استخدام کارشناس it

امروزه با ورود کامپیوتر و سیستم های دیجیتال وابسته به آن بهتمامی شئون زندگی انسان ها، اکثریت کسب و کارهایی که خود را به روز پیش می برند و در پی موفقیت در آینده بازار کسب و کار خود هستند اهمیت استفاده از فناوری اطلاعات را در کسب و کار خود به خوبی درک کرده اند. این مساله به خودی خود موجب ایجاد مشاغل جدیدی نیز شده است. به عنوان مثال کمتر دفتر، شرکت، گروه تجاری و سازمینی را می توان یافت که یا مسئول آی تی نداشته باشد و یا به فکر استخدام کارشناس it نیفتاده باشد. در ادامه بیشتر به شرح وظایف کارشناس it در یک سازمان می پردازیم.
در حقیقت وقتی شرکتی اقدام به استخدام کارشناس it می کند مسئولیت کلیه سیستم های کامپیوتری خود اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را به وی می سپارد.

اهمیت استخدام کارشناس آی تی

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها امروزه دارای شبکه کامپیوتری برای خود هستند و برخی از آن ها از ابتدای کار یک کارمند آی تی استخدام کرده و کلیه مراحل طراحی، اجرای نرم افزاری و سخت افزاری و همچنین پشتیبانی پس از راه اندازی شبکه را یا تحت نظر وی انجام می دهند یا کلا تمامی این کارها را به وی می سپارند. به طور کلی در این حالت استخدام کارشناس it به منزله سپردن مسئولیت کلیه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری شبکه به وی می باشد. اما بسیاری از سازمان ها به جای این کار کلیه مسائل مربوط به شبکه خود را برون سپاری می کنند. زیرا با این کار نیازی به استخدام کارشناس it به صورت تمام وقت نخواهند داشت و هزینه های سربار شرکت کمتر خواهد شد. همچنین به طور طبیعی یک کارمند تمام وقت مستقر به فضای دفتری و میز و صندلی نیاز دارد که برون سپاری این خدمات موجب صرفه جویی در این زمینه هم می شود. از طرف دیگر استفاده از خدمات تخصصی یک شرکت معتبر مانن رایان پشتیبان می تواند به مراتب کاربردی تر و جامع تر از استخدام یک کارشناس it باشد.

به طور کلی می توان گفت که راه اندازی نرم افزارها و سخت افزارهای جدید به منظور راه اندازی شبکه و یا ارتقاء عملکرد و کارایی آن، ایجاد حساب های کاربری و تعیین محدوده و سطح دسترسی و کلمه عبور برای کاربرانی که در محیط شبکه از امکانات آن استفاده می کنند، حفظ امنیت در شبکه (زیرا استفاده کاربران از محیط شبکه باید همراه با امنیت کامل باشد تا برای آنها مشکلی ایجاد نگردد)، شناسایی و رفع عیوب شبکه، تهیه برنامه های زمانبندی برای تعمیر و نگهداری شبکه، ارائه خدمات فنی به کاربران نهایی (گاهی اوقات برخی از کاربران شبکه دچار مشکلاتی می شوند که متخصص شبکه باید برای رفع مشکل آنها اقدام نماید)، نظارت و مدیریت روزانه بر نحوه استفاده از شبکه، برنامه ریزی و استفاده از تکنولوژی های جدید به منظور افزایش کارایی شبکه تحت کنترل یا بررسی و افزایش قابلیت های آن برای استفاده کاربران، نیز از جمله وظایف کارشناس شبکه به شمار می رود.

استخدام کارشناس آی تی

وظایف کارشناس IT

از دیگر وظایفی که برای یک کارشناس آی تی می توان متصور بود نصب و راه اندازی سیستم عامل ویندوز برای سیستم های کامپیوتری شرکت می باشد. همچنین نصب کلیه نرم افزارهای کاربردی نیز به طور معمول با کارشنای آی تی است. اما باید در نظر داشت که مشکلات نرم افزاری فراوانی نیز برای کلیه نرم افزارها می تواند پیش بیاید. در صورت بروز این مشکلات احتمالی هم مسئول ترمیم یا پاک کردن و نصب مجدد نرم افزارها، همین کارشناس آی تی خواهد بود. این موارد ذکر شده اصلی ترین مواردی است که کارشناس آی تی یک شرکت باید بر عهده بگیرد.
اما امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها و حتی کسب و کارهای کوچک دارای وبسایت هستند. خیلی مهم است که وبسایت مرتب با مطالب یونیک بروز رسانی شود . بدین منظور کارشناس آی تی معمولا در هنگام استخدام به ترتیبی انتخاب می شود که به اصول تولید محتوا و سئو نیز آشنایی داشته باشد و بتواند کارهای تولید محتوا و قرار دادن محتوا در سایت و همچنین فعالیت های لازم در راستای بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو را نیز انجام دهد.

پروسه اجرایی کار :

اگر سایت های مجموعه پر تعداد باشند، معمولا چند کارشناس آی تی برای اداره سایت ها استخدام می شود و البته یک نفر به عنوان کارشناس ارشد در این گروه، مسئول چک کردن کار تولید محتوای این همکاران می باشد. در حقیقت این فرد وبمستر اصلی سایت های این مجموعه می باشد.
این مواردی که تا اینجا ذکر کردیم همه در زمینه استخدام کارشناس it به صورت تمام وقت و وظایف متصور برای کارشناس آی تی استخدام شده می باشد. اما بسیاری از شرکت ها نیز ترجیح می دهند کار های مربوط به سیستم های کامپیوتری و فناوری اطلاعات خود اعم از سخت افزاری و نرم افزاری را به یک کارشناس به صورت پاره وقت بسپارند. با شرایط برخی از کسب و کارها، نمی توان توقع استخدام تمام وقت یک کارشناس برای انجام این گونه کارها در آن شرکت ها داشت. به همین دلیل استخدام کارشناس پاره وقت آی تی و شبکه در دستور کار بسیاری از شرکت ها قرار گرفته است. مزایای استفاده از خدمات کارشناس پاره وقت کامپیوتر برای شرکت ها بسیار زیاد می باشد که اشاره خواهیم کرد. در حقیقت کارفرما تمایل دارد کار شبکه کامپیوتری خود را با کمترین هزینه و با بالاترین کیفیت به انجام رساند. برای اینکه بتواند هزینه کمتری را پرداخت نماید، به استخدام کارشناس شبکه پاره وقت روی می آورد و این مهمترین مزایای استخدام پاره وقت کارشناس شبکه است.

استخدام کارشناس it

اما به طور معمول فارغ التحصیلان کارشناسی رشته های تحصیلی علوم کامپیوتر، مهندسی کامیپوتر نرم افزار و به ویژه سخت افزار، مهندسی فناوری اطلاعات یا آی تی و یا کارشناسی ارشد در یکی از گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر و گرایش های کارشناسی ارشد مهندسی فناوری اطلاعات، و یا رشته شبکه های کامپیوتری در دانشگاه جامع علمی کاربردی می توانند در زمینه کارشناس شبکه های کامپیوتری مشغول کار باشند. البته افراد فارغ التحصیلان رشته های دیگر نیز که دوره های تخصصی را در آموزشگاه های معتبر گذرانده و تجربه لازم را کسب کنند، می توانند در این حرفه مشغول باشند.

 

2
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
حسین روستایی

سلام

لطفا جهت همکاری پاره وقت شرایط رو اعلام بفرمایید.

بااحترام

باسلام میتونید به همکاران ما به صورت تلفنی تماس گرفته و برای مصاحبه حضوری تشریف بیارید