استخدام کارشناس شبکه پاره وقت | تکنسین شبکه نیمه وقت

مزایای استخدام کارشناس شبکه پاره وقت

سالهای زیادی است که سازمانها، ادارات و شرکت های بزرگ و متوسط برای یکپارچه سازی سیستم خود، شبکه کامپیوتری داخلی ایجاد کرده اند. اطلاع از مزایای این کار و همچنین فراگیر تر شدن استفاده از تکنولوژی، باعث شده به مرور شرکت های کوچک و دفاتر تجاری نیز به فکر ایجاد شبکه ای در اندازه کاری خود بیفتند. شبکه لزوما 50 کامپیوتر نباید باشد. بلکه یک گیم نت با 3 کامپیوتر نیز یک شبکه را تشکیل می دهد. هر جایی کامپیوتر یا هر دستگاه الکترونیک یا دیجیتال وجود داشته باشد، احتمال مشکلات و خرابی های مختلف اعم از سخت افزاری و نرم افزاری نیز موجود است. این مورد است که نیاز به داشتن یک متخصص در آن سازمان برای انجام کارهای مربوطه را برجسته می کند. اما با شرایط کسب و کارها، نمی توان توقع استخدام تمام وقت یک کارشناس برای انجام این گونه کارها در هر سازمان یا شرکتی را داشت. به همین دلیل استخدام کارشناس پاره وقت شبکه در دستور کار بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است. مزایای استفاده از خدمات کارشناس پاره وقت کامپیوتر برای شرکت ها بسیار زیاد می باشد که اشاره خواهیم کرد. در حقیقت کارفرما تمایل دارد خدمات شبکه خود را با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت به انجام رساند. برای اینکه بتواند هزینه کمتری را پرداخت نماید، به استخدام کارشناس شبکه پاره وقت روی می آورد و این یک از مهمترین مزایای استخدام پاره وقت کارشناس شبکه است.

وضایف مسئول it پاره وقت

  • راه اندازی سرویس های شبکه
  • ارائه خدمات نرم افزاری و سخت افزار
  •  ارتقای شبکه در صورت نیاز
  • نظارت همیشگی روی عملکرد شبکه و نرم افزار های
  • ایجاد امنیت شبکه در سطح استاندارد
  • برنامه ریزی جهت نگهداری و تعمیرات تجهیزات
  • طراحی و پیاده سازی

کارشناس نیمه وقت کامپیوتر

علت استفاده سازمان ها از خدمات پاره وقت یک کارشناس شبکه

ابتدا در مورد شغل پاره وقت و مزایای آن توضیحی کوتاه ارائه می دهیم. آن چیزی که امروزه متقاضیان و علاقه مندان بیشتری از قبل پیدا کرده است. شاید به این علت که افراد تمایل ندارند تمامی وقت مفید خود را در روز در محل کار صرف کنند و مابقی آن هم در ترافیک خیابان ها و در حال رفت و آمد به محل کار و منزل باشند. و یا اینکه روز به روز به جمعیت خانم های شاغل افزوده می شود و خانم ها هم به دلیل داشتن وظایف دیگر از جمله نگهداری از فرزندان و انجام کارهای خانه، تمایل بیشتری برای انجام کارهای نیمه وقت دارند.  در زمینه کاری کارشناس شبکه های کامپیوتری نیز می توان از این متد برای به استخدام درآوردن نیرو استفاده کرد. روشهای استفاده از خدمات کارشناس پاره وقت کامپیوتر بسیار گسترده است و می تواند با توافق بین کارفرما و کارشناس شبکه تعیین شود. قطعا باید زمان هایی برای مراجعه کاربر به شرکت تعیین گردد که هم خواسته های کارشناس تامین شده و هم شرکت کارفرما همواره بتواند شبکه خود را در حالت فعال داشته باشد. که این مساله توسط شرکت رایان پشتیبان با داشتن تعدادی کارشناس شبکه حل شده است. حفظ امنیت در شبکه در اولویت نیازهای کارفرما است که حتی به صورت دور کاری و زمان های آفیش نبودن هم باید تحت کنترل کارشناس شبکه باشد.  شناسایی و رفع عیوب شبکه در صورت بروز هر گونه مشکل در زودترین زمان ممکنه از دیگر خواسته های معمول کارفرما است. تهیه برنامه های زمانبندی برای تعمیر و نگهداری شبکه نیز وظیفه کارشناس یا شرکت خدمات دهنده شبکه برای انجام بهینه کارها و ارائه بهترین خدمات به کارفرماست. در مقابل حسن این گونه کار کردن برای ارائه دهنده خدمات به عنوان کارشناس شبکه هم این است که تمام وقت خود را در یک شرکت نمی گذراند و علاوه بر کسب در آمد بهتر تجربه کاری بیشتری پیدا کرده و قطعا این تجربه را در اختیار شرکت های طرف قرار داد می گذارد. کاملا واضح است که این موضوع هم برای کارفرما که شرکت که نیاز به پشتیبانی شبکه دارد، دارای منافع بی شمار می باشد و هم برای شرکت ارائه دهنده خدمات شبکه که کارشناس شبکه در اختیار کارفرما قرار می دهد.

