چند مزیت برون سپاری فناوری اطلاعات

چند مزیت برون سپاری فناوری اطلاعات

قسمت فناوری اطلاعات در یک سازمان، از یک محیط کاملا پیچیده ساخته شده و میزبان انواع نرم­ افزارها ، و سخت افزارها شبکه­ های کامپیوتری می باشد. این محیط، امکان و فرصت راه ­اندازی و اجرای جریان­ های کاری و عملیات حرف ه­ای اصلی را در اختیار شما قرار می دهد؛ مثل فرآیندهای حسابداری و مالی ، مدیریت ارتباط با مشتری، فرستادن و دریافت ایمیل و تولید و منتشر کردن اسناد.

چند مزیت برون سپاری فناوری اطلاعات

۱. مدیریت و کم کردن هزینه ­ها

زمانی ­که وظایف و مأموریت ­های قسمت فناوری اطلاعات در سازمانتان را به یک تأمین­ کننده­ ی معتبر برون سپاری می ­کنید، در قالب پرداخت یک حق ­الزحمه­ ماهانه می ­توانید مخارج و هزینه های سازمان را مدیریت نمایید. در این شرایط این مزیت وجود دارد که اطلاعات مرتبط به پرداخت ­ها در اختیار شما است و با یک مدیریت مناسب می توان از نوسان ماهانه قیمت ها ممانعت نمود. به علاوه این که شما از این طریق می ­توانید از امتیاز صرفه ­جویی و هم چنین تجربه ها و تخصص نهاد خدمات ­رسان هم بهره مند گردید. یعنی یک تیر و چند نشان! زمانی­ که اقدام به نصب و راه ­اندازی یک دپارتمان فناوری ­اطلاعات می­ کنید، می بایست آگاه باشید که هزینه ­ها واقعاً سرسام­ آور خواهند بود. کارشناسان بخش فناوری اطلاعات می بایست از فرصت لازم  برای ارتقای سطح حرفه و دانش خود برخوردار باشند و از درآمد و حقوق­ و مزیت های خود هم رضایت داشته ­باشند.

۲. تمرکز بر کار خود

سازمان شما احتمال دارد در حوزه حقوق یا مهندسی فعال باشد یا حسابداری یا ساخت ­و ساز. واقعیت اینگونه است که شما حوزه فعالیت خود را بر مبنای توانمندی ­ها و حرفه خود انتخاب می ­کنید نه بر مبنای فناوری اطلاعات! هر کمپانی یا سازمانی با محدودیت­ های گوناگونی برای دسترسی به منابع رو به رو می باشد و سازمان مدیریت خدمات فناوری اطلاعات به شما کمک خواهد کرد تا این منابع را به شکلی بکار ببرید که زیادترین بازدهی را برای شما داشته باشند. چنان چه اجازه ­ی رسیدگی و مراقبت از فناوری اطلاعات را در اختیار یک نهاد کاردان و خبره در این زمینه بگذارید، منابع شما صرف مشکلات و مسائل زیادی نمی شوند و بر حوزه ­هایی متمرکز می شوند که رشد و موفقیت شما را تضمین خواهد کرد.

۳. دسترسی به بروزترین نسخه­ های فناوری

سازمان های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات تازه ترین دانش و تجربیات را طی یک روال منظم و مداوم، وارد سازمان شما می کنند. با وجود این نهادهای مجرّب و کاردان، شما به فناوری ­ها و اطلاعات جدیدی که پیش از آن از وجودشان بی­ خبر بوده ­اید و هم چنین به فناوری ­ها و ابزارهایی که تابه حال در اختیار نداشته ­اید، دسترسی پیدا می کنید. از میان ابزارها و فناوری­ های گوناگون ، می توانیم به فرآیندهایی که با آزمایش عملکرد آن­ ها اثبات شده، مستندسازی و روش­ های ساختارمندتر استفاده نماید.

4. کم کردن ریسک

سازمان های کنترل خدمات فناوری اطلاعات ، محیط فناوری اطلاعات را به­ آسانی و بدون دردسر بروزرسانی می­ کنند؛ به دلیل اینکه این نهادها، با بهره گیری از تجهیزات و ابزارآلات حرفه ای، فرآیند کار را به شکل اتوماتیک کرده اند. این نهادها، با اطمینان پیدا کردن از کارکرد صحیح پشتیبان­ ها، ریسک و احتمال وقوع پیامدهای مشکل آفرین در سازمان را به حداقل می ­رسانند.

5. بیشتر کردن سطح بهره­ وری

شما می­ توانید با برون سپاری مسئولیت ­های قسمت فناوری اطلاعات و بهره مندی از امتیازهایی که اسم بردیم، هزینه­ های سازمان را کم کرده و تمرکز خود را بر شایستگی­ ها و توانمندی­ های اصلی­تان در سازمان معطوف نمایید. یک سازمان مدیریت خدمات فناوری اطلاعات می تواند مشکلاتی را که باعث به وجود آمدن اختلال و از کار افتادگی سیستم می­ شوند، پیش­ بینی کند، و از وقوع آن­ ها جلوگیری نماید و در صورت اتفاق ، واکنش سریع و صحیح نشان دهد. به علاوه شما می­ توانید امکان استفاده از آخرین فناوری­ ها و وسایل را پیدا کنید، امکاناتی که هم احتمال موفقیت سازمان را بیشتر می کند و هم مزیت های رقابتی آن را. هم چنین می توانید با وجود فناوری های رده ­اول، فرآیندها و عملیات سازمانی را تسهیل نمایید و سطح کارآمدی و بهره ­وری آن­ ها را بیشتر کنید. موضوع دیگر این که امکان بهره ­برداری آنی و سریع از فرصت­ های پیش ­آمده امتیاز دیگری می باشد که برون سپاری برای شما به ارمغان می آورد.

مطلب مرتبط:

برون سپاری خدمات فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *