اهمیت و مزایای برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات

اهمیت و مزایای برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات

در این مطلب می خواهیم در مورد اهمیت و مزایای برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه کنیم. تعریف های بسیاری برای برون سپاری است. ولی یکی از اصلی ترین آن ها، واگذاری خدمات به شخص ثالث می باشد. برون سپاری می‌تواند شامل هر چیزی از برون سپاری فناوری اطلاعات، کنترل منابع انسانی، حسابداری و امور مالی گرفته تا برون سپاری خدمات خیلی کوچک و ساده مثل بهبود رو به رو شدن با سوانح و یا ذخیره سازی داده‌ها، و تمام چیز که در این میان را شامل گردد. یکی از بزرگ ترین تغییرات چند سال‌های اخیر پیشرقت گروهی از مردم می باشد که از فناوری‌های آنلاین برای بهره گیری از برون سپاری برای ارائه خدمات خود در سطح بین‌المللی بهره گیری می کنند.

اهمیت و مزایای برون سپاری در حوزه فناوری اطلاعات

مزیت ها و علت های اصلی برون سپاری به شکل خلاصه می توان به موارد پایین اشاره نمود:

 • صرفه جویی در هزینه ها
 • تمرکز بر اهداف اصلی کسب و کار و سازمان
 • بهتر شدن کیفیت و عملکرد
 • بهره مندی از نیروی حرفه ای
 • بیشتر کردن ظرفیت برای نوآوری
 • نیروی انسانی و خدمات مداوم

هم چنین در پایین می توان به مرحله های اجرای پروژه هم برون سپاری اشاره کرد:

 • بررسی فرایندهای کسب و کار
 • تحلیل احتیاجات
 • ارزیابی تأمین کنندگان بالقوه
 • مذاکره و کنترل قرارداد
 • منتقل کردن کار به تأمین کننده
 • کنترل روابط با تأمین کننده

برون سپاری مسئولیت ها قسمت فناوری اطلاعات

یک کمپانی خدمات پشتیبانی شبکه ی کاردان و حرفه ای، مثل فاوندرز تکنولوژی، فهرست بسیای از خدمات را برای شرکت های واکنش گرا طراحی و ارائه می کند و در عین حال، یک منو از انواع خدمات به خصوصی هم برای شرکت هایی که احتیاج به پشتیبانی و نگهداری پیشگیرانه می باشند، در نظر می گیرد.

ما خدمات نوع دوم را طی یک برنامه ی کلی به اسم برنامه ی “پشتیبانی از شبکه”، برای شما فراهم کرده ایم. این برنامه به شما این امکان را خواهد داد که قسمت فناوری اطلاعات سازمان یا شرکت خود را طی 7 روز هفته و 24 ساعت روز، برون سپاری کنید؛ به علاوه، این برنامه برای همه ی کمپانی ها با بودجه های مختلف، طرح های پرداخت ویژه دارد.

شما می توانید به جای پرداخت هزینه در ازای هربار گرفتن خدمات تعمیر، یک مبلغ ماهانه را برای شهریه ی ثابت پرداخت کنید و طی آن ماه، خدمات لازم خود را بگیرید. به این شکل، مبلغ فاکتور شما یک مبلغ ثابت و البته، به شکل مقرون و به صرفه می باشد.

مزیت های حاصل از سادگی و صرفه جویی

یک برنامه ی استاندارد پشتیبانی شبکه، مبتنی بر نظارت 24 ساعته در 7 روز هفته، بر همه ی اجزاء و ساختارهای موجود در قسمت فناوری اطلاعات سازمان می باشد. این فرآیند، یک فرآیند پیشگیرانه محسوب می شود؛ که به موجب آن، همه ی قطعه های نرم افزاری و سخت افزاری بروز و آنلاین نگهداری می شوند.

این برنامه ی پشتیبانی به شما این اطمینان را خواهد داد که کارمندانتان، به ندرت با مشکلات کامپیوتری رو به رو می شوند؛ و تعداد دفعه هایی که ایشان با فناوری های ناکارآمد و معیوب روبرو می­ شوند، به صفر می رسد. به این ترتیب، سطح بهره وری و کارآمدی روزانه، هفتگی و ماهانه ی شرکت ، به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر می شود.

علاوه بر این، برون سپاری امور قسمت فناوری اطلاعات به یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP)، به لحاظ امنیتی هم امتیازهای قابل ملاحظه ای می تواند داشته باشد. کارشناس یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه، به طور معمول از تخصص لازم در زمینه ی امنیت سایبری برخوردار می باشد؛ و هنگامی که قسمت فناوری اطلاعات سازمان شما را زیر چتر حمایت می گیرد، از شبکه ی شما در برابر حملات هکرها هم محافظت خواهد کرد.

مطلب مرتبط:

برون سپاری خدمات فناوری اطلاعات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *