کارشناس شبکه سیسکو cisco

با کارشناس شبکه سیسکو cisco بیشتر آشنا شوید

با کارشناس شبکه سیسکو cisco بیشتر آشنا شوید

در این مطلب می خواهیم شما را با کارشناس شبکه سیسکو cisco بیشتر آشنا کنیم. همچنین می خواهیم به موضوعاتی همچون آشنایی با موقعیت شغلی کارشناس سیسکو، ضروریات شغل متخصص سیسکو، برخی از مسئولیت های کارشناس شبکه سیسکو cisco ، مهارتهای فنی مورد نیاز کارشناس سیسکو و… بپردازیم . در ادامه با توضیحات بیشتر در مورد کارشناس شبکه سیسکو همراه ما باشید.

با کارشناس شبکه سیسکو cisco بیشتر آشنا شوید

کارشناس سیسکو چه موقعیت شغلی می تواند داشته باشید؟

این موقعیت شغلی برای اشخاصی که علاقمند به کار در فضای پویا و با ارتباطات مداوم با مشتریان و محیط فنی می باشند مناسب است. وظیفه شخصی که کارشناس فنی سیسکو cisco است طراحی، نصب و راه اندازی تجهیزات Cisco در محیط کاربر و محیط کاری می باشد. برای موفقیت در این حوزه می بایست آشنایی کاملی با کانفیگ کالا و محصولات سیسکو cisco مثل روتر، سوئیچ، تلفن ها داشته باشید و آماده فراگیری مطلب های زیادتری باشید. بررسی کارکرد شما بر حسب تعداد تجهیزات نصب شده، تعداد تجهیزات کانفیگ و تست شده، و میزان تعامل شما با سایر همکاران فروش و فنی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: شرکت خدمات پشتیبانی شبکه (MSP) چیست و چه وظایفی دارد؟

ملزومات شغل کارشناس سیسکو Cisco

یک متخصص سیسکو به طور معمول حداقل مدرک لیسانس در یکی از رشته های کامپیوتر، برق، و فناوری اطلاعات و یا دیگر رشته های مربوط را می بایست داشته باشد، و دارای مدارک سیسکو CCNA و CCNP باشد و هم بهتر است سابقه در نصب و راه اندازی تجهیزات سیسکو Cisco را داشته باشد.

بعضی از مسئولیت های متخصص شبکه های Cisco

لازم است شخصی که برای تصدی شغل کارشناس سیسکو انتخاب می گردد تست تجهیزات سیسکو Cisco شامل روترهای ۲۶۰۰، ۲۸۰۰، ۳۸۰۰، سوئیچهای ۲۹۵۰، ۲۹۶۰، ۳۷۵۰، نصب firmware روی آن ها، تست سالم بودن سخت افزارها را انجام دهد. قابلیت نصب راهکارهای Voip در حد مقدماتی را داشته باشد. آشنایی نسبی با سخت افزارهای سیسکو Cisco شامل ماجول ها را داشته باشد. نصب و راه اندازی تجهیزات سیسکو Cisco با رفتن به محیط خریدار یا از راه دور انجام دهد، ارائه پشتیبانی فنی و از بین بردن مشکلات فنی و ارائه توصیه ها و آموزش به کاربران از دیگر وظیفه های کارشناس سیسکو Cisco می باشد.

مهارتهای فنی لازم کارشناس سیسکو Cisco :

تخصص فنی در نصب و راه اندازی سوئیچ و روتر سیسکو Cisco

مهارت در دستورات سیسکو Cisco در حد CCNA رسمی، مدرک CCNP به یک متخصص سیسکو Cisco در عمل به وظیفه هایش کمک شایانی خواهد کرد. آشنایی کلی با فرآیند عیب یابی کانفیگ های Cisco،  اکان فیزیکی برای کار با تجهیزات سیسکو Cisco و قابلیت یادگیری مطالب فنی تازه درباره سوئیچ ها و روترها از سایر توانایی های لازم برای یک کارشناس Cisco است.

مهارت فنی در راه اندازی تلفن های سیسکو Cisco و راه حل های VoIP

یک کارشناس سیسکو Cisco می بایست با مدل های تلفن های سیسکو Cisco و چگونگی استفاده از آن ها آشنا داشته باشد، توانایی راه اندازی یک سولوشن سیسکو Cisco در اندازه CME را داشته باشد، با کالاهای ویپ سیسکو و توانایی آموختن مطالب تازه هم آشنا باشد.

مطلب مرتبط :

برون سپاری خدمات شبکه یا واگذاری خدمات شبکه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.