حال در مورد شغل کارشناسی شبکه های کامپیوتری توضیحات بیشتری ارائه می نماییم. می دانیم با گسترش کامپیوتر در تمامی ابعاد زندگی انسان ها و الزام شرکت ها و سازمان ها برای استفاده از این فناوری به منظور امکان رقابت با سایر شرکتها و توان پاسخ گویی به نیاز مشتریان، شبکه هم به عنوان یک مفهوم اساسی در کنار کامپیوتر توسعه پیدا کرده است و هر کجا که تعداد کامپیوتر ها از یک دستگاه بیشتر می شود، به شبکه نیاز است. بنابراین برای کارشناس شبکه در همه جا کار وجود دارد اما این کار به شکل های متفاوت انجام می شود. برخی از کارشناسان شبکه در واحد فناوری اطلاعات یا انفورماتیک سازمان ها استخدام می باشند و بر شبکه آن سازمان نظارت دارند. بعضی از آنها در شرکت های تخصصی شبکه اشتغال دارند و به صورت تخصصی همراه با سایر کارشناسان، خدمات تخصصی به مشتریان خود ارائه می دهند و برخی دیگر هم به صورت شخصی و پروژه ای برای خودشان کار می کنند. این شغل در همه جای دنیا بازار کار خوبی دارد. به عنوان مثال در کشور استرالیا در بازه زمانی ۵ سال گذشته میزان استخدام این شغل رشد ۲۹.۵ درصدی داشته است . برای سال های آینده نیز رشد بسیار زیادی پیش بینی شده است و میزان درآمد سالانه متخصصان شبکه در این کشور،  ۷۲.۰۰۰ دلار استرالیا قبل از کسر مالیات است.

کارشناس نیمه وقت شبکه و تکنسین نیمه وقت شبکه چه کسی است؟

کارشناسان شبکه، شبکه های گسترده (WAN) و محلی (LAN) را ایجاد و پشتیبانی می کنند و یک ادمین پاره وقت شبکه با تخصص و مهارت خود این کار را می تواند برای شرکت ها انجام دهد. وظیفه اصلی یک کارشناس شبکه این است که مطمئن باشد شبکه ظرفیت پاسخ گویی به نیازهای مشتریان را داشته و دارای امنیت لازم است. در این راه استفاده از خدمات کارشناس نیمه وقت شبکه بهترین گزینه برای شرکت ها است. زیرا بهترین و سریع ترین خدمات را می توانند به کمترین هزینه دریافت کنند و برای آنها سربار مالی زیادی ندارد.

یک کارشناس شبکه باید به امنیت شبکه نیز اشراف کافی داشته باشد. همگام با افزایش حجم داده هایی که بین کامپیوترها منتقل می شوند، نیاز به تدابیر امنیتی نیز افزایش می یابد. بدین منظور باید راه حل هایی را برای این تغییرات و نیازهای امنیتی بیابد. برای داشتن همچین متخصصی در هر شرکت نیاز به استخدام کارشناس کامپیوتر نیست و داشتن قرارداد با یک شرکت که ساقه کاری مناسبی در این زمینه دارد علاوه بر هزینه مناسب مزایایی چون حفظ امنیت اطلاعات و عدم درگیری با پرسنل و ... را دارد.

به طور معمول فارغ التحصیلان کارشناسی در رشته های تحصیلی علوم کامپیوتر، مهندسی کامیپوتر نرم افزار و به ویژه سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات یا آی تی و یا کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات، و یا رشته شبکه های کامپیوتری در دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند در زمینه کارشناس شبکه های کامپیوتری مشغول کار باشند و این شرکت سعی مینماید جهت استخدام پرسنل خود از این افراد استفاده نماید. البته افراد فارغ التحصیلان رشته های دیگر نیز که دوره های تخصصی را در آموزشگاه های معتبر گذرانده و تجربه لازم را کسب کنند، می توانند در این حرفه مشغول باشند.

مهارت های فناوری اطلاعات در حد عالی مخصوصا در حوزه سخت افزار و نرم افزارهای مربوط به شبکه، مهارت حل مساله در حد عالی (زیرا نحوه اجرا و پیاده سازی هر پروژه شبکه متفاوت از دیگری است و برای اجرای بهینه هر یک از آنها باید مسائل مخصوص به آنها را در نظر گرفته و راهکار مناسب برای آن ارائه داد)، مهارت سازماندهی برای اولویت بندی وظایف، توانایی توضیح شفاف و واضح مباحث فنی برای کار فرمایان یا تکنسین های فعال در پروژه، توانایی کار تیمی (زیرا در بسیاری از موارد پروژه های شبکه به صورت تیمی اجرا می شود و برای انجام شدن بهتر کارها به این توانایی نیاز است)، به روز نگه داری سیستم ها متناسب با آخرین پیشرفت ها و تکنولوژی ها، از جمله مهارت های یک کارشناس شبکه کامپیوتری به حساب می رود که در بازار کار برای او به کار می آید.

تکنسین شبکه نیز از ردیف های شغلی مورد نیاز این شرکت می باشد. شخصی که قصد دارد در بخش پشتیبانی و مدیریت شبکه سازمانی مشغول به کار شود و شانس قرار گرفتن در لیست استخدام تکنسین پاره وقت شبکه را داشته باشد می بایست حداقل دوره های CCNA – CCNP – A+ - Network + - MCITP – Vmware  را طی کرده باشد. استخدام تکنسین پاره وقت کامپیوتر یک شانس برای گسترش بازار کار و ایجاد فرصت های شغلی بیشتر بوده  و برای کارفرمایان و شرکت ها نیز صرفه جویی به همراه دارد. تکنسین نیمه وقت کامپیوتر یا همان تکنسین نیمه وقت شبکه دقیقا پاسخ به نیازهای شرکت هایی است که نیازمند نیرو برای کارهای شبکه کامپیوتری خود هستند ولی شرایط استخدام کارمند تمام وقت برای این جایگاه شغلی ندارند و استخدام کارمند تمام وقت برای آنها نمی صرفد.

استخدام کارشناس شبکه در تهران پاره وقت

هر شرکت یا سازمانی فارغ از اینکه چه ابعاد سازمانی داشته باشد برای اتوماسیون و یکپارچه سازی سیستم های خود که صرفه جویی در هزینه و جا را در پی دارد، به ایجاد شبکه کامپیوتری نیاز دارد. اکثر ادارات، شرکت ها و سازمان های بزرگ، در حال حاضر شبکه های کامپیوتری دارند برخی دیگر نیز به فکر ایجاد شبکه افتاده اند. هر شرکت یا سازمانی پس از راه اندازی شبکه، به خدمات پشتیبانی برای آن نیازمند است. زیرا شبکه های کامپیوتری همواره در معرض خرابی های سخت افزاری و نرم افزاری می توانند باشند. اما استخدام یک کارمند پاره وقت برای شبکه نیز می تواند هزینه های زیادی داشته باشد. از این رو اکثر این شرکت ها ترجیح می دهند کارشناس شبکه را به صورت پاره وقت استخدام نمایند. شهر تهران تعداد بسیار زیادی از شرکت ها و سازمان ها و ادارات را در خود جای داده است. از این رو نیاز به استخدام کارشناس شبکه در تهران پاره وقت برای این تعداد زیاد شرکت ها حس می شود.

در مورد ادارات و سازمان ها شاید یک ساعت از دسترس خارج شدن سرور در شبکه خسارات سنگینی داشته باشد. شرکت های واقع در تهران باید با استخدام کارشناس شبکه در تهران پاره وقت بتوانند روی کارشناس پاره وقت خود حساب کنند و هر زمانی که مشکل در سیستم بوجود بیاید سریع ترین پشتیبانی را از وی دریافت کنند.

بد نیست کمی نیز از مزایای شغل پاره وقت بگوییم. در مورد شغل پاره وقت می توان گفت امروزه متقاضیان و علاقه مندان بیشتری از قبل پیدا کرده است. شاید به این علت که افراد تمایل ندارند تمامی وقت مفید خود را در روز در محل کار صرف کنند و مابقی آن هم در ترافیک خیابان ها و در حال رفت و آمد به محل کار و منزل باشند. و یا اینکه روز به روز به جمعیت خانم های شاغل افزوده می شود و خانم ها هم به دلیل داشتن وظایف دیگر از جمله نگهداری از فرزندان و انجام کارهای خانه، تمایل بیشتری برای انجام کارهای نیمه وقت دارند.  در زمینه کاری کارشناس شبکه های کامپیوتری نیز می توان از این متد برای به استخدام درآوردن نیرو استفاده کرد. در زمینه کارشناسی شبکه نیز حسن این گونه کار کردن این است که تمام وقت خود را در یک شرکت نمی گذراند و می تواند با چند شرکت همزمان کار کرده و حتی درآمد بهتری داشته باشد و یا در صورت خواست خود زمان بیشتری با خانواده اش بگذراند که برای بسیاری این شیوه بسیار مطلوب است.

 

TOP