انواع خدمات شبکه - رایان پشتیبان

انواع خدمات شبکه

امروزه شبکه یکی از مهم ترین و کارآمد ترین عناصر سازمان های امروزی است که تقریبا جز لاینفک یک مجموعه به حساب می آید. هدف از ایجاد شبکه را می توان استفاده از سورس های مشترک مثل اطلاعات مختلف دانست.

از خصلت های مهم شبکه این است که اطلاعات در شبکه کاملا طبقه بندی می شود و همه اطلاعات در لحظه بصورت به روز در اختیار اعضا قرار می گیرد. یکی دیگر از مزیت های شبکه تبادل سریع تر اطلاعات و داده هاست که امروزه از مهم ترین امور در سازمان هاست.

مجموعه های مختلفی خدمات شبکه را در سراسر کشور عزیزمان ارائه می دهند که از مهم ترین انواع خدمات پشتیبانی شبکه می توان به مشاوره و طراحی شبکه، نصب و راه اندازی سخت افزاری شبکه، راه اندازی نرم افزاری شبکه و در حین استفاده از شبکه به پشتیبانی در دوران کاربری شبکه اشاره نمود، که هر کدام از این امور در جایگاه خود از اهمیت بسیاری برخوردارند.

انواع خدمات شبکه
ارائه انواع خدمات شبکه

 انتخاب بهترین نوع شبکه برای مشتریان !

برای اینکه بهترین انتخاب شبکه ای برای مجموعه خود داشته باشید نیازمند این موضوع هستید که حتما قبل از راه اندازی، نیازمندی های خود را از شبکه با شرکت ارائه دهنده انواع خدمات شبکه در میان بگذارید و بهترین انتخاب را انجام دهید.

بیشتر بخوانید : 5 پرسش برای انتخاب شرکت خدمات پشتیبانی شبکه

 پس از انتخاب نوع شبکه مورد نیاز نوبت به طراحی شبکه می رسد که نکات زیر در طراحی یک شبکه کارآمد با اهمیت است :

نیاز سنجی، بررسی زیر ساخت ها، شناخت استراتژی شرکت و سازمان ها، طراحی و آنالیز قطعات، ارائه مستندات لازم، برنامه ریزی زمانی، پیش بینی نیازهای آینده، لازمه حصول نتایج مطلوب از پروژه های IT، طراحی دقیق و علمی قبل از اجرا می باشد که از ابتدا تا انتهای این مسیر بصورت احتمالی شامل فازهای نیازسنجی و شناخت، بررسی استراتژی ها و آنالیز قطعات است. مشاوران ما، با شناخت نیازهای مشتریان، می توانند بهترین راه حل را در اختیار بگذارند تا در این مرحله با تصمیمی قاطع بهترین انتخاب گرفته شود.

بعد از گذراندن مراحل مشاوره، می توان گفت که در هر سازمان، شبکه های کامپیوتری، زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را فراهم می سازند.

پس از مرحله مشاوره که منجر به انتخاب یک نوع شبکه کاربردی برای مجموعه شما گردید و همین طور پس از طراحی آن شبکه خاص، شما نیازمند نصب و راه اندازی سخت افزاری شبکه هستید تا زیر ساخت های لازم برای برقراری شبکه مورد نظر را فراهم نمایید. تجهیزات سخت افزاری شبکه بسیار متنوع هستند.

با این وجود به هنگام پیکربندی سخت افزاری شبکه های محلی در عمل با تعداد محدودی سخت افزار سرو کار خواهید داشت. این تجهیزات عبارتند از: کارت شبکه، هاب یا سوئیچ، کابلهای شبکه، روتر و اکسس پوینت. کارت شبکه، ارتباط بین کامپیوتر و محیط انتقال ( نظیر کابل ها ی مسی و یا فیبر نوری ) را فراهم می نماید.

از کابل های شبکه تحت عنوان محیط انتقال یاد می شود. هاب یک قطعه سخت افزاری است که در شبکه های محلی استفاده می شود و هر یک از کامپیوترهای عضو شبکه با اتصال به هاب با سرور شبکه ارتباط برقرار می کنند.عملكرد سوئیچ ، همانند هاب است و تمامی كارهای مشابه یك هاب را انجام می دهد با این تفاوت كه زمانی كه یك كامپیوتر نیازمند مبادله داده با كامپیوتر دیگر باشد ، سوئیچ از مجموعه ای مدارات منطقی داخلی به منظور ایحاد یك مسیر منطقی و اختصاصی بین دو كامپیوتر استفاده می نماید.

