تکنسین شبکه

تکنسین شبکه چه دوره های را باید طی کند

در اینجا سعی داریم در مورد اینکه تکنسین شبکه چه دوره های را باید طی کند توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم. همان طور که می دانید بحث شبکه بسیار گسترده است و باید شخصی را انتخاب کنید برای شبکه کردن که تمامی دوره های تخصصی لازم را گذرانده باشد تا بتواند جواب گویی مشکلات سیستمی شما باشد. در ادامه با توضیحات بیشتر در مورد تکنسین شبکه همراه ما باشید.
تکنسین شبکه چه دوره های را باید طی کند

در مورد دوره های آموزشی تکنسین شبکه:

متاسفانه بر اثر نداشتن ارتباط مناسبی که میان صنعت و دانشگاه های کشور ما وجود دارد، دانشجویان هیچ گونه شناختی از احتیاجات واقعی بازار کار ندارند و بعد از فارغ التحصیلی تازه در ابتدای مواجه با مشکلات کاریابی قرار خواهند گرفت . به دلیل اینکه احتیاج بازار کار تنها منحصر به مطالب تئوری که در دانشگاه آموزش داده می شود نبوده و احتیاج به تخصص فنی در بازار کار وجود دارد .
یکی از رشته هایی که از این قاعده مستثنا نمی باشد رشته های انفورماتیک و علوم کامپیوتر است.
برای اشتغال بکار فارغ التحصیلان رشته کامپیوتر قسمت های گوناگونی در سازمان های دولتی و خصوصی وجود دارد . یکی از این قسمت ها در واحد انفورماتیک سازمان ها قسمت شبکه است.
متقاضیان برای انجام وظیفه در این قسمت احتیاج دارند تا در دوره های آموزشی حرفه ای گوناگونی شرکت کنند. از جمله دوره های Cisco – MCITP – A+  . ولی شرکت در این دوره ها علاوه بر مدت زمان بالا ، قیمت بیشتری هم باید برای آن در نظر گرفته شود. از طرفی برای اجرای کار در قسمت شبکه سازمان ها احتیاج دارند تخصص در این رشته ها است.
مقایسه با دیگر دوره های آموزشی :
مثلا شخصی که تمایل دارد در قسمت پشتیبانی و مدیریت شبکه سازمانی اشتغال به کار شود باید حداقل دوره هایCCNA – CCNP – A+ – Network + – MCITP – Vmware  را گذرانده باشد . موقعی که باید صرف گذراندن این دوره ها شود حدوداً یک سال بوده و هزینه ای که می بایست پرداخت گردد رقمی حدود 4000.000 تومان است . این نکته را در نظر بگیرید که برای اشتغال در این قسمت علاوه بر حضور پیدا کردن در دوره های معمولاً کارفرما از شما تست عملی گرفته و از شما سابقه کار نیز درخواست می نمایند . در حالی که آموزش در دوره های فوق کاملاً تئوری بوده و زمان اندکی را برای کار عملی در این دوره ها در نظر گرفته شوند ، که جوابگویی احتیاج شما برای استخدام در سازمان ها نمی باشد .
تکنسین شبکه چه دوره های را باید طی کند

تکنسین عادی شبکه های کامپیوتری:

شبکه های کامپیوتری یک دوره آموزشی خیلی کاربردی و علمی زير گروه شاخه فناوری اطلاعات در آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد می باشد. علاقه مندان به دوره تکنسین عمومی شبکه های کامپیوتری بعد از ثبت نام در دوره و حضور در کلاس های حضوری و آزمون پایان دوره ، تاییدیه گواهینامه فنی حرفه ای را ، از آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد دريافت نمایيد.

با در نظر داشتن رشد روز افزون علم، آموزشگاه فنی حرفه ای آزاد با هدف زیاد کردن سطح علمی و کمک به تحقق این امر دوره آموزشی تکنسین عمومی شبکه های کامپیوتری را طراحی و در دسترس علاقمندان قرار خواهد گرفت . در این زمینه با توجه به اهمیت آموزشی ، تکنسین عادی شبکه های کامپیوتری به شکل معمولی  اجرا می شوند. تكنسين معولی شبكه هاي كامپيوتري فردی است كه توانايي شناخت مفاهيم اساسي Network و عملكرد Servers و Client و بررسي عملكرد يك شبكه را انجام دهد.

مطلب مرتبط:

وظایف کارشناس پشتیبان شبکه چیست؟

شرایط لازم ادمین های شبکه برای استخدام شدن

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of