برون سپاری

برون سپاری خدمات it

در این پست قصد داریم به برون سپاری خدمات it بپردازیم . و اینکه به چه علتی ما به برون سپاری انجام می دهیم ، که در اینجا به تمامی پرسش های شما در مورد برون سپاری خدمات it جواب داده شده است . پس در ادامه با توضیحاتی بیشتر با ما همراه باشید.

خدمات it

پشتیبانی خدمات it به چه معناست؟

در حال حاضر شرکت ها و کسب و کارهای بسیاری در زمینه های گوناگون ساخته شده است و اهداف اقتصادی گوناگونی را از فروش کالاها و یا ارائه خدمات پیگیری می کنند. در سال های اخیر ، به علت پیشرفت تکنولوژی و بیشتر شدن ضریب نفوذ اینترنت در لایه های گوناگون جامعه ، شرکت ها ، سازمان ها ،  و کسب و کارهای مختلف هم در بهره مندی از تکنولوژی های روز بی نصیب نیستند و با اجرای شبکه های کامپیوتری در سازمان خود ، قدمی برای تثبیت و ارتقای برند خود در بازار بر می دارند.

 

همان گونه که در بخش قبل گفته شد، شرکت ها برای بیشتر کردن راندمان خدمات و رضایتمندی کاربران خود ، می بایست از تکنولوژی های روز استفاده نمایند ولی خیلی از این شرکت ها ، زمان و تخصص لازم برای پیاده کردن شبکه های کامپیوتری در سازمان خود ندارند و به همین علت بدون اینکه از شرایط و مزایای برون سپاری پشتیبانی خدمات it اطلاعی بگیرند ، تصمیم به کارشناس شبکه استخدام می کنند. در بعضی موردها هم مدیران این شرکت ها تمایل دارند پروژه راه اندازی و پشتیبانی شبکه سازمان خود را به یک متخصص شبکه پیمان کار واگذار نمایند و مسئولیت حفظ شبکه را به وی بسپارند.

استفاده نکردن از برون سپاری خدمات it و استخدام متخصص شبکه به وسیله مدیران ، به طور معمول شبکه سازمان را وابسته به یک شخص خواهد کرد و در خیلی از مواقع سازمان را درگیر اشکالات و چالش های به خصوصی می کند. حقوق و دستمزد زیاد، مرخصی های زیاد، نداشتن حرفه و تجربه لازم بعضی از علت هایی می باشند که باعث می شود مسئله برون سپاری شبکه در این شرایط مطرح گردد. شرکت ها و سازمان ها از طریق برون سپاري it می توانند کارهای تخصصی راه اندازی تا پشتیبانی شبکه را به تیم متخصص و باتجربه بسپارند تا علاوه بر کم شدن هزینه ها ، از خدمات شبکه با کیفیت مناسب در راستای حضور پر رنگ در بازار بهره مند شوند.

به چه دلیلی برون سپاری شبکه انجام می دهند؟

در این بخش به علت های مختلف برای برونسپاری نگهداری شبکه سازمان ها اشاره خواهیم کرد:

  • نداشتن منابع در سازمان را می توان نخستین و اصلی ترین دلیل برای برونسپاری it محسوب کرد. فقدان نیروی انسانی حرفه ای ، ندشتن دانش لازم در تامین تجهیزات شبکه و عدم زمان لازم برای انجام امور شبکه ، سبب استقبال برون سپاری پشتیبانی خدمات it شده است.
  • شرکت ها و استارتاپ هایی که به صرفه جویی و کم کردن هزینه های سازمان می اندیشند ، با انواع روش های برونسپاری تلاش می کنند هزینه های بالاسری سازمان خود را کم کند.
  • مدیران سازمان ها با برون سپاری خدمات it می خواهند روی خدمات اصلی خود تمرکز داشته باشند و از پرداختن به اموری که در آن دانش و تجربه ای ندارند اجتناب نمایند.
  • خیلی از سازمان ها در حیطه های کاری غیر مربوط با حوزه کامپیوتر کار می کنند و ضعف بسیاری در قسمت شبکه های کامپیوتری دارند. پس با برون سپاری شبکه تلاش می کنند این ضعف را از بین ببرند و به نقطه قوت سازمان خود تبدیل شوند.
  • شرکت های تازه تاسیس بسیاری هستند که آشنایی ویژه ای با امور غیر مربوط (مثل شبکه های کامپیوتری) با خدمات اصلی خود ندارند و با برون سپاری خدمات it تلاش می کنند با نحوه اجرای این خدمات بیشتر آشنا شوند.
  • خدماتی مثل کابل کشی شبکه ، راه اندازی دوربین مداربسته وغیره از جمله اموری هستند که سازمان ها احتیاجی به استخدام طولانی مدت و تمام وقت پسیو کار شبکه ندارند و پروژه خود را با برون سپاری outsourcing به پایان می رسانند.

 

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of