کار روتر نیز مسیر یابی برای بسته های اطلاعاتی در شبکه است. روتر کوتاه ترین مسیر را برای رساندن اطلاعات به مقصد انتخاب می کند. از access point هم می توان برای ارتباط چندین دستگاه به منظور دستیابی به شبکه استفاده نمود.

   ارائهانواع خدمات شبکه به چه صورت است ؟

 اگر در مورد خدمات شبکه های کامپیوتری سوالی دارید، یا اگر مایلید اطلاعات بیشتری در مورد خدمات مشاوره شبکه های کامپیوتری خود داشته باشید ، دریغ نکنید که  باما در تماس باشید ، ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

مادر کنار شما هستیم | رایان پشتیبان

هنگامی که یک سازمان به شبکه مجهز می گردد،‌صاحبین آن کسب و کار بابت از دسترس خارج شدن سرویس‌ های کامپیوتری و شبکه‌ ای شان دغدغه های متفاوتی خواهند داشت. سرویس‌هایی مثل اینترنت، ایمیل، نرم افزار مالی و نرم افزار فروش. شرکت های مجری راه اندازی و نصب شبکه موظفند پشتیبانی شبکه، اتصال به شبکه و بهره بردن دائم از سرویس‌های خدمات شبکه را برای شما تضمین کنند تا شما با خیالی آسوده از امکانات ایجاد شده استفاده کنید و به کار خود سرعت و امنیت بخشید.

بهترین راه پشتیبانی شبکه، شناسایی اختلالات و مشکل‌ها و رفع آنها ست. مشکلات متفاوتی در مشاغل مختلف پیش می آید که آن ها را عقب می اندازد. مثلا از دسترس خارج شدن اینترنت و ایمیل کسب و کار یک شرکت بازرگانی که اختلال مهمی به شمار می آید، یا به طور مثال در دسترس نبودن نرم افزار مالی یک شرکت خدماتی، فروش آن را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛

سوالات کاربران در مورد ارائه خدمات شبکه :

حال شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که پشتیبانی شبکه شامل چه خدماتی می شود؟ در ادامه به تعدادی از این موارد اشاره می کنیم. این موارد تنها خدماتی نیستند که پشتیبان شبکه می بایست ارائه کند، اما می توان گفت مهم ترین آنها هستند:

پایداری زیرساخت ها را بسپارید به پشتیبان شبکه، سرعت و بازدهی را از پشتیبان شبکه بخواهید، پشتیبان گیری با پشتیبانی شبکه است، پایداری سرویس ‌ها وظیفه پشتیبان شبکه است و همچنین امنیت اطلاعات در دامنه پشتیبانی شبکه می باشد. شرکت رایان پشتیبان ، انواع خدمات شبکه را خدمت شما عزیزان با بالاترین سرعت و کیفیت ارائه می نماید.

 

راه اندازی شبکه به چه صورت است :

راه اندازی شبکه ها شامل دو قسمت پسیو یا قسمت زیر ساخت شبکه و اکتیو یا قسمت نرم افزاری می شود. مبحث اکتیو شامل نصب سیستم عامل ها، نرم افزار ها و تنظیمات دستگاه ها است.

اجرای اکتیو شبکه در دو بخش سرور و کلاینت انجام می شود. در قسمت سرور، سرورهای مورد نیاز برای نصب بررسی می شوند.

در صورت نیاز مجازی سازی انجام شده و سیستم های عامل نصب سرور ها می گردد. انتخاب سیستم عامل بسته به کارکرد سرور و نرم افزار های مورد نصب می باشد.

پس از نصب سیستم عامل نرم افزار های لازم و سرویس های مربوطه توسط متخصصین ما نصب می گردد. در بخش کلاینت ها نرم افزار های عمومی مانند آفیس و اتوکد مطابق با آخرین نسخه موجود در بازار نصب می شوند.

آنتی ویروس و پچ های امنیتی نیز نصب می شوند. نرم افزار های تخصصی نیز مانند اتوماسیون با هماهنگی شرکت های تولید کننده نصب و راه اندازی می گردد.

 

 

انواع خدمات شبکه

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of
TOP
درخواست بازدید
×
Call Now Buttonتماس فوری با ما