کامپیوتر شما می بایست با اسم خودش در لیست باشد. تبلت یا موبایل هوشمند شما می بایست با اسم تولیدکننده خود در آن جا باشد.

چطوری Wi-Fi خود را امن نگه دارید؟

در صورتی که شما نمی‌توانید، مورد های گفته شده در لیست را پاک نمایید. به آسانی یکی یکی دستگاه‌ها را خاموش نماییدیا تنها Wi-Fi آن‌ها را قطع نمایید تا متوجه شوید چی به چی است. هنگامی که دستگاهی متصل به شبکه را پیدا کنید که متعلق به شما نیمی باشد ، شما خواهید فهمید که یک سارق دارید. در صورتی که کاهش سرعت اینترنت به شکل تصادفی باشد، احتمال دارد لازم باشد چند بار آن را بررسی نمایید. مجرمان احتمال دارد از اینترنت شما به ندرت استفاده نمایند.

در صورتی که شبکه شما در گذشته رمزگذاری شده است و شخصی هنوز آن را دارد، شما می بایست رمز عبور خود را بلافاصله عوض کنید. بعد حواستان باشد که آیا مجددا موفق به ورود می شود یا خیر. در صورتی که وارد شدند، احتمال دارد آنها به روتر شما دسترسی پیدا کنند.

روتر خود را به تنظیمات کارخانه باز گردانی نمایید. راهنمای خود را برای دستورالعمل بررسی نمایید، عد از اول آن را مجددا تنظیم نمایید، به معنی تغییر دادن گذرواژه، فعال کردن رمز گذاری، انتخاب یک SSID تازه و غیر فعال کردن خصوصیات کنترل از راه دور می باشد. دقت داشته باشید که چنان چه گذر واژه رمزگذاری خود را عوض کنید، حتما می بایست رمز عبور را در همه ی ابزارهای خود آپدیت کنید.

مطلب مرتبط:

نحوه تنظیم کردن مودم adsl به چه صورتی انجام می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

TOP تماس فوری